Názory redakcie: What If…? – Ako Marvel uspel s animovaným seriálom?

-

Novinky

Názory redakcie: What If…?

Je to už pár dní, čo sa nám ukončil ďalší zo seriálov MCU. Už v poradí štvrtý seriálový počin tohto roka s názvom What If bol tentoraz animovaný a naplno rozkopol brány multiverza. Ako v redakcii hodnotíme prvú sériu? Dozviete sa v najbližších riadkoch. Naša spoločná What If recenzia začína!

What If...?
Zdroj: cz.ign.com

Pavel Hrubeš

Jsem velký komiksový fanoušek a tento seriál mi udělal velkou radost, jelikož krásně může ukázat flexibilitu marvelovského světa. Bohužel mám s tímto seriálem jeden velmi zásadní problém – všechny příběhy, postavy (krom jedné hlavní) a další věci se až otrocky drží filmového světa MCU. Jako by nic jiného ve světě marvelovských hrdinů neexistovalo, krom MCU. A zrovna v tomto seriálu se mohla popustit uzda fantazie, připravit si prostor pro nové hrdiny, kteří přijdou ve Fázi 4 nebo prostě udělat něco nečekaného a mnohem více odvážnějšího.

Chápu proč to Kevin Feige a tvůrci nechtěli, nicméně mi to přijde jako zbytečné nevyužití velkého potenciálu. A to je obrovská škoda a největší nedostatek celého seriálu. Osobně jsem si seriál užil, ale nemyslím si, že jde o geniální dílo. Některé epizody jsou výborné, jiné jsou průměrné. Vizuální stránka je fajn, dabing parádní a líbila se mi hudba a použití motivů pro dané hrdiny. Líbilo se mi to, na druhou řadu kouknu s radostí, přesto to chce trochu více riskovat a odvázat se. 7,5-8/10

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Disney má veľké plány: Hororový Votrelec bude všade!

Peter Vyletel

Animovaný seriál What If patril medzi projekty od Marvelu, na ktoré som sa tento rok najviac tešil. Namiesto hraného konceptu totiž animácia poskytuje pre tvorcov väčšiu slobodu a môžu sa naplno utrhnúť z reťaze. Do istej miery toho využili, avšak nie úplne. Seriál sa sústredil na známe postavy a eventy, ktoré poznáme v hranej podobe a vinnou jednej zmeny nám ukázal alternatívne reality, ktoré minimálne v 3 dieloch však nie zcela využili svoj potenciál. Seriál by som celkovo rozdelil na 3 časti. A to na epizódy, ktoré boli podpriemerné, dobré a vynikajúce.

What If...?
Zdroj: thegeekculture.com

Do spodnej kategórie určite patrí epizóda s Captain Carter, ktorá bola iba príbehom Captain America s iným protagonistom. Ďalej epizóda, kde Killmonger zachráni život Tonyho Starka bola premrhaným potenciálom. Taktiež nasledujúci príbeh o nezodpovednom Thorovi bol možno v určitých momentoch vtipný, ale celkovo prevládal cringe pocit po dopozeraní. Do vyššej kategórie by som zaradil epizódu s T’Challom ako Star Lordom, kde tvorcovia popustili uzdu fantázie, ale predsa len mi tam niečo ešte chýbalo. Epizóda so Zombies mohla patriť medzi najlepšie nebyť prehnaného humoru.

Poslednou v strednej kategórií je pre mňa časť, kedy sa svet musel vysporiadať so stratou pôvodných Avengers. Medzi nadpriemerné časti určite patrí tá o Ultronovi ako aj následné finále, ktoré krásne prepojilo všetky predchádzajúce epizódy. A tou najlepšou je bezpochyby epizóda s Doctorom Strangeom, ktorá nejedného diváka určite chytila za srdce.

Animáciu môžem len pochváliť, naopak dĺžka jednotlivých epizód bola veľakrát nedostatočná a pár minút navyše by príbehom určite pomohli k lepšiemu vyrozprávaniu. Myslím však že dokopy môže byť fanúšik Marvelu spokojný a za mňa osobne udeľujem seriálu 8/10.

Ako sa tento animovaný seriál páčil vám? Tešíte sa na už ohlásenú druhú sériu? Ktorá epizóda bola vaša najobľúbenejšia? Páčila sa vám takáto naša spoločná What If recenzia? Dajte vedieť v komentároch.

Zdroj: csfd.cz
Zdroj ilustračného obrázka: hdqwalls.com

Ďalšie novinky

Populárne