Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 47

-

Novinky

KAPITOLA XLVII

Párty, na ktorú nás zavolala Tiff, bola dobrá. Na moje ešte stále rozdrvené srdce priam ako stvorená. Aspoň to som si myslela, kým som s pohárom fernetu nenarazila do Aarona. Samozrejme, nevenovala som mu žiadnu pozornosť a ani on už nevyzeral, že by ma chcel o niečom presviedčať.


  Neznášam tmavý alkohol, no s Cass sme sa dohodli, že dnes spravíme niečo, čo sme ešte nikdy nerobili. Až na to, že som jej zakázala vyspať sa s niekým.
  Pili sme stále viac a viac, no vždy sme to dokázali vytancovať a začať odznova. Po určitom čase som si všimla Aarona aj s kamarátmi sedieť na gauči v rohu a o niečom debatovať. Občas sa nám stretli pohľady, no vždy som sa otočila. Vždy.


  „Ideme hrať hru!“ vykríkla z ničoho nič Tiff, ktorá k nám dotancovala.


  „Znova?“ spýtala som sa s trpkým smiechom narážajúc na minulé pokusy na zábavu, ktoré Allison vždy prekazila.


  „Samozrejme, že áno. Žiadna párty nie je dobrá, pokiaľ sa nehrá nejaká úžasná hra, predsa,“ Tiffany sa na mňa široko usmiala.

  „Aká hra?“ spýtala sa Cass, ktorá stála hneď vedľa mňa.

  „Uvidíte, poďte za mnou,“ potiahla nás za ruky smerom von z izby.

  „Katie s Debbie, moje kamarátky,  zavolajú ešte pár kamarátov. Nebojte sa, skoro nikto, koho poznáte. Hellene s Mikeom zatiaľ prinesú alkohol. Ideme do Stephanovej izby, čiže budeme mať súkromie,“ ukázala rukou smerom ku gauču, kde stáli dve dievčatá. Jedna bola nižšia bruneta a druhá vyššia blondína. Podľa letmého pohľadu som si všimla, že sa snažili prehovoriť pár chalanov, ktorí boli naokolo.

  Zastavilo sa mi srdce, keď sa mi stretol pohľad s tým Aaronovým. Ale otočila som sa.

  „Ak príde hore aj Aaron, odchádzam,“ povedala som smrteľne vážne. Dnešok mal byť o zábaveň a Aaron rozhodne nie je zábava.

  „Samozrejme, že tam nepríde, Maddie. Skúsil by,“ zamračila sa Tiff, pričom zdvihla ruky na znak boja.

  „Poďte už,“ potiahla nás silnejšie za ruky, „Nemáme na to celý deň. Musíme obsadiť dobré miesta.“

  „Kde sú všetci,“ opýtala sa Tiff, keďže izba, do ktorej sme prišli bola prázdna.

  „Už sme tu,“ prišiel výkrik od dverí, ktoré sa s rachotom otvorili. Za nimi stála väčšia skupinka ľudí s ľuďmi, ktorých som videla prvýkrát v živote. Teda asi…

  „Máme alkohol,“ zakývala nám s niekoľkými fľašami, nejaká blonďatá hlava.

  „A máme aj ľudí!“ vykríkla nízka bruneta, ktorú som predtým videla pri tom gauči.

  „To vidím,“ zamračila sa na nich Tiffany. Odhodlane sa postavila a prešla k dverám.

  „Povedala som vám, že Kylea máte nechať dole,“ povedala nahnevane, pričom sa mne srdce rozbúchalo na všetky obrátky. Otočila som hlavu smerom k dverám a pozrela naňho. Čo tu robí? Prečo ma nemohol nechať na pokoji? Videl, že som išla s Tiff hore, no aj tak sa tu objavil s úsmevom na tvári.

  „Tiffany…“ začal Aaron.

  „Láskavo ma tu Netiffanyuj a vypadni predtým, ako ťa donútim, ty hajzel,“ povedala prísnym hlasom.

  „Ostatní dovnútra. Kyle ostane vonku.“ Bez slova sa všetci pohli dovnútra, pričom ich zvedavé pohľady behali zo mňa na Aarona.

  „Tiffany prestaň… Toto je medzi mnou a ňou, netýka sa ťa to,“ zamračil sa tentokrát aj Aaron.

  „Mňa, že do toho nič nie je? Prepáč, ale ja som tá, ktorú do toho je všetko ako jej kamarátka. Prestať by si mal ty. Nikto tu na toto nie je zvedavý, tak vypadni preč za svojimi blondínkami. Na gauči si ich mal dosť alebo?“ vykríkla.

  Aaron na ňu bez slova hľadel. Ale jeho pohľad sa po chvíli stočil mojím smerom a ja som ten svoj odvrátila. Prečo musel všetko pokaziť? Prečo?

  „Fajn,“ zamrmlal nakoniec. Ticho v jeho hlase, sa ale neodzrkadlilo na jeho odchode. Vtedy totižto nezabudol silno tresknúť dverami. Tiff stála istý čas bez pohnutia na mieste, ale po chvíle sa na nás so sileným úsmevom otočila.

  „Kde sme to skončili?“ spýtala sa, keď k nám pomaly podišla.

  „Chceme hrať hru, kto povie, čo pije, nie?“ usmiala sa jedna brunetka.

  „Áno,“ spokojne sa usmiala Tiff.

  „Čo?“ spýtala som sa nechápavo.

  „Piješ,“ zasmiala sa blondínka, ktorá sedela pár miest odo mňa.

  „Čo? Prečo?“ nechápavo som sa pozerala na ostatných. Čo je toto za hru?

  „Zasa piješ,“ zasmial sa nejaký brunett, ktorého som naozaj videla prvýkrát v živote. Ostatné tváre mi boli v celku povedomé, avšak v štádiu, v akom som bola, som bola rada, že poznám svojich kamarátov a nie ľudí o ročník vyššie.

  „Nerozumiem. Prečo pijem?“ spýtala som sa rovnako zmätene ako pred chvíľou.

  „Čo? Čo hráme, preboha?“ spýtala sa rovnako nechápavo aj Cass sediaca vedľa mňa, ktorá doteraz písala niečo na telefóne. O bože, dúfam, že nič nepísala Royovi.

  „Piješ dvakrát,“ smiala sa Tiffany spolu s ostatnými.

  Nízka blondínka sa na nás len ľútostivo pozrela a povedala: „Každý, kto povie slovo čo, pije.“

  „PIJEŠ,“ vykríkli všetci naokolo nás so smiechom. S Cass sme sa na seba len usmiali, keďže sme konečne pochopili zmysel hry.

  „Podáte nám niekto fľašu?“ spýtala som sa s rozpačitým úsmevom.

  „Nech sa páči,“ ozval sa známy hlas. Prekvapene som sa tým smerom otočila a pohľad sa mi stretol s Brandonovým.

  „Ďakujeme,“ usmiala sa vďačne Cass.
  Cass, ja a aj tá neznáma blondínka, ktorej meno bolo buď Katie, alebo Debbie, sme sa za hlasného smiechu napili vodky.

  Musela som sa neskutočne smiať, keď Brandon omylom povedal slovo čo, pričom Cass so smiechom vykríkla: „On povedal čo, on povedal čo!“

  „Vieš o tom, že si práve dvakrát povedala čo a musíš sa napiť, však?“ spýtala sa Katie. Tá ihneď chytila fľašu do ruky a zdĺhavo sa napila. Do môjho výbuchu smiechu sa pridali aj ostatní.

  „Do riti, ja som povedala čo. Ježiš, zas som to povedala,“ nešťastne sa zatvárila Katie, keď sa aj ona načiahla po fľaši. Brandon sa na ňu usmial, naklonil sa a štrngol si s ňou.

  „Nazdravie,“ usmial sa.

  Hra pokračovala rýchlo, človek by ani nepovedal, koľkokrát niekto povie slovo čo bez toho, aby si to uvedomil.

  „Pôjdeme na chvíľu von?” spýtala sa Cass, keď už sme si obe uvedomili, že sme to s tým alkohol asi už naozaj prehnali. Nadšene som prikývla a spoločne sme sa vybrali smerom dole schodmi a odtiaľ k terasovým dverám.

  Tam sme si sadli na múrik a počúvali hudbu, ktorá sa niesla za nami. Pouličné svetlá som videla dvojmo a čím dlhšie som sedela, tým viac som cítila, že to je horšie a horšie. No zbohom.

  „Je mi hrozne zle,” ozvala sa Cass a položila ruku na brucho. Absolútne som jej rozumela, ale nemala som silu odpovedať jej. Ako sme v tichosti sedeli, všetok alkohol začal účinkovať a mne bolo hneď jasné, že neskončíme dobre.

  „Ste v poriadku?” povedal hlas za nami. Hrubý no zároveň príjemný hlas Brandona má vrátil späť do reality. Keď je tu on, určite tu musí byť aj Aaron.
  A mala som pravdu. S neidentifikovateľným pohľadom si ma prezeral, akoby neveril tomu, čo vidí. Áno, nie je jediný, kto sa môže opiť a robiť hlúposti.

  „Nie…” povedala Cass okamžite.

  „Budete vracať?” spýtal sa pre zmenu Aaron. Otázku venoval viac-menej mne, pretože so mnou udržiaval očný kontakt.

  „Nie,” povedala som pohotovo. No Cass také šťastie nemala a v rovnakej sekunde sa povracala.

  Na moju obranu, môj žalúdok je voči zvracaniu citlivý už za triezva, takze to, že som sa povracala spolu s ňou, nebola chyba alkoholu. Aaron mi okamžite chytil vlasy a povzdychol si.

  „Zoberiem Cass trochu bokom, keby náhodou…” povedal Brandon a pomohol mojej nevládnej kamarátke postaviť sa. Bolo čudné vidieť dvoch Brandonov, ako ťahajú dve Cass zo zeme.

Aaron otvoril fľašu s vodou, ktorú mal v ruke, a podal mi ju. Chcela som ju hrdo odmietnuť, no potrebovala som sa napiť. Poriadne som si vypláchla ústa a ostala sedieť na zemi.
  „Nechcel som sa zabávať. Ani som si znova nezačal s Allison,” povedal Aaron po chvíľke ticha, ako sedel vedľa mňa.

  „Uhm, dobre,” odvetila som s nezáujmom, ktorý bol dúfam očividný.

  „Bude to znieť ako strašné klišé a ja na také veci nie som, ale Madison, ja som sa do teba naozaj zaľúbil,” povzdychol si. „Ten večer s Biancou na tej párty bola naozaj chyba – no nič sa tam nestalo. Prisahám.”

  „To je jedno, Kyle. Ja som ťa aj tak nikdy nechcela,” mykla som ramenami akoby to bola úplne bežná vec.

  „Čo?” spýtal sa nechápavo.

  „Si fakt hlúpy!” zasmiala som sa. „Nikdy som s tebou naozaj nechcela chodiť, všetko to bolo len kvôli Allison. Stále tvrdila, že na teba nemám, že ti nesiaham ani po päty a potom si zrazu začal prejavovať záujem o mňa. Tak som si povedala, že to využijem a dokážem jej, že som rovnako dobrá ako ona,” Musela som sa zastaviť, pretože som potrebovala chytiť dych.

  „Nie, stále ja rozprávam,” povedala som, keď som videla ako sa nadychuje na odpoveď. „Ale potom som sa začala tiež zamilovávať ja do teba. Na tom sprostom výlete, na ktorý som ani nechcela ísť. A keď som už samu seba presvedčila, že ten vzťah môže byť reálny, objavila sa tá blondína v hotelovom klube! Pár hodín pred tým som sa priznala Tiff s tým, že ťa začínam mať naozaj rada a zrazu si bol s tou blondínou. Áno, áno, viem, ako to bolo. A potom išlo všetko zase do normálu, proste som sa tvárila ako zamilovaný panáčik, až kým sa to naozaj nestalo. Až kým si sa so mnou len tak z hodiny na hodinu nerozišiel,” znova som potrebovala mali pauzu, pretože sa mi začali tlačiť slzy do očí. A najhoršie bolo, že má znova naplo, keď som si spomenula na všetku tu bolesť, ktorá prichádzala s týmito spomienkami. No hnev, ktorý mi spomienky prinášali spôsoboval, že som začala striezvieť.

