streda, 20 januára, 2021

ANIME NOVINKY #20 – Kto je Wu Kong, čo je Promised Neverland a ďalšie!

-

Anime novinky #20

Ahojte, volám sa Jozef a som fest festický anime/manga maniak už skoro 25 rokov. Keďže som si stanovil za svoj životný cieľ robiť „filmovú osvetu„, budem sa vám snažiť prinášať cez plotpoint.sk anime novinky/manga news skoro každý týždeň. A áno, viem, že môj hlasový prejav potrebuje ešte takých 666 videí, kým budem skoro amatér. 🙂

Určite sa mi nebojte napísať, ak máte nejaké otázky, postrehy alebo len chcete o anime/mange pokecať… S radosťou odpoviem, prípadne poradím čokoľvek, keďže anime/manga je súčasťou môjho života a pôjdem do hentai neba za každého nového otaku.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  ANIME NOVINKY #19 - Godzilla, kultové anime Spriggan a ďalšie!

Čo som si pre vás nachystal tento týždeň?

1. Čo ďalšie nám ponúka jesenný program?

Tak ako? Zlepšuje sa nám jesenná sezóna?

1. Burn the Witch
Čarodejnice teda milo prekvapili. Teda viac ako prekvapili. Prvý diel síce nenadchol, ale od druhého dielu až po tretí pecka. Počkať, počkať iba tri diely? Áno, anime vzniklo podľa one shotu mangy, čiže jedného dielu. Takže predpokladám, že autor chcel vyskúšať, ako zareagujú fanúšikovia a v prípade úspechu dostaneme aj druhú sezónu už klasicky s 12 dielmi. A ja som za. Dizajn drakov je úžasný, súboje prekvapivo tiež a aj samotné hrdinky zaujali. Odporúčam.

2. Talentless Nana
Uf, skoro som prvý diel nedopozeral, lebo všetko naznačovalo tomu, že sme dostali nie Bčkovú, ale až Dčkovú kópiu My Hero Academia. A dobre, že som dopozeral, lebo posledných 5 minút sa zvrtlo o 180 stupňov a dostali sme poriadne drsný a krvavý zvrat, ktorý ma nadchol pre druhý diel. Ten zaujal tiež a škodáááá, že vám nemôžem vyspoilerovať, prečo je toto anime tak zaujímavé. Ale môžem ho odporučiť a poradiť, aby ste vydržali pozerať až do konca. Toto anime veľmi klame telom.

3. Noblesse
Streamovací kanál Crunchyroll tento rok poslal medzi všetkých otaku tri kórejské manhwy, ktoré mali dobyť náš anime svet. Tower Of God sa zatiaľ rozbieha fajn, God Of High School je príjemná šialenosť s extrémne návykovým vizuálom a súbojmi, ale Noblesee sklamal na plnej čiare. A poriadne. A to ho všetci milovníci predlohy pasovali za jednoznačného víťaza z troch. Lenže za prvé, aby ste sa do anime série dostali, musíte vidieť ONU, a to vám nikto nepovedal. Za druhé Crunchyroll dal všetky peniaze do prvých dvoch spomínaných anime a tu teda vidieť, že sa na vizuále šetrí. Za tretie videl som tri diely a nič ma zatiaľ nechytilo. Ani svet, ani mytológia, ani súboje. Takže končím.

4. Akudama Drive
Podľa traileru som čakal teroristické dráma plné akcie a výbuchov aaaaaaaa dostal som over the top šialenosť, ktorá kradne zovšadial a mixuje a mixuje a zatiaľ neviem, čo si o tejto sérii myslieť. Ako je tam krv a súboje, ale keď som zbadal motorku, ktorá sa cez mesto presúva ako chlapci z Attack On titan, tak mi vyplo mozog. Neveríte?

2. Viete, kto je to slávny Wu Kong?

Aj vy počujete toto meno v poslednom čase nejako pričasto? V anime, mange, seriáloch, filmoch, a dokonca aj hrách? Kto to vlastne je? Nebudem vás dlho napínať a poviem vám to hneď na začiatku. Wukong je vlastne drzý a strašné silný opičí kráľ. Množstvo z vás si ho nepamätá, ale táto slávna postava sa dostala cez starý čínsky seriál „journey to the west“ aj ku nám. Nikto nič? Asi začínam byť starý.

V Ázii Wu-Konga milujú natoľko, že každý rok dostávame minimálne jeden film či seriá. A teraz pozor spoiler: Wu-Kong sa nečakane objavil aj v tohto ročnom anime podľa kórejskej manhwy The God of the High School a vytrel tým všetkým zrak. Kde sme teda ešte monkey Kinga mohli vidieť? Zahral si ho napríklad Jet Li vo USA filme Forbidden Kingdom. Áno, v tom filme, v ktorom si to rozdal s opitým Jackie Chanom. Do maskérni šiel aj najslávnejší ázijský choreograf akčných scén a herec Donnie Yen a rovno si to rozdal s bohmi vo filme Monkey King. Určite musím spomenúť ešte herca Aarona Kwoka – Monkey King 2, Eddieho Penta – Wu-Kong a hlavne kráľa ázijskej komédie Stephena Chowa v dvojdielnej klasike A Chinesse Odyssey.

A viete, kto preslávil opičieho kráľa vo svete najviac? No predsa milovaný Son Goku z anime série dragonball. V prvej sérii dokonca lietal na svojom oblaku a mal aj slávnu palicu, ktorá sa vedela zväčšiť do extrémov. Seriál svojím spôsobom preslávil anime ako také po celom svete a aj ja mu vďačím za nekonečné hodiny bitiek a šialených vtipkov. Tak sa mi zdá, že som na niečo zabudol. Aha, internet sa momentálne zbláznil z gameplayu na novú hru o Wu-Kongovi. Tá si kradne to najlepšie z hier God of War a doslova mi z tej nádhery vypadli oči. Ak táto hra vyjde nakoniec v tejto podobe, tak si Čína pripíše herný megahit, ktorý si zahrá skoro každý gamer. A Wu-Konga bude poznať naozaj celý svet.

3. Ďalšie anime sa pretaví do live verzie!

Konečne dostávame filmový teaser trailer, ktorý adaptuje jednu z najlepších hororových anime sérií všetkých čias. Korona síce oddialila druhú sériu samotného anime na rok 2021, a tak sa všetci otaku môžeme tešiť aspoň na filmové spracovanie. To prichádza s množstvom zmien v jednotlivých postavách (černošku Japonku a k tomu herečku veru nepoznám) a hlavne deti budú o niečo staršie ako v anime.

To režisérovi kvitujem, keďže práve deti tu majú hlavnú úlohu a na ich výkonoch bude celý film stáť. Ak vás ešte nezastihol anime hype, tak vám odporúčam okamžite hneď anime napozerať a tešiť sa na horor, v ktorom sa inteligentné deti snažia prežiť v sirotinci, ktorý ich pripravuje ako chutný pokrm pre krvilačné… V japonských kinách by mala byť premiéra 18. decembra.  Japonci budú mať pekne desivé Vianoce.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  ANIME NOVINKY #8 - Evangelion zase odložený, bitky v Holylande a ďalšie!

Počujeme sa opäť na budúci týždeň a držte sa. Kukajte, sledujte, maniačte a nezabudnite: Keep Calm and watch anime. 🙂

Páčili sa vám anime novinky #19? Ktorá vás potešila najviac?

-REKLAMA-
Avatar
Filip Scherhauferhttp://plotpoint.sk
I want to be Ben Affleck
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -