Nové filmy, seriály, trailery a plagáty – Čo všetko priniesol Disney+ Day? Zabodoval najmä Marvel!

-

Novinky

Disney+ Day 2021

Koniec týždňa priniesol jednu z najočakávanejších udalostí vo svete filmov a seriálov za tento rok. Štúdio Disney prostredníctvom svojho eventu Disney+ Day predstavilo obrovské množstvo nových filmov a seriálov, ktoré uvedie na svojej streamovacej platforme v nasledujúcich rokoch, z nich veľká časť je už vo vývoji. K už skorej ohláseným projektom sme dostali obrovskú kopu promo materiálu v podobe trailerov, oficiálnych plagátov a fotiek. Poďme si jednotlivé novinky predstaviť.

Marvel opäť zabodoval

Asi nikoho neprekvapí, že najväčším ťahákom celého Disney+ Day boli projekty od Marvel Studios. A že sa Marvel poriadne predviedol. Seriály, ktoré boli oznámené už dlhšiu dobu dopredu dostali prvú várku krátkych ukážok a predstavili oficiálne logá. Ide konkrétne o seriály: Moon Knight, She-Hulk, Ms. Marvel a Secret Invasion, ktoré všetky prídu na Disney+ v roku 2022. Stále môžeme počítať aj so seriálmi Ironheart a I am Groot, ktoré predstavili iba svoje logá. Potvrdili sa zároveň špekulácie ohľadom prípravy seriálov Echo a Agathy Harkness.

Už dopredu mnoho ľudí z prostredia Marvel Studios avizovalo, že štúdio má veľké plány v animovaných projektoch. A skutočne je tomu tak. Seriál What If dostane svoju druhú sériu. Svoj vlastný animovaný seriál obdrží aj príbeh o Marvel Zombies, ktorému sa venuje jedna z epizód What If v prvej sérií. Ďalej sa môžeme tešiť aj na nový kreslený počin o Spider-Manovi s podtitulom Freshman Year. Asi najväčší ohlas určite vyvolalo ohlásenie prípravy pokračovania populárneho animovaného seriálu X-Men z 90. rokov s podtitulom 97. Tento seriál určite veľa z nás sledovalo ako deti na Fox Kids a neskôr na Jetixe. Všetky novinky ohľadom projektov od Marvel Studios na Disney+ si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Animované snímky a seriály

Okrem Marvelu si na svoje prišli milovníci rozprávok. Či už hraných alebo animovaných. Disney+ ohlásilo hneď niekoľko projektov, ktoré určite stoja za pozornosť. Fanúšikovia Doby ľadovej dostali nový trailer na ďalšie prehistorické dobrodružstvo. 28. januára 2022 dorazí film The Ice Adventure of Buck Wild. Príbeh nás opäť zavedie do strateného sveta pod zemou a dej sa sústredí na bláznivého Bucka, ktorého naši hrdinovia prvýkrát stretli v 3. časti.

Svoj vlastný seriál dostal hrdina Baymax zo snímky Big Hero 6. Seriál dorazí na streamovaciu platformu v lete budúceho roka. Seriál nám ukáže ako tento nevšedný hrdina pomáha bežnému obyvateľstvu s ich každodennou činnosťou. Určite sa môžeme tešiť na veľkú porciu zábavy.

Ďalším animovaným projektom bude seriál zo sveta pixarovských Áut. Blesk McQueen a Mater (po česky Burák) sa vydajú na spoločné cesty v seriáli Cars on the Road, ktorý dorazí v roku 2022. Krátkymi epizódami sa vrátime aj do sveta Zootopie v podobe seriálu Zootopia+, ktorý tak isto dorazí budúci rok. Pôjde o krátke príbehy postáv s ktorými sme sa stretli už vo filme. Už na jar 2022 príde na Disney+ pokračovanie seriálu Chip ’n Dale: Rescue Rangers. Po 30 rokoch sa naši malí hrdinovia vrátia vo filmovom spracovaní. Disney nám predstavilo aj nový animovaný seriál od Pixaru s názvom Win or Lose, ktorý dorazí na jeseň 2023.

