sobota, 10 apríla, 2021

Batman: The Long Halloween – Animovaná detektívka dostala prvý trailer!

-

Batman: The Long Halloween – Trailer

Animovaná adaptácia rovnomenného komiksu, ktorý je jednou zo špičiek Batmanových príbehov. Neo-noirová detektívka, ktorá inšpirovala dokonca aj Christophera Nolana pri tvorbe filmu The Dark Knight (2008), a je pravdepodobne jedným z najsilnejších inšpiračných zdrojov pre novú filmovú inkarnáciu The Batman (2022) od Matta Reevesa s Robertom Pattinsonom. Animovaný Batman: The Long Halloween dostal svoj prvý trailer!

O čom je pôvodný komiks?

-REKLAMA-

Pôvodný komiks sa odohráva (podobne ako film The Batman) v druhom roku pôsobenia Brucea Wayna ako netopierieho strážcu mesta Gotham. Mesto ešte neovládajú záporáci ako Joker, Penguin a im podobní. Gotham je pod nadvládou mafiánskych rodín. Tie má v hľadáčiku gothamský štátny prokurátor Harvey Dent, ktorý spolu s Batmanom a komisárom Gordonom uzavrú spojenectvo, ktorého cieľom je zničiť mafiu v Gothame.

Batman The Long Halloween 001
Zdroj: DC Comics

Avšak mafiu v tomto období trápi aj nový sériový vrah, ktorý vraždí ich členov na sviatky. Tento skvelý dvojdielny komiks vyšiel aj u nás v Nakladatelství CREW. Komiks je vďaka svojej detektívnej linke (Jeph Leob) a špecifickému výtvarnému pojatiu (Tim Sale) možno zaradiť do neo-noirového sub-žánru. Kvôli svojej dĺžke bol rozdelený, pretože má až 13 kapitol. Rovnako k tomu pristúpili aj tvorcovia animáku.

-REKLAMA-

Batman The Long Halloween 002
Zdroj: DC Comics

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  THE BATMAN Matta Reevesa! Detaily, odkazy a nápovede z traileru!

Tešíte sa na novú animovanú filmovú adaptáciu komiksu od DC Comics? Čítali ste komiksovú predlohu?

Zdroj: youtube.com
Zdroj titulného obrázka: youtube.com

-REKLAMA-
Martin Sugar
Martin Sugarhttps://plotpoint.sk
Postoj pútnik a zvestuj Lakedaimoncom, že my tu mŕtvi ležíme, ako zákony kázali nám.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img