pondelok, 16 mája, 2022

Chivalry 2: Recenzia – stredoveký simulátor alebo arkádová bojovka?

-

-REKLAMA-

Chivalry 2 Zlatý stred medzi stredovekými bojovkami!

Si už unavený vývojármi ktorý sa snažia až príliš o realistický stredoveký simulátor? Práve pre teba tu je Chivalry 2! Ako už poznáme z posledného titulu série Chivalry, hra sa líši od ostatných svojimi neotesanými mechanikami. Nezakladá si na realizme ale na arkádovosti, ktorá dodáva hre správny nádych bez prekomplikovaných mechaník a UI z ktorého bolí hlava. Po úspechu ktorý zožal vývojár Torn Banner Studios si pripravili v pokračovaní množstvo nových bojových mechaník, obrovské bojiská ktoré dodávajú tú správnu atmosféru, a hlavne rozšírenie kapacity až na 64 hráčov naraz! My sme si ju mali možnosť vyskúšať tak sa poďme na to pozrieť!

Zelenáč a jeho prvé kroky

Na úplnom začiatku sa ocitnete na cvičisku ako učeň, kde si precvičíte mechaniky z posledného titulu. Čo je žiaľ len úplný začiatok. Hneď v prvých minútach hra pustí do boja proti AI, ktorý nám slúži na zoznámenie sa s chaosom ktorý nás čaká. Tu sme veľmi rýchlo zistili že to nebude také ľahké ako na cvičisku. V jednom momente som si užíval epickú bitku ktorá neraz trvala aj dlhšie ako minútu, a inokedy ma odpálil projektil z neďalekého obliehaceho stroja… A tak v priebehu pár sekúnd som bol znova pri respawne.

chivalry 2 recenzia
zdroj: https://exputer.com/reviews/chivalry-2-review/
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenzia: Hra Sniper: Ghost Warrior Contracts 2! Užili sme si ju?

Proste stredovek

-REKLAMA-

Rýchle zoznámenie s bojiskom je už za nami a teraz nás čaká multiplayer! V hre nám vývojári priblížia konflikt medzi dvoma stranami the Agathians, a the Masons ktorý je miestami plný komédie. Aj napriek pokojnejšiemu začiatku oproti ostatným titulom, ma hra aj tak hnala hneď znova na front. Osobne môžem povedať že hre nechýba akcia. Napriek tomu že som padol v boji, hra ma hneď vrhla pár krokov od centra bojiska. Momenty v ktorých 32 hráčov na oboch stranách beží oproti sebe s mečmi, halapartňami, oštepmi, sekerami, lukmi a ostatnými, sú na nezaplatenie.

Pri každom takomto momente som mal veľké ciele a snažil som sa spraviť pri takomto výpade čo najviac. V hlave môj scenár bol nasledovný…  Preraziť líniu, rozsekať čo najviac protivníkov a nakoniec dohľadať toho jedného lukostrelca čo mi celý čas otravoval život. Avšak tento môj nápad fungoval len na papieri, pretože 2sekundy na to ako som sa zrazil s protivníkom mi niečo odseklo hlavu… Keď sa jedná o conquest, alebo len deathmatch každý sa snaží dosiahnuť to isté čo poznáme už z filmov. (vypáliť dediny, zničiť obliehace stroje alebo naopak s nimi pomôcť.)

chivalry 2 recenzia
https://chivalry2.com/presspack/

Komédia, vreskot a roleplay aj to je Chivalry 2

Neprešlo ani jedno kolo ktoré by nemalo svojho klauna. Vo väčšine hier som mal človeka ktorý dával najavo svoju existenciu spamovaním hlášok ktoré nám zabezpečuje rozsiahly systém Quick Chatu. Aby som to uviedol na správnu mieru, nejednalo sa o otravné a bubienky praskajúce spamovanie ale práve naopak.. Veľa krát sa stalo že práve tieto momenty dokončili zážitok z hry.

-REKLAMA-

Unikátne momenty ako vidieť vojaka bežať do bojiska so svietnikom v ruke a absolútne zdemolovať piatich protivníkov sa vám nestanú nikde inde .. Od pochodovania zo spawnu a hučanie hlášok spolu s ostatnými hráčmi naokolo až po bežanie na protivníkov so svietnikmi. Čas od času sa našiel človek ktorý sa potreboval jašiť, a tak som ho nechal tak. Či už som útočil alebo bránil, hra mala ten istý heroický nádych a výbornú atmosféru. Fantasticky zvládnutý design prostredia, ambient zvukov, a proxies tak dodával pocit pohlcujúcej mohutnosti bojiska aj napriek tomu že, nie vždy boli naplnené kapacity servera.

Hra fantasticky baví

Aj napriek napriek drobným problémom, som sa neskutočne bavil pri Chivalry 2. Mapy ktoré sú miestami máličko nefér, sú absolútna bomba! Graficky hra predstavuje ozajstný skvost ktorý lichotí nielen naleštenej zbroji, ale aj prostrediu a najmä hradbám ktoré som si nevedel vynachváliť. Široké spektrum cieľov ktoré som musel plniť zaistili že som mal o zábavu postarané a vždy bolo čo robiť. Systém boja je zlatý stred medzi bezhlavým šľahaním meča, a odmeňujúcimi mechanikami simulácie. Ihneď ako sa respawnete je cítiť chaos pretože každý okolo spamuje svoju obľúbenú frázu zatiaľ čo sa nevidiac rozbieha oproti istej smrti.

Hra Chivalry 2 je vydarený kompromis medzi oboma svetmi. Hru som si neskutočne užil, aj napriek momentom ktoré by nejedného človeka odradili. Vývojári fantasticky vystihli chaos bojiska, bez komplikovaných prvkov realizmu.

Páčila sa vám recenzia na Chivalry 2? Ako hru hodnotíte vy?

9/10

zdroj titulného obrázka: okaygotcha.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img