Potvrdené! HBO Max príde na Slovensko a do Česka 8. marca! Čo čakať?

-

Novinky

Slovensko dostane HBO Max už 8. marca

UPDATE: Nedávno sme vás informovali o tom, že príchod streamovacej služby HBO Max na Slovensko a do Čiech príde neskôr, ako sme si mysleli. Pôvodný dátum, kedy sme novú službu očakávali bol 22. február, takúto informáciu uvádzalo Živé.sk. Ako sa však ukázalo, služba mala podľa nových zistení prísť očosi neskôr, a to v marci. Presný dátum bol 8. marca a dnes už vieme, že nejde o žiadny výmysel, ale je to potvrdené!

HBO Max Slovensko
Zdroj: Screenshot / Autor článku

Tvrdenie bolo založené na základe oficiálnej stranky poľskej pobočky HBO, kde zrejme nechtiac unikol dátum skôr ako mal, neskôr bol však odstránený. Teraz však už ide o oficiálne oznámenie, ktoré potvrdzuje aj fakt, že HBO Max má vytvorenú podstránku pre český a slovenský trh, ktorá jasne hovorí o 8. marci a o dni, kedy služba odštartuje.

S príchodom tohto oznámenia prichádza aj skvelá správa. Nová streamovacia služba odštartuje veľmi výhodnou ponukou. Povodní zákazníci, ako aj noví, ktorí sa zaregistrujú medzi 8. až 31. marcom zaplatia za službu iba 4,66€/mesiac. Bežná cena služby bude inak 6,99€. Zrušiť ju môžu kedykoľvek.

Ostatné dôležité informácie ohľadom príchodu HBO Max na Slovensko nájdete nižšie v článku.

Slovensko obohatí čoskoro služba HBO Max

Originálny článok: Na Slovensko už čoskoro zavíta nová streamovacia služba HBO Max, ktorá je už v niektorých krajinách dostupná teraz. O jej príchode sme vás informovali už v minulosti v jednom z našich článkov. Vtedy sme však ešte nepoznali presný dátum, kedy služba zavíta aj k nám. Dnes už však poznáme presný dátum, kedy HBO Max vstúpi na Slovensko. Kedy to teda bude a čo od toho čakať?

HBO MAX
Zdroj: HBO MAX

Podľa informácií, ktoré sa podarilo získať portálu Živé.sk sa nachádza príchod služby v riešení posledných krokov zo strany HBO. Stále sa dolaďujú niektoré veci, nakoľko spoločnosť údajne operátorom sľubuje funkcie ako sú podpora slovenského jazyka či streamovanie v 4K a mnoho ďalších funkcií. Cieľom je zrejme predbehnúť konkurenciu, ako napríklad Disney+, ktoré sa na Slovensko taktiež chystá v roku 2022.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Willem Dafoe bol na natáčaní Spider-Mana 3! Vráti sa ako Green Goblin?

Kedy si budeme môcť službu vychutnať?

Ako uvádza článok od portálu Živé.sk, HBO Max by malo odštartovať svoju cestu na Slovensku už budúci mesiac. Presný dátum, kedy sa tak stane je 22. februára 2022. Informácie pochádzajú od telekomunikačných operátorov, ktorý budú službu ponúkať.

HBO MAX v Európe titulka
Zdroj: warnerbros.com

Znamená to, že už o 39 dní si budeme môcť vychutnať z HBO vo vyššej kvalite a ešte s bohatším obsahom. Príchodom HBO Max nás zároveň čaká zánik jednej éry. Nová streamovacia služba totižto nahradí obľúbené HBO Go, ktoré patrí k jedným z najobľúbenejších diváckych služieb v rámci Slovenska, ale aj Českej republiky.

Cena novej streamovacej služby by vraj mala zostať rovnaká ako pri HBO Go, aspoň teda v prípade doterajších klientov. Zúfať však nemusia ani noví diváci, podobne ako v zahraničí, aj u nás by mali dostať nováčikovia ponuku, ktorá ich zaujme. HBO všeobecne láka na skvelé ceny, pričom by sa cenovka mala dostať do bodu, kedy presvedčí divákov, aby si službu HBO Max zaplatili na dlhšie obdobie, zrejme pôjde o ročné predplatné, ako je to už teraz v iných krajinách.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Zatanna má scenáristku, která bude bojovat o Oscara!

Prichádzajú taktiež zmeny, k lepšiemu

HBO Max zároveň taktiež láka aj na viaceré zmeny oproti HBO Go. Po novom budú môcť diváci pozerať obsah v jednom čase až na troch rozličných zariadeniach, pričom doposiaľ ponúka HBO Go iba dve zariadenia.

Výhodou po novom budú aj jednotlivé profily pre členov vašej rodiny. Každý tak bude mať vlastný profil. Jednak získate väčšie súkromie a zároveň budete mať väčší prehľad o tom, čo sledujete, čo ste si pridali do vášho zoznamu a podobne, jednoducho sa nebudete musieť deliť s ostatnými. Taktiež poteší aj to, že na základe toho, čo pozeráte sa vám bude zobrazovať, čo najrelevantnejší obsah, ktorý by vás mohol zaujať.

HBO Max Slovensko
Zdroj: HBO Max cez Živé.sk

K dispozícii bude aj sťahovanie obsahu. Ak sa chystáte niekam cestovať a nechcete zbytočne míňat dáta alebo nemáte dostatočné pripojenie, tak táto možnosť je úplne skvelá a ideálna.

Oproti HBO Go pribudne aj 4K rozlíšenie, ktoré budú mať zákazníci zahrnuté priamo v cene predplatného. Odporúčaným pripojením na plynulé pozeranie takéhoto obsahu je vraj aspoň 30 Mbit/s. HBO Max tak bude môcť výrazne konkurovať Netflixu, nakoľko ten ponúka 4K len v tom najvyššom a teda najdrahšom balíčku, zatiaľ čo HBO Max to ponúkne v základe. Mnohých určite poteší aj to, že dostupný bude v rámci služby aj priestorový zvuk.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Combat Control: Jake Gyllenhaal a režisér Vyproštění spojí síly!

Dostupnosť služby a obsah

Nová streamovacia služba bude už klasicky dostupná na webe, ako aj v televízoroch s Android TV, Apple TV, Samsung TV (2016+) či LG TV (2018+). Chýbať nebude ani na konzolách, presnejšie bude dostupná na Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4/5 a taktiež na mobiloch s Androidom či iOS.

HBO Max Slovensko
Zdroj: HBO Max cez Živé.sk

Najväčším dôvodom, prečo by ste si mali zadovážiť HBO Max je fakt, že ponúkne naozaj širokú škálu rôznych titulov. Čakajú nás filmy a seriály z knižníc gigantických štúdií ako sú Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network či nové Max Originals.

V repertoári týchto štúdií nájdeme svetoznáme ságy či tituly ako Pán prsteňov, Sopranovci, Harry Potter, DC filmy, Hra o tróny, Boj o moc, Eufória, Tom a Jerry a mnoho ďalších. Tituly by mali byť dostupné v slovenskom aj českom jazyku, buďto vo forme dabingu či titulkov.

Zaujme aj fakt, že na streamovacej platforme sa ukážu niektoré veľké filmové hity už 45 dní po uvedení do kín.

Čo hovoríte na príchod HBO Max na Slovensko? Ste predplatiteľom HBO Go alebo zvažujete, že sa ním stanete až po tom, čo príde nová služba?

Zdroje: Živé.sk, Fontech.sk
Zdroj titulného obrázka: techbox.dennikn.sk (úprava redakcie)

Ďalšie novinky

Populárne