13. deň na EURO 2020: skupinová fáza turnaja sa skončila!

-

Skupinová fáza turnaja sa skončila! 5 gólov v našej sieti

Skupinová fáza turnaja sa skončila a ide sa do play-off. Do finálového turnajového pavúka sa naši futbalisti bohužiaľ nedostali. Španielsko si z nás včera spravilo dobrý deň, keď nás zdolalo vysoko 0:5.

Skončila sa skupinová fáza turnaja
Zdroj: twitter.com/euro2020

Smoliarom zápasu bol jednoznačne Martin Dúbravka, ktorý v úvode zápasu zlikvidoval Moratovu penaltu. Následne odštartoval smečom do vlastnej brány gólové hody Španielska. V zápase sme sa nedostali takmer k ničomu a náš výkon nebol hodný postupu. Španieli boli jednoznačne lepším tímom, o čom hovorí aj samotné výsledné skóre.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Siedmy deň na EURO 2020: Ako prebiehali jednotlivé zápasy?

Švédi ovládli našu skupinu! Neprehrali ani raz

Futbalisti Švédska včera zdolali Poľsko 3:2. Švédsko do vedenia poslal Emil Forsberg a práve tento hráč strelil aj druhý gól Švédska, keď v druhom polčase zvýšil na 2:0. O zdramatizovanie zápasu sa postaral Robert Lewandowski. Dvomi gólmi dokázal vyrovnať a tak Poliaci bojovali o postup až do posledného dychu.

Lewa skóruje!

Ten im však v 94. minúte ukradol Viktor Claesson keď rozhodol o švédskom víťazstve. Švédi teda postupujú ďalej z prvého miesta v skupine, zatiaľ Poliaci podobne ako my balia kufre. Zamotaná skupina sa teda skončila horšie pre slovanské krajiny.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Piaty deň na EURO 2020: Cristiano Ronaldo lámal rekordy!

Maďari boli krôčik od senzácie!

Maďarskí futbalisti vo včerajšom zápase remizovali 2:2. Na ich nešťastie im jeden bod postup nezabezpečil. V zápase viedli dvakrát, keď góly strelili Szalai a Schafer. Za Nemecko skórovali Havertz, no a maďarské šance na postup potopil gólom v 84. minúte Leon Goretzka.

Maďari boli kúsok od play-off

Našim južným susedom ale patrí obrovský rešpekt. Aj napriek silnej rivalite, ktorá medzi nami v športe existuje musíme Maďarom zagratulovať. Ukradli 4 body úradujúcim a bývalým majstrom sveta.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Druhý deň na EURO 2020 - Christian Eriksen skolaboval počas zápasu!

Skupinová fáza turnaja sa skončila penaltovým kolotočom v Budapešti!

V Budapešti sa odohrala repríza finále z posledného turnaja EURO. Portugalsko sa postavilo Francúzsku. V zápase sme mohli vidieť až tri penalty. Za Portugalsko bol exekútor jasný. Ronaldo sa dvomi gólmi dostal na úroveň 109 strelených gólov v reprezentačnom drese. Vyrovnal tak rekord bývalého iránskeho útočníka Aliho Daeiho.

Skupinová fáza turnaja sa skončila penaltovým kolotočom v Budapešti

Na opačnej strane si loptu na biely bod postavil prekvapivo Karim Benzema. Jeho pokus bol stopercentný a po dlhých gólových suchotách v reprezentačnom drese je späť. Benzema navyše pridal aj jediný gól, ktorý v zápase padol z hry. Po remíze postupujú oba tímy ďalej v boji o pohár majstra Európy.

Zdroj: uefa.com
Zdroj titulného obrázka: twitter.com/euro2020