streda, 30 septembra, 2020

Bolesť a blahobyt: Kapitola 1, časť tretia.

-

Bolesť a blahobyt: Kapitola 1, časť tretia

Táto publikácia je čisto fiktívna a možné zhody sú absolútne náhodné.

Po mojej návšteve som ihneď zamieril s mojím novým Fordom Sierra do telefónnej búdky, odkiaľ som na dané číslo zavolal. Keďže sa písal rok 1988, tak som pomaly nikoho nepoznal, ale vedel som, že Sallieho kontakty budú stačiť.

Po minúte mi zdvihol hlas, ktorý sa ma spýtal, kto som a čo potrebujem vo veľmi podozrievavom štýle. Keď som danej osobe vysvetlil, čo potrebujem, kto som a kto ma odporučil, tak mi bolo povedané, že sa môžeme stretnúť v bare na treťom rohu v Brooklyne, ktorý znamenal mafiánsku skrýšu pre hazardné hry a obchodovanie.

Keď som do podniku prišiel, tak vyzeral presne tak, ako mi ho opisovali známi, ešte keď som robil len vojaka, ktorý bol v mafii celkom bezvýznamný. Po tom, ako som sa predstavil barmanovi, ktorý stál za honosným barom, tak ma odprevadil do honosnej miestnosti.

Familia

V strede miestnosti sa nachádzal jediný pokrový stôl a za ním otec rodiny, pre ktorú som pracoval a môj kontakt, ktorý sa mi predstavil ako prvý. Ihneď po prehľadaní môjho saka ma usadili a pýtali sa ma na moju edukáciu, aj keď vedeli, že som právnik. Po zoznámení a následnom zdôraznení toho, že by som chcel pracovať pre rodinu, mi otec rodiny odpovedal, že keďže som právnik, tak by som mal dokázať prať peniaze cez papiere. Na to som odpovedal, že ak budem musieť, tak aj to budem robiť.

Ale musel som sa zaprisahať životom, čo v mafii znamená to, že mi pichli ihlou do prstu a svoj otlačok som vygravíroval do malej nádobičky, ktorá znamenala to, že ak zradím, tak zomriem do 24 hodín. Samozrejme, nebol som ihneď pravá ruka bossa mafie, ale preradili ma ku kápom, ktorí prevážali pašované cigarety letecky v gumách a potrebovali zlegalizovať náklady na benzín, keďže boli trikrát väčšie než za let s troma osobami na palube.

Biele kone

Takáto práca bola hračka, keďže sa vždy dokázal nájsť dostatok osôb, ktoré popodpisovali všetky možné papiere, čo z nich ihneď robilo biele kone. Ale keď som videl, aké peniaze sa perú len v jednoduchých cigaretách, ktoré sa zväčša predávali robotníkom, tak sa mi zamotávala hlava. Nehovoríme o tisícoch v pluse, ale rovno o miliónoch, ktoré šli do kasy mafie. Počas tohto obdobia mala mafia ešte jeden problém a tým bol kartel, ktorý do Ameriky začal dovážať drogy a nechcel sa s miestnymi vôbec deliť. Ale keďže nikto nepoznal dílerov, tak kokaín a heroín, ktorý sa z Kolumbie dovážal, bol predávaný širokej verejnosti.

Žiadna rodina si nebrala z týchto transakcii žiadne percento, keďže sa jednoducho nevedelo, kto a prečo začal niečo také dovážať. Až keď sa daná osoba začala ukazovať v médiách, tak sme vedeli, o čo sa jedná a daných dílerov sme začali spoznávať. S Kolumbijčanmi sme sa ku koncu dohodli a nechali sme ich operovať na našom území za percentá, ktoré nám zarábali viacej než sme zarábali, keď sme boli hlavným distribútorom drog my.

