utorok, 30 novembra, 2021

Apex Legends je najpopulárnejšou BR hrou na Twitchi, prekonal Warzone

-

-REKLAMA-

Na Twitchi je najpopulárnejšou BR hrou Apex Legends

V tomto momente Apex skrátka válcuje Twitch. Fortnite ani Warzone už naďalej nie sú najpopulárnejšími battleroyale hrami na tejto známej streamovacej platforme. Známy battleroyale od štúdia Respawn Entertainment sa aktuálne nachádza medzi prvými priečkami Twitchu. Čo za to môže? Ako je možné, že práve Apex je sledovanejší ako Fortnite či Warzone? Poďme sa na to pozrieť.

-REKLAMA-

Nová v poradí už 11. sezóna priniesla do hry Apex Legends novú legendu menom Ash a taktiež aj novú mapu pre battleroyale, ktorú poznáme ako Storm Point. Hráčov tieto novinky naozaj zaujali a čoraz viac sa potvrdzuje, že Apex má na to stať sa úplnou jednotkou.

Jedna z najpozeranejších hier na Twitchi

Titul sa po vydaní 11. sezóny riadne vyšplhal, a to až medzi prvé priečky najstreamovanejší hier na platforme Twitch. V jednom bode bol Apex na štvrtom mieste, hneď v závese najpopulárnejších hier ako League of Legends, CS:GO či GTA V. Aktuálne zostáva na 5. mieste, resp. 4. najstreamovanejšou hrou, hneď za Minecraftom, League of Legends a GTA V.

Apex na Twitchi
Zdroj: sullygnome.com

Ako ukazujú dáta na stránke SullyGnome, Apex si zabezpečil svoje miesto vďaka výraznému počtu zhliadnutí, len za tento týždeň ho sledovali diváci dokopy až 14 693 060 hodín. Najväčší peak divákov je za tento týždeň 202 780 divákov. Toľko divákov sledovalo Apex streamy v jednom momente.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Remaster GTA Trilogy je prepadák, plno problémov a zlé hodnotenie

Jeho úspech je prekvapením

-REKLAMA-

Paradoxne celá situácia je celkom zaujímavá. Napriek tomu, že sa hre darí sa hráči veľmi netešia z aktuálne stavu, v ktorom je Apex. Neustále problémy so servermi, cheateri či bugy sú na každodennom poriadku. Je však pravda, že pokiaľ ide o cheaterov a bugy, tak Apex zrejme neprekoná taký Warzone, kde sú tieto problémy ďaleko výraznejšie.

Záujem o Apex však dáva do určitej miery zmysel. Hra vyžaduje podstatne vyšší skill-cap ako Warzone či Fortnite. Okrem toho je podstate rýchlejšia, vďaka čomu je podstatne akčnejšia ako iné tituly, čím pochopiteľne zaujme viac divákov. Stále platí, že 100 ľudí, 100 chutí, takže nie je to tak, že by bol teraz Apex automaticky zaujímavejší alebo lepší.

Apex na Twitchi
Zdroj: youtube.com

Zostáva nám teda už len dúfať, že sa vďaka svojej popularite Apex zlepší. Respawn má na to viac než dosť dôvodov. Na druhú stranu to môže pôsobiť taktiež ako motivácia aj pre Warzone a iné battleroyale hry, ktoré takto majú rovnaký dôvod sa zlepšovať.

Čo si myslíte o tom, že je Apex najpopulárnejšou BR hrou na Twitchi? Myslíte si, že si toto miesto zaslúži alebo práve naopak?

Zdroj: dexerto.com, sullygnome.com
Zdroje titulného obrázka: youtube.com, twitch.tv (úprava redakcie)

-REKLAMA-
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img