štvrtok, 6 mája, 2021

Batman na predaj! Kúpi ho spoločnosť Disney?

-

Kúpi spoločnosť Disney značku Batman?

Donedávna sme si mysleli, že značka Batman je natoľko silná, že sa nikdy nemôže stať, aby ju Warneri predali. Avšak Warneri už o sebe nerozhodujú. Rozhoduje o nich firma AT&T, ktorá ich kúpila a tá rozhoduje o úplne všetkom. Presne tak rozhodli práve múdre hlavy z tejto firmy, že štúdio Warner Bros. vypustí všetky svoje filmy naraz do kina ako aj na HBO Max. Absolútne im nezáleží na značkách, kinároch, statuse, fanúšikoch… Ide im iba o peniaze!

AT&T a ich dlžoby

Áno, táto “bohatá” firma je v miliardových stratách/dlžobách a na rad prišli krízoví manažéri, ktorých jedinou úlohou je stabilizovať spoločnosť. Majú spraviť hĺbkovú analýzu všetkých spoločností pod AT&T, nastaviť optimalizácie a predať všetko, čo nie je rentabilné. Všetkým dokopy vyšlo, že pravý zisk je v streamovacích kanáloch, a preto sa všetko začalo sústrediť do úspechu HBO Max. A aby toho docielili, potrebujú v čo najkratšom čase čo najviac predplatiteľov. Avšak AT&T nebude HBO Max podporovať donekonečna a ani v takej forme (rozpočtom), aby mohli konkurovať Disney Plus či Netflixu. Aj preto je krok s názvom HBO Max považovaný niektorými hollywoodskymi insidermi za samovražedný…

-REKLAMA-

warnermedia
Zdroj: cosmicbook.news

Batman na predaj!

Ak budú dlžoby naďalej narastať ako doteraz, AT&T sa začne zbavovať nielen svojich neziskových divízií, ale aj tých, ktoré sa dajú “draho” predať. Už dlhšie sa hovorí, že sa chystajú predať svoju časť WarnerMedia či Time Warner. Najviac to pocítili hlavne fanúšikovia komiksového DC Comic. Jednotlivé dátumy komiksov sa buď presúvajú, alebo rovno rušia. A to je vždy zlé znamenie.

Final Crisis Granta Morrisona
Zdroj: dccomics.com

Záujemcovia a kupcovia

-REKLAMA-

Najväčší záujemca o značku Batman je nielen spoločnosť Disney, ale aj najbohatší muž Činy a zakladateľ Wanda Group Wang Jianlin. Ten by rád spravil zo svojho štúdiu Wanda jedného z najsilnejších hráčov vo filmovom priemysle.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  MARVEL: Odhalení Fáze 4! Fantastic 4, Wakanda Forever, Spider-Man a další

Ďalší v rade čakajú napríklad spoločnosť Apple, ktorá sa so svojím streamom Apple veľmi trápi a doteraz má ledva okolo 10 miliónov predplatiteľov. Ako aj spoločnosť Google, ktorá by rada doplnila svoje Google TV/YouTube TV a aj takto sa poriadne zapojila do streamovacej vojny.

streamovacia vojna
Zdroj: variety.com

Disney a Batman…

Spoločnosť Disney to však s nákupom značky Batman nebude mať ľahké. Určite by pri tejto kúpe zakročil protimonopolný úrad. Už teraz má denne viac a viac podnetov na super spoločnosť, ktorá vlastní značky ako Lucas Film (Star Wars, Willow, Indiana Jones), Pixar, Marvel…

Proti je taktiež aj celosvetová pandemická situácia, ktorá prinútila spoločnosť Disney uzavrieť to najziskovejšie čo má. Výletné lode a zábavné parky. Avšak ak by pozerali do budúcna a nehľadeli na mega transakciu za spoločnosť FOX, celý nákup by sa im mohol až prirýchlo vrátiť. Batman Park? Batman filmy? Batman hračky? Aj vy cítite to množstvo peňazí?

Filmový Batman bez Nolana
Zdroj: playbuzz.com

Prečo chcem, aby predaj vyšiel?

Určite už len preto, že slávna značka DC či už tá komiksová, alebo filmová si zaslúži rešpekt, úctu a nie bezohľadný a ziskuchtivý prístup, aký má spoločnosť AT&T! Preto by som bol najradšej, keby Batman a spol. zakotvili v prístave s menom Kevin Feige. Tento človek dokázal s Marvelom obrovské veci, pri ktorých cítiť nadšenie, fanúšikovský zápal a niečo navyše. Chce nám fanúšikom naozaj dopriať ten najkvalitnejší možný zážitok. Áno, práve on je človek, ktorý dokáže zachrániť DC…

Kevin Feige
Zdroj: pinterest.com

Kde by si ste radšej videli Batmana a spol., ak by došlo na predaj? Viete si vlastne predstaviť predaj niečoho tak slávneho?

Zdroje: cosmicbook.news, firstcomicsnews.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img