Zmena

Jediné, čo teraz stále zarábalo, boli percentá z drog a dovoz kradnutých áut, ktorým sa dali veľmi jednoducho spraviť papiere a cigarety, ktoré boli vyrábané v absolútnej riti, ale robotníkom, ktorí ledva mali na normálne kolkované, chutili. Presne tieto tri veci som stihol zlegalizovať za moje prvé tri mesiace v mafii, ktoré mi zarobili kopu peňazí, až mi z toho začalo hrabať v hlave.

Mafiánský život sa mi začal zarývať v mozgu a ten tichý introvert bol zrazu inteligentný bastard, ktorý si chcel užívať života a ľahkých žien. Práve preto som sa s mojím bossom rozhodol, že aby som mohol zlegalizovať naše kšefty ešte viac s menším rizikom a stratenými percentami, tak si otvorím bordel. Od môjho šéfa a jeho šéfa som dostal ihneď povolenie na stavbu v niektorom našom distrikte.

Jediný problém bol ten, že som musel vláde dokázať, že odkiaľ mám na danú stavbu a prevádzkovanie danej budovy peniaze. Práve kvôli tomuto som sa stal spoločníkom vo firme môjho bossa, ktorá sa zameriavala na betón a jeho stavbu, aby dané budovy nespadli do desiatich rokov. Keďže firma mávala miliónové zárobky, tak bolo jasné, že dostanem povolenie na stavbu už kúpeného pozemku, ktorého rozloha bola dostatočná na vybudovanie stredne veľkého bordelu. Stavba sa započala na začiatku roku 1989, pričom som si všetkých robotníkov a dodávateľov materiálu vyberal sám. Robotníkov som si zohnal z Mexika, keďže potrebovali pracovné víza a pracovali za peniaz, ktorý som zarábal v jednej milisekunde.

Vlastná Skupina

Práve z týchto jednoduchých mužíkov sa neskôr formovala moja vlastná skupina, ktorá zmenila celý stavebný priemysel v New Yorku. Väčší problém nastal s dodávateľom potrebného materiálu na základy stavby. Keďže chlap asi uvidel, že som pri peniazoch a že by sa ma mohol snažiť odrbať, tak to aj vyskúšal. Keď mi došlo vyfakturovanie za stavebný materiál, tak som si všimol ihneď divnú sumu za kiláž a samotný typ materiálu, ktorý sa nezhodoval s mojou objednávkou.

Keďže som potreboval vedieť, čo sa stalo, tak som zavolal do danej firmy, ktorej majiteľ mi vysvetlil, že všetko je presné a že jediný, kto spravil chybu, som bol ja. Na takúto agresiu som ihneď zareagoval tým, že či si myslí, že som jeho hracia figúrka, na čo mi odpovedal vetu, ktorú si pamätám dodnes. „Nejaký zakomplexovaný mrzák mi nebude rozprávať do roboty, neskúšaj vyskakovať, lebo ten betón môže skončiť na tvojich nohách.“. Bol som celkom prekvapený, keďže si nedával absolútne cez telefón pozor. Ale tá veta ma nasrala a to veľmi. Zavolal som si troch Mexičanov zo stavby, ktorým som nakázal, aby si zobrali kladivá na búranie steny a môjho bossa, ktorý sa volal Frank, som upozornil na moju akciu a poprosil som ho, aby mi za finančnú odmenu doniesol toho chlapíka do pivnice jeho bordelu.

Približne po desiatej večer som prišiel do pivnice, v ktorej bolo len jedno svetielko a stolička, na ktorej sedel ten skurvený mrzák. Keď sa pozrel na mňa a započul môj hlas, tak vedel, v akých veľkých sračkách je. Myslím si, že mu k psychickému stavu nedopomáhali ani traja Mexičania s kladivami na búranie steny v ruke.

Dokončenie práce

Keď chlapci s tým mrzákom skončili svoju prácičku, tak dostali každý po 200 dolároch, čo im dopomohlo k tomu, aby si ku mne vybudovali rešpekt. Tela sme sa zbavili v lise aut, kde sme telo už bez zubov a spálených odtlačkov dali do auta s špztkou mŕtvej evidencie a následne zlisovali. Výstavba bordelu šla po tejto skúsenosti až príliš dobre. Rodine toho kreténa som posielal každý mesiac hotovosť do schránky, ktorá im dovoľovala si v New Yorku vyžiť a zároveň zaobstarať jeho malým dievčatám peniaze na vysokú školu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 10
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Remake Mafie přinese český dabing! Ukáže se Petr Rychlý jako Paulie?

Bordel sa dokončil v piatich mesiacoch a slávnostné otvorenie bordelu sa konalo na začiatku leta, čo znamenalo veľkú návštevnosť buď v podobe mafiánov, alebo ortodoxných občanov. Celé pokrstenie bordelu si zobral pod taktovku samotný Frank, ktorý zvolal na otvorenie bordelu snáď celú rodinu, ktorá ma už veľmi dobre poznala a vedela, že som jeden z vyšších členov rodiny.

Rešpekt

Páčil sa mi tento rešpekt, ktorý som pred týmito ľuďmi mal, ale zároveň som vedel, aké konsekvencie môžu z toho plynúť. Po preseknutí pásky a následnom prípitku som usadil členov do pohodlných kožených sedačiek a povelil som Rodrigueza, ktorý bol jediný inteligentný zo skupiny Mexičanov, aby bol prevádzkárom bordelu. Po tom, čo som Rodrigueza povelil prácou, tak začal dohadzovať členom rodiny lóže so ženami, ktoré mi dohodil Frank, keďže všetky kurvy sa v meste poznajú a nie všetky majú prácu v bordeli.

Ale Frank si ma ihneď zobral do privátnej miestnosti, v ktorej sa nachádzal okrúhly stôl, okolo ktorého bola kožená sedačka. Ihneď, ako sme sa usadili, tak som požiadal servírku Chantal, ktorá pochádzala zo Španielska, aj keď jej meno bolo viac francúzske, o dve martini. Po naliatí drinku mi Frank zvestoval, že naša rodina sa dohodla s konkurenciou na kompromise. Sallieho distrikt sa rozdelí na polovicu, pričom som bol oboznámený, že by bol Frank nadšený, ak by som dokázal po Salliem prebrať túto prácu. Jediným mojím problémom bolo to, že som bol v tej dobe ešte vcelku maličký s desiatimi Mexičanmi za mojím chrbtom, ktorí boli síce neľútostní, ale zase nie najinteligentnejší. Práve kvôli tomu faktu som požiadal Franka, aby mi dohodil ľudí. Samozrejme, na vybavenie danej záležitosti mu stačil jediný telefonát.

Mrzák

Podľa všetkého boli moje posily na ceste do bordelu a že mali pravú talianskú krv, čo v mafii znamenalo bratstvo a súdržnosť. Ku koncu večera, ktorý prebiehal v príjemnej atmosfére, sme sa dozvedeli zdrvujúcu správu, ktorá nás zapichla do srdca. Frank dostal okolo druhej nadránom telefonát, po ktorom prišiel zdrvený na pódium, kde sa zhostil mikrofónu a zvestoval každému, že Sallie spáchal vo väzení samovraždu a že ho našiel spolubývajúci obeseného na rohu postele.

Smútok, ktorý mnou prechádzal, sa ani nedá opísať slovami. Ale ľudia prichádzajú a odchádzajú, čiže som sa snažil na to nemyslieť a zameral som sa na biznis. Ešte v ten večer som sa dohodol s ďalšími kápami v skupine, že využijeme dane, ktoré mohli pre nás znamenať zlatú baňu. Práve preto som prišiel s nápadom ako ošklbať Americkú vládu čisto legálne a zároveň sa nedostať do médií, čo by znamenalo môj pád. Na takýto biznis som potreboval svoju skupinu poznať natoľko, aby som vedel, komu môžem dať väčšiu moc a komu menšiu.