  „Ale ty, ty skurvený bastard, ty máš neskutočnú schopnosť zlomiť mi srdce vždy zrovna vtedy, keď sa rozhodnem ti ho naozaj dať,” nahnevane som ho buchla do hrude a v zápale hnevu od neho odstúpila a otočila sa mu chrbtom. Potrebovala som sa aspoň trošku ukľudniť.

  „Chceš vedieť pravdu? Dopekla, nech sa páči. Dúfam, že polahodím tvojim ušiam. Allison bola tehotná!” v momente som sa otočila na Aarona a prikryla si rukou ústa. Nebolo mi zle. Aspoň nie z alkoholu. No Aaron pokračoval.

  „Aspoň to mi tvrdila. Vtedy keď si nás videla ráno vo Freddie’s? Presne vtedy mi to povedala prvýkrát. Že jej to mešká,” prevrátil očami, no v očiach sa mu zračil hnev.

  „Nebral som to vážne. Odkedy sme sa vrátili z výletu si zaumienila, že ma chce naspäť. Celé tréningy bývala na mne nalepená a jediné, na čo som myslel ja, si bola ty. Na iné dievča som sa ani nepozrel! A keby aj Allison bola tehotná, kto vie, s kým spala, odkedy sme sa rozišli.” Znova si dal pauzu a mne stiahla po líci ďalšia slza.

  „Potom v piatok pred zápasom? Doniesla mi pozitívny tehotenský test, Madison. 10 minút pred zápasom mi oznámila, že budem otcom. Samozrejme, myslel som si, že to je kravina. Že ja nemôžem byť otcom. No spomenul som si, že posledný raz, keď sme spolu spali, som nemal kondóm. Skrátka sme zabudli. Preto má zložili na zápase v prvých minútach. Nevedel som, kde mám hlavu. Jediné, na čo som myslel, bolo to, čo to spraví s nami. Nechcel som, aby ti to ublížilo…”

  „A tak si sa so mnou rozišiel…” doplnila som zachrípnuto. Prikývol.

  „Povedal som o tom mame, ktorá jej hneď vybavila termín u doktora, kam som bol prinútený ísť s ňou. Neuvedomoval som si, čo sa skutočne deje, až kým doktor nepovedal, že nie je naozaj tehotná. Nikdy v živote som nebo šťastnejší ako v tej chvíli. Test, ktorý použila, musel byť zlý a menštruácia jej skrátka len meškala,” tlačili sa mi slzy do očí.

  „A to, čo si videla potom? Toto mňa a Lisu zblížilo, no nie na takej úrovni, ako si ty myslíš. Obom nám bolo jasné, že medzi nami už nikdy nič nebude v momente, keď sme zavreli dvere ambulancie. To stali sa z nás priatelia. Nespal som s ňou. Nespal som s nikým, odkedy sme boli spolu,” ten hnev v jeho očiach? Bol preč. Nahradila ho čistá ľútosť a bezmocnosť, keď sa na mňa pozeral.

  „Ty sebecký hajzel!” Vypľulo zo seba nakoniec moje opité ja. Aaron sa zatváril prekvapene. Ani ja som sa nespoznávala.

  „Ja by som tam bola pre teba! Pre vás oboch, keby na to prišlo, nech ma Allison nenávidí hocijako! Namiesto toho som plakala doma do vankúša a musela sa na vás pozerať v škole, ako sa smejete na obede, zatiaľ čo ja som trpela!”

  „Pred minútou si povedala, že si ma nikdy nechcela!” prešiel do útoku rovnako ako ja.

  „A mala som pri tom aj zostať!” rozhodila som rukami a snažila sa nestratiť rovnováhu.

  „Prestaň,” povedal hneď, ako som to odpovedala, akoby sa ho to dotklo. To ja tu mám zlomené srdce.

  „A čo? Buďme k sebe aspoň raz prekliato úprimní! Ani ty si o mňa nemal záujem. Obaja sme sa ocitli vo vzťahu, v ktorom sme byť nechceli. A ani mi neskús hovoriť, že nemám pravdu,” kúskom duše som si priala, aby ma presvedčil o opaku. Aby mi povedal, že mal o mňa skutočný záujem.

  „Samozrejme, že máš! Ani som netušil, že Lisa má sestru! Vieš, prečo som ťa neoslovoval menom, ale priezviskom? Nevedel som ani tvoje posraté meno!” Au. To bolelo.

  „Plán bol tiež jednoduchý. Lisu by porazilo, keby sa s tebou vyspím. Ale samozrejme, aby to nebolo také jednoduché, sex neprichádzal do úvahy, však?” akoby mi niečo vyčítal.

  „Prepáč, že nechodím a nerozťahujem nohy ako moja sestra!” znova som doňho udrela. Črty mu znežneli, chytil mi ruku, pritiahol ma k sebe a cúvol dozadu. Chrbtom som narazila o stenu a sledovala jeho oči.

  „Presne preto som sa do teba zamiloval,” viem, že mi už raz povedal, že ma ľúbi. Toto bolo však iné. Naklonil sa bližšie ku mne, aby ma pobozkal.

  „Nie…Aaron ja nejdem znova skočiť do niečoho, z čoho som naposledy nevyliezla…” nepočúval ani slovo z toho, čo som povedala. Do ničoho som nešla. Aaron ma pobozkal, dravo, akoby má bozkával posledný raz. Hodil ma do jamy, z ktorej som sa ešte poriadne nevyhrabala. A ja som mu to dovolila. No ak padnem ja, padne aj on.

  Chytila som ho za vlasy a pritiahla si ho ešte bližšie. Vydýchla som mu do úst a nechala naše jazyky v spoločnej súhre medzi sebou. Iskra, ktorú sme mali, nikam neodišla, dokonca bola ešte silnejšia. No potom prestal. Pustil ma a odstúpil odo mňa.

  „Čo dopekla robíš,” ozvala som sa prvá. Na tvári sa mu usadil jeho typický úškrn a potiahol ma za ruku preč zo záhrady.

  „Si opitá a ja som gentleman. Nebudem s tebou robiť nič, pokiaľ túto konverzáciu nebudeme mať ako triezvy. Teda ty,” ťahal ma k jeho autu, ktoré stalo na príjazdovej ceste.

  „Už si ma pobozkal,” podotkla som známy fakt.

  „Dobre, tak nie som úplný gentleman,” mykol plecami a usadil ma v jeho obrovskom aute.

  „Rozmýšľal si niekedy o tom, aké to musí byť mať sex v aute?” spýtala som sa, keď si zapínal pás. Na moju obranu, vyzeral neskutočne dobre a ja som bola opitá. Vražedná kombinácia.

  „Dopekla…toto bude dlhá cesta domov,” zanadával a čo najrýchlejšie vyparkoval.

  „Už si mal sex v aute?” pokračovala som. Páčil sa mi pohľad na to, ako pevne zvieral volant v rukách. Chcel byť gentleman? Nech sa páči, nech je, ale určite mu to neuľahčím.

  „Nie…” povzdychol si nakoniec.

  „Hm, vidíš keby nie si debil, už si mohol povedať áno,” mykla som plecami a vytiahla si telefón. No aj tak som videla, ako sa pozrel na mňa s úsmevom na tvári. Dopekla, čo so mnou robí tento chlap? Pred dvoma týždňami mi zlomil srdce a teraz…

  Teraz som vedela, že to bude v poriadku. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenzia: Twisted Love - Má srdce z ľadu... ale pre ňu by spálil celý svet.

AARON Kapitola 47: Predchádzajúcu kapitolu tejto publikácie nájdete na tomto linku.

Zelený kocúr banner
zelenykocur.sk – zľava 5% s kódom: PLOTPOINT

Ďalšie novinky

Populárne