streda, 20 januára, 2021

5 tipov, ako preraziť v hudbe! Keď si nevedel, tak teraz už vieš!

-

5 Tipov, ako preraziť v hudbe

Ahojte všetci! Dnes sme pre vás nachystali 5 tipov, ako môžete preraziť v hudbe a či už sa to týka priamo vás, alebo poznáte niekoho komu by to mohlo pomôcť, tak sme veľmi radi! Aj keď týchto 5 spôsobov vychádza z prostej logiky, verím, že vám budú užitočné. Myslíte si, že to je hlúposť a poznáte lepšie? Dajte ich vedieť ľudom do komentára!

5. Tipov ako preraziť v hudbe
Zdroj: hiphopzije.sk

-REKLAMA-

Je jedno, či si spevák, raper, producentči beatmaker. Ak chceš svoju hudbu dostať ďalej, musíš preto robiť potrebné kroky. Tie sú často nepríjemné, no ako hovorí jedno fitnessácke príslovie – „Čo bolí, to rastie!“ Každý začínajúci interpret sa dostane do fázy, kedy by chcel ďalej rásť a keď to nejde tou rýchlejšou cestou, kedy si človek zaplatí reklamu, rozhovor či influencera, tak to musí skúšať inak. Presne tieto tipy sú o tom, takže vitajte a ako ste už mohli zistiť, už vám všetkým v tomto článku tykám.

#Hasl!

1. Vytvor si kvalitné portfólio!

Samozrejme… Niekto, kto robí hudbu dlhšie, už má niečo na svojom YouTube profile. Tento bod je myslený skôr tak, že treba dať dokopy to najlepšie čo máš! Musí to mať slušnejší zvuk, aby bol z toho aspoň cítiť potenciál. Takéto portfólio ti umožní minimálne dve veci, s ktorými zaujmeš efektívnejšie.

1. Toto portfólio môžeš poslať hudobným labelom alebo priamo interpretom, ktorí si ťa môžu všimnúť.

2. Keď sa s niekým budeš o svojej tvorbe rozprávať, ukážeš mu to najlepšie čo máš!

Nikdy nevieš, koho tvoja tvorba zaujme. Môže to byť producent, s ktorým sa dáš do spolupráce alebo vydavateľstvo, ktoré by s tebou chcelo uzavrieť obchod.

Milion plus
Zdroj: rapzzz.com

2. Spoj sa s ostatnými interpretmi na tvojom leveli! Spoznávať nových ľudí je kľúč!

Aby si zvyšoval svoje pole pôsobnosti, je dobré a efektívne spoznávať nových ľudí. Nemyslím teraz hrať všelijaké pretvárky a vymýšlať nejaké snake moves. Buď prirodzený. Vieš, ako sa hovorí – „Svet je malý“. Nikdy nevieš, kto koho pozná a kto ti kde otvorí dvere. Preto sa odporúča byť milý na úplne bežnej báze.

Gramo rokkaz
Zdroj: discogs.com

Možno si len jeden vzťah od zmeny svojej budúcnosti! (Toto povedal raz taký týpek, volá sa tuším Bill alebo Phill Collins… trošku motivačný stuff, ale hodí sa perfektne.)

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Majself posiela diss ministrovi zdravotníctva! Nesie názov "Minúta ticha"

3. Maj svoj štýl!

Obliekanie je rozhodne jednou z vecí, ktorá jasne prezentuje interpreta. Treba mať štýl, ktorý bude inšpirovať ľudí, štýl, ktorý zaujme. Nie nadarmo sa v rape hovorí – „Chalani chcú byť mnou a všetky ženy so mnou“. Je dôležité neustále prezentovať to, kto si. Nebuď raz taký a potom zase iný. Musíš byť vierohodný na 100%. Nehraj sa na niečo, čo nie si. Pokojne rob raritný hudobný štýl, aj keď sa to zdá byť divné. Je to jedinečné. Gleb je v tomto najväčší frajer. Vo veľkom svete hudby je v tomto kráľom Tekashi 69.

Gleb Leto v Kufri
Zdroj: shop.fckthem.com

Keď sa pozrieš na interpretov, ktorí sú známi, čo vidíš? Špecifické outfity, špecifický štýl, ich celková osobnosť ich reprezentuje. Sú tu síce roky, no väčšinou strany nemenia. Možno sa vekom mení ich názor alebo uhol pohľadu, ale stále sú svojou verbou značkou. Všímaj si to a uč sa od nich.

4. Komentuj príspevky na sociálnych sieťach!

Toto je tak trochu americký výmysel, ktorý je možné zazrieť na všetkých sociálnych sieťach. Rôzni interpreti sa snažia čo najviac ľudí dostať na svoj profil a ukázať im tak svoju tvorbu. Tento spôsob ti môže priniesť návštevy na tvoj profil. Ten by mal samozrejme nejako vyzerať. Ale musíš dávať pozor na spam. Nikto nemá rád ľudí, čo spamujú. A hlavne nepíš hlúposti.

ako preraziť v hudbe
Zdroj: theindianwire.com

5. Stále sa vzdelávaj a trénuj!

Vzdelávanie častokrát nie je len o čerpaní nových či opakovaní si starých informácií. Tento proces ovplyvňuje celé myslenie a to, čo ti nenapadlo pred mesiacom, ti už pri správnych ingredienciách môže napadnúť dnes. Čím viac toho vieš, tým viac možností máš  a tým pádom si slobodnejší. Alebo nie?

Nepôjde to ľahko a nepôjde to hneď. Pamätaj, že ak sa dostaneš na level, na ktorom ešte nemáš byť o niečo skôr, tak ťa to neskôr dobehne. Niekedy to trvá dlho, no to ťa väčšinou „život“ testuje. Veľa ľudí to vzdá, a preto nemôžu byť ako Rytmus, Separ, Majk Spirit, Strapo alebo ako iní ľudia. Úspech si berie svoju daň. Nikdy to nevzdávaj. Vzdaj to až vtedy, keď si povieš, že si skúsil naozaj všetko. Ale aj to je väčšinou výhovorka, pretože sa skoro vždy dá nájsť cesta.

Vedel by som o tom pokojne ďalej rozprávať, no na dnes asi stačilo. Všetko nájdete aj tak na internete. Ak máte záujem o ďalších 5 tipov, ako preraziť v hudbe, dajte nám vedieť!  🙂

Zdroj: Obyčajná logika a YouTube

-REKLAMA-
Avatar
Santiago Martins da Silvahttp://plotpoint.sk
Hudba je úžasná vec a pozadie tohto sveta je dosť fascinujúce. Ak by som neveril v to, že môžem článkami na tomto webe povedať niečo zaujímavé, tak to nerobím.
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -