Siedmy deň na EURO 2020: Ako prebiehali jednotlivé zápasy?

-

Siedmy deň na EURO 2020 odštartoval zápas Ukrajiny!

Siedmy deň na EURO 2020 odštartoval zápas skupiny C. Ukrajina potrebovala po prehre s Holandskom získať prvé body. V ceste jej stálo papierovo slabšie Severné Macedónsko. Ukrajina v prvom polčase naplnila papierové predpoklady a v 29. minúte sa po góle Andriyho Yarmolenka ujala vedenia. Ďalší gól pridal o päť minút neskôr Roman Yaremchuk a zvýšil skóre na 2:0. Ukrajinci si nemohli želať lepší prvý polčas a spokojní odchádzali do šatne.

Ukrajina poslala Macedónsko domov!
Zdroj: uefa.com

Macedónsko dostalo približne 10 minút po začiatku druhého polčasu možnosť zdramatizovať zápas a získať prvé body na turnaji v histórii. Dostali totiž možnosť zahrávať pokutový kop. Ezgjan Alioski samotnú penaltu nepremenil, ale následne z dorážky skóroval a znížil skóre na 2:1. To sa už do konca zápasu nezmenilo aj keď Ukrajina ešte v 84. minúte kopala penaltu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Piaty deň na EURO 2020: Cristiano Ronaldo lámal rekordy!

Belgická otočka a De Bruyne efekt!

Belgicko čelilo v druhom zápase na šampionáte Dánsku. To nastupovalo do zápasu bez zraneného Christiana Eriksena. Ani absencia tohto ofenzívneho záložníka v prvom polčase Dánom neprekážala. Už v druhej minúte sa po góle Yussufa Poulsena dostali do vedenia. Aj štatistiky hovoria o tom, že prvý polčas patril Dánom. O strelu sa pokúsili až 9-krát zatiaľ čo Belgičania len raz.

De Bruyne efekt!

Po polčasovom striedaní sa dostal na trávnik Kevin De Bruyne, ktorý najskôr v 55. minúte asistoval na gól Thorganovi Hazardovi. A potom sám strelením gólu v 70. minúte rozhodol zápas. Dánsko tak prehralo s Belgickom 1:2 a ani po dvoch hracích kolách na turnaji nemá na svojom konte bod.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Druhý deň na EURO 2020 - Christian Eriksen skolaboval počas zápasu!

Holandsko si zabezpečilo postup do osemfinále!

Holanďania sa v druhom kole šampionátu postavili našim susedom. Ich súperom bolo Rakúsko. Holandsko sa už po 11 minútach dostalo do vedenia. Memphis Depay zahrával penaltu po faule súpera v šestnástke. Z bieleho bodu sa nemýlil a skóre bolo 1:0.

Holandský tlak!
Zdroj: twitter.com/euro2020

Po výmene strán zvýšil na konečných 2:0 obranca Denzel Dumfries, pre ktorého to bol už druhý gól na turnaji. Pridal sa tak k slávnemu Ruudovi van Nistelrooyovi. Len títo dvaja hráči Holandska dokázali skórovať v  prvých dvoch zápasoch EURA. Holandsko sa po tomto víťazstve dostalo do play-off a to z prvého miesta v skupine.

Zdroj titulného obrázka: twitter.com/euro2020

Skupina C je už takmer rozhodnutá. O druhú priamu miestenku sa pobije Ukrajina s Rakúskom v ďalšom hracom kole. Na turnaji končí Macedónsko, ktorému by nepomohla ani potencionálna senzačná výhra s Holandskom.