Cigarety

Keďže bolo leto, tak som vedel, že cigarety pôjdu na dračku. Kvôli tomu som povelil Michaela a Toma, ktorí mi boli dohodení. Moji vojaci začali od absolútne jednoduchého výpalníctva, pričom som našu skrýšu alebo lepšie povedané centrálu usadil v krásnom trojizbovom byte v Brooklyne, kde sa nachádzal náš distrikt.

Byt som dal vybaviť mnoho skrýšami pre zbrane a samotné peniaze, ktoré som chodieval prepierať cez cenné papiere a autá, ktoré sme stále dovážali do Ameriky. Práve kvôli tomuto bol v Amerike veľký boom Mercedesov a áut typu BMW, ktoré v Nemecku spôsobovali hotový ošiaľ, keďže disponovali krásnym interiérom a dizajn exteriéru bol cenovo lahodný taktiež. V byte som taktiež dal vybudovať mini bar. Byt som naplnil pohovkami, keďže znamenal prechodné bydlisko pre mnoho mojich vojakov, ktorých som už mal teraz 25, pričom som dvoch z nich spravil vedúcich skupiny.

Skrýš

Peniaze sme často schovávali v tajných miestnostiach, do ktorých sa prechádzalo cez skriňu, ktorá navonok pôsobila čisto ortodoxne. Ale keď sa potiahla určitá kombinácia páčok, tak sa pootvoril zámok, ktorý oddeľoval samotnú skriňu a dvere do miestnosti. Lahodné biele dvere, ktoré sa za ňou nachádzali sa otvorili dokorán a zaplo svetlo, ktoré osvetľovalo zelené bankovky. Bankoviek tam boli naskladané na kopy na malých poličkách z javorového dreva. Peniaze sa hrnuli ako nikdy.

Z mojich percent zo zárobkov som dokázal zafinancovať svoj apartmán, ktorý bol vo výškovej budove na Manhattane a taktiež celú jeho prerábku, keďže mi byt nevyhovoval iba interiérovo. Vtedy som si povedal, že mám New York pod palcom, aj keď som bol stále malá ryba vo veľkej rieke, ktorá predstavovala bohatstvo možno jedného percenta z jedného percenta ľudstva.

Vtedy som absolútne zabŕdol svoj nos do drog a začal som od kokaínu, ktorý som dostával od Kolumbijčanov. Vždy som veel, že kokaín je silný, ale absolútne som nevedel, že mi to zvýši kondíciu na takú náladu, že by som vedel spraviť cez noc polovicu roboty čo za týždeň.

Kvalita Tovaru

Keďže sme si priplácali za kvalitu, tak sme dostávali gramáže čistého prášku, ktorý nebol seknutý ničím, čo z neho robilo bohatstvo samé o sebe. V roku 1990, kedy som s týmto začal, tak už mala každá mafia ruky v drogách a samotný predstavitelia mafie ich užívali na denných bázach. Jediné, pred čím si ale musíte dávať pozor, je to, že kokaín vás dokáže zmeniť psychicky iba vtedy, ak sa mu oddáte. Čiže ak ste psychicky silnejší, tak vás iba nabudí, ale ostatné účinky veľmi nepocítite.

Bol začiatok roka 1990 a začínala plesová sezóna, tak som bol na samotné plesy pozvaný Frankom. s Frankom som sa v tomto období stretával v mojom apartmáne minimálne raz do týždňa, aby som mu dal prepraté peniaze a taktiež aby som sa dozvedel novinky alebo nadobudol nové kontakty. Kontakty sú na  organizovanie kriminálnej činnosti totižto potrebné ako soľ.

Keďže som dostal pozvanie, tak som už iba potreboval ženu, ktorá by mala predstavovať moju súčasnú priateľku v očiach guvernérov a výstredných politikov. Práve preto som si na ples doniesol Chantal z bordelu. Chantal dokázala svoje španielske korene dokázala zosúladiť s krásnymi šatami, v ktorých vyzerala, akoby vyšla z modelingovej agentúry.

- Advertisement -
- Advertisement -