Nový severský thriller V pasci vstupuje do kín už zajtra! Čo ukáže?

-

Novinky

Do kín prichádza severský thriller V pasci o záchrane potápačky

Predstavte si, že zostanete uväznení pod mrazivou morskou hladinou a dochádza vám kyslík… Len pred malou chvíľou ste pozorovali hravé kosatky, teraz počítate minúty, po ktorých vás život možno skončí. A záchrana leží na pleciach jednej jedinej osoby, ktorej ju okolnosti všemožne komplikujú. Napínavý survival thriller V pasci, ktorý prichádza do slovenských kín vo štvrtok 17. júna, priklincuje publikum do sedačiek práve takýmto príbehom.

Niekoľko dní po Vianociach sa nevlastné sestry Ida a Tuva vydajú na zimný ponor do odľahlej časti nórskeho pobrežia. Počas potápania Tuvu privalí odlomená skala a uväzní ju pod vodou. Ida okamžite vypláva nad hladinu, kde zistí, že skaly zničili ich vybavenie, telefóny aj kľúče od auta. Získať pomoc zvonka je teda nemožné a Idu čaká skúška charakteru a sily, keď musí kvôli záchrane sestry prekonať samú seba.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Film Purpurová farba ukazuje prvý trailer! Čaká nás podarený muzikál?

Herečky podali doslova výkon

Úlohu Idy stvárňuje švédska herečka Moa Gammel Ginsburg, roly Tuvy sa zhostila jej krajanka Madeleine Martin. Ich presvedčivým výkonom zrejme napomohla aj skutočnosť, že sa nenechali zastupovať dablérkami nielen pri nakrúcaní v špeciálnom krytom bazéne, ale ani vtedy, keď sa museli ponoriť do ľadovej februárovej vody pri súostroví Lofoten v Nórsku. Režisér Joachim Hedén pritom pôvodne nosil v hlave celkom inú myšlienku a film mal sledovať príbeh horolezcov. Spoločne s producentom však nápad posunuli o čosi originálnejším smerom a hrdinkám vytvorili pascu pod hladinou severského mora.

Thriller V pasci
Zdroj: Continental film

Filmovou kritikou vrelo prijatá snímka V pasci ponúka v horúcich letných dňoch príjemné schladenie v slovenských kinosálach. Do distribúcie ju prináša spoločnosť CONTINENTAL FILM v spolupráci s FOXX MEDIA GROUP.

Čo hovoríte na nový thriller V pasci vy? Zavíta na túto novinku do kina? V poslednej dobe sa severským filmom vo veľkom darí a potvrdzujú, že naozaj majú, čo ponúknuť. Dôkazom toho je aj fantastický Chľast s Madsom Mikkelsenom, o ktorom sme už v minulosti písali.

Zdroj: TS Continental film
Zdroj titulného obrázka: Continental film

Ďalšie novinky

Populárne