Hrané rozprávky a klasiky

Prejdime teraz k hraným rozprávkam. Film Enchanted (Začarovaní) z roku 2007 dostane svoje pokračovanie s názvom Disenchanted. Na streamovaciu platformu snímka dorazí na jeseň budúceho roka. Vráti sa nám aj ústredná dvojica hercov v podobe Amy Adams a Patricka Dempseyho.

disenchanted
Zdroj: thenerdstash.com

Disney ďalej pokračuje v prerábaní svojich tradičných animovaných klasík na hrané snímky. Ďalším v poradí bude Pinocchio. Snímka dorazí na platformu taktiež na jeseň budúceho roka. Otca Pinocchia stvárni sám Tom Hanks. K nemu sa do hereckého obsadenia pridali Cynthia Erivo, Luke Evans a hlas jednej z postáv zaobstará Joseph Gordon-Levitt. Režíruje Robert Zemeckis.

Pinocchio
Zdroj: thenewsmotion.com

Ďalším veľkým oznámením bolo určite nové spracovanie Kroniky Rodu Spiderwickovcov. Tento fantasy svet dostane svoj nový seriál. O približnom uvedení však zatiaľ nič nevieme. Čo však určite vieme je, že si Bette Midler, Sarah Jessica Parker a Kathy Najimy zopakujú svoje ikonické role v snímke Hocus Pocus 2, ktorá na platformu príde na jeseň budúceho roka. Disney nám ukázalo prvú fotografiu z natáčania.

Hocus Pocus
Zdroj: variety.com

Star Wars

Svet Star Wars sa nám obohatí o dokumentárny špeciál s názvom Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett, ktorý je momentálne vo vývoji. Predovšetkým zaujala krátka ukážka na dlho očakávaný seriál Obi-Wan Kenobi, ktorý odhalil nové concept arty a rozhovory s tvorcami.

National Geographic

Disney vlastní aj spoločnosť National Geographic, tak sa môžeme tešiť aj na poriadku dávku výborných dokumentov a skvelých show s rôznorodým zameraním. Prvým takýmto počinom bude Limitless v hlavnej úlohe s Chrisom Hemsworthom. Seriál bude ukazovať túto veľkú hereckú hviezdu zdolávať najrôznejšie extrémne úkony a ukáže nám, že človek ak chce, nemá žiadny limit. Seriál dorazí behom budúceho roka.

8. decembra tohto roka sa môžeme tešiť na Willa Smitha, ktorý sa ukáže ako sprievodca v dokumentárnej sérii Welcome to Earth. Seriál vypustil druhý trailer spolu s novým plagátom. Dokument ukáže tie najnebezpečnejšie no zároveň najkrajšie miesta na planéte.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nick Fury v novom seriáli na Disney plus!

Beatles: Get Back

Dostali sme aj ďalšiu ukážku ohľadom dokumentárneho seriálu o skupine The Beatles s podtitulom Get Back. Režíruje Peter Jackson a seriálu sa dočkáme už 25. novembra tohto roka.

Zhrnutie

Toto bolo to najzaujímavejšie z piatkového Disney+ Day. Ako vidíte, budúci rok Disney opäť nenecháva nič na náhodu a vytasilo naozaj veľké tituly na ktoré sa už teraz tešíme. Už len ostáva dúfať, že streamovacia platforma Disney+ bude konečne dostupná v Česku a na Slovensku a nebudeme musieť využívať zahraničné VPN-ky. Ak by ste mali záujem vo videu nižšie nájdete záznam celého včerajšieho Disney+Day.

Čo hovoríte na ohlásené novinky a promo materiál? Na ktorý projekt na Disney+ sa tešíte najviac? Dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: disneyplusoriginals.disney.com
Zdroj ilustračného obrázka: pikpng.com; cbr.com; nme.com (s úpravou autora)

Ďalšie novinky

Populárne