streda, 20 januára, 2021

Tip na film: Togo! Dokáže v každom rozvíriť emócie?

-

Film Togo

Veľa ľudí miluje rozprávky, v ktorých figurujú v hlavných rolách zvieratká. Takéto rozprávky, ktoré zožali celosvetový úspech a stali sa klasikami, nás obšťastňujú dlhé roky. Podľa môjho názoru si žiadny dospelý človek nevie predstaviť detstvo bez rozprávok ako sú 101 Dalmatíncov, Kniha džunglí a mnoho ďalších. Práve rozprávky nám donášajú do dospelých sŕdc určitý pocit pokoja, hlavne pred Vianocami. Spoločnosť Disney si tento fakt uvedomuje, a práve preto nás obohacuje rozprávkami, ktoré si zamiluje každá veková kategória. Prečo by ste si tým pádom mali pozrieť Film Togo? Jedná sa o hranú rozprávku, ktorá poteší každého, kto má rád emocionálne príbehy?

Film Togo
Zdroj: denofgeek.com

Silný príbeh

-REKLAMA-

Príbeh, ohľadom ktorého sa sústreďuje film Togo je jednoduchý. Príbeh je postavený na reálnom záprahovom psovi Togovi, ktorého neskrotená natura vytvorila z neho najlepšieho lídra. Práve kvôli svojej rýchlosti boli záprahové tímy schopné v roku 1925 doniesť liek do mestečka Nome, vďaka čomu predišli šíreniu choroby. Za túto splnenú misiu bola sláva dlhé roky pripisovaná psovi s menom Balto, ktorý viedol záprahový tím do mestečka. Ale spoločnosť Disney nám vo filme Togo ukazuje neukázanú pravdu a tou je tá, že práve záprahový tím, ktorého lídrom bol pes Togo, ubehol najväčšiu diaľku za najmenší čas.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Sedmá řada animovaného hitu Star Wars: The Clone Wars

Film je produkciou veľmi kvalitný počin. Tento počin využíva veľmi zaujímavé kamerové prvky, čo vytvára atypické scény pri ktorých človek rozmýšľa ako boli natočené. Scenár je veľmi jednoduchý a dá sa povedať, že film stojí svojou kvalitou na nemom vyprávaní príbehu. Samozrejme, film obsahuje veľké množstvo dialógov, ale tie nie sú ničím, čo by dotváralo príbehu veľkú emocionálnu stránku. Ale Film Togo dokáže doniesť smútok a zároveň radosť do srdca každého pohlavia a vekovej kategórie. Práve preto vám odporúčame tento počin pozrieť, keďže zároveň slúži ako veľmi dobré historické znázornenie útrap na Aljaške počas 20. storočia.

Tak čo, dáte filmu Togo šancu alebo nie?

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -