nedeľa, 29 novembra, 2020

Život a kariéra Brendana Frasera: Čím všetkým si musel prejsť?

-

Život a kariéra Brendana Frasera

Život a kariéra Brendana Frasera bola plná vzostupov, ale aj pádov. Vysoký, atletický s  chlapčenským šarmom a bystrým komickým cítením sa herec Brendan Fraser ľahko pohyboval medzi zábavami plnými davu a kritikou oceňovanými drámami.

Jeho kariéra bola na vrchole, keď si zahral Ricka O’Connella v trilógii Múmia (1999, 2001, 2008), ale aj hlavné úlohy v komediálnych a fantasy filmoch vrátane filmov Encino Man (1992), George of the Jungle (1997), Bedazzled ( 2000), Looney Tunes: Back in Action (2003) a Cesta do stredu Zeme (2008). Fraser odbočil do dramatického kina s úlohami v snímkach School Ties (1992), Gods and Monsters (1998), The Quiet American (2002) a Crash (2004).

Brendan Fraser
Zdroj: bustle.com

Ani herci to nemajú v živote ľahké

-REKLAMA-

Možno sa vám herec Brendan Fraser nezdal byť na niektorých fotkách v poriadku. Pravdou však je, že už má aj svoj vek a takisto si prechádzal ťažkými životnými obdobiami. Prečítajte si, čím si herec prešiel v posledných rokoch. Tento herec je príkladom toho, čo s vami spraví Hollywood, ak ste pre neho až príliš dobrý.

Od roku 2009 dostával čoraz menej rolí vo veľkých Hollywoodskych trhákoch, takisto sa čoraz menej objavoval na verejnosti. V rozhovoroch pôsobil veľmi divne a emotívne. Dôvodom boli depresie, za ktoré mohol sled nešťastných udalostí, o ktorý si prečítate nižšie.

Brendar Fraser
Zdroj: ludumu.blogspot.com

Sexuálne obťažovanie

V roku 2003 bol sexuálne obťažovaný prezidentom HPFA Philipom Berkom (Organizácia, ktorá odovzdáva zlaté glóbusy). Brendan sa o tom zveril len jeho manželke. Pred verejnosť s tým vyšiel von až v roku 2014 aj vďaka spoločenskému hnutiu #MeToo.

Brendan bol na obede organizovanom HPFA a keď odchádzal, tak sa pri ňom zastavil Philip Berk, ktorý sa s ním chcel rozlúčiť. „Jeho ľavá ruka ma chytila za zadok a pravá sa ma dotkla na genitáliách a začal krúžiť,“ hovorí Fraser. Pilip Berk sa vyjadril, že išlo len o vtip a hovorí, že Fraserova verzia je úplný výmysel. Herec sa vyjadril, že je na seba nahnevaný, pretože v roku 2003 ostal ticho.

Bolo mi zle. Cítil som sa ako malé dieťa.

Fraser hovorí, že táto skúsenosť so sexuálnym zneužitím spôsobila jeho depresiu.

Budil som sa každé ráno a hovoril som si: Vážne sa toto stalo?

Život a kariéra Brendana Frasera bola ovplyvnená aj rozvodom

V roku 1998 si zobral za ženu menej slávnu herečku Afton Smith, s ktorou mal 3 deti. V roku 2007 Brendan a Afton oznámili, že sa rozhodli rozviesť po 9 spoločných rokoch. Z manželstva mali spolu 3 deti. Najstarší syn trpí autizmom. Brendan platil mesačne alimenty v hodnote 75 000 dolárov mesačne.

Začiatkom roka 2013 požiadal na súde návrh na zníženie jeho výživného na deti, pričom tvrdil, že nie je schopný splniť mesačný príspevok, pretože nemá dostatok hereckých úloh, žiadal o zníženie na 50 000. Afton Smith zase obvinila Frasera zo skrývania finančných aktív.

Brendan Fraser
Zdroj: mirror.co.uk

Zdravotné problémy

Na vrchole svojej kariéry bol Brendan Fraser známy svojimi fyzicky náročnými úlohami vo filmoch ako George z džungle alebo Múmia. Ale tieto kaskadérske kúsky si na jeho telu vyžiadali vážnu daň.

V tom čase 49-ročný herec sa zamyslel nad týmito rokmi v rozhovore pre GQ, kde uviedol, že ide o bod jeho života, v ktorom nastúpi na akúkoľvek hereckú prácu, ktorú dostane.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Dokument V sieti usádza diváka do nepohodlnej polohy voyera

„Verím, že som sa pravdepodobne snažil príliš tvrdo a deštruktívne,“ povedal Fraser. „V čase, keď som robil tretí film Múmie v Číne (v roku 2008), som bol celý obviazaný páskou a každý deň som používal ľadové obklady. Jeho zranenia viedli k mnohým chirurgickým zákrokom vrátane laminektómie, operácii chrbta na zmiernenie tlaku na miechu alebo nervy. „ Ale bedrový kĺb nezabral, takže o rok neskôr to museli urobiť znova,“ povedal Fraser.

Mal tiež čiastočnú náhradu kolena, viac operácií chrbta na zoskrutkovanie stlačených miechových vankúšikov, opravu hlasiviek a ďalšie zákroky. Fraser uviedol, že v podstate strávil sedem rokov chodením do nemocnice a z nemocnice mimo nemocnice.

„Toto pre vás bude pravdepodobne trochu vtipné,“ povedal Fraser.

„Ale cítil som sa ako kôň zo Zvieracej farmy, ktorého úlohou bolo pracovať a pracovať, a pracovať.“

život a kariéra Brendana Frasera
Zdroj: play.google.com

Ak to zhrnieme, tak Brendan Fraser má chorého syna, prešiel si rozvodom, zdravotnými komplikáciami, sexuálnym obťažovaním a platí nemalé alimenty. Je Potreba uznať, že to v posledných rokoch nemal jednoduché.

Návrat Brendana Frasera

Fraser to vo svojich posledných rokoch nemal ľahké, ale dobrou správou je, že sa dokázal opäť postaviť na nohy. V posledných rozhovoroch sa vyjadril, že sa už cíti lepšie a takisto dostal zaujímavé herecké role vo vysoko hodnotených seriáloch ako sú The Affair, Trust, Condor a tá najlepšia robotman v seriáli Doom Patrol.

Máte radi Brendana Frasera? A ako hodnotíte jeho účinkovanie v seriáli Doom Patrol?

Zdroj: gq.comwikipedia.org

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Ženské hrdinky vo filmoch – Ideálna voľba na sychravú jeseň!

Počasie a filmy? Vonku prší, je chladno a zo stromov padá lístie. To znamená ideálne počasie na film! To, aký film si však pustiť, je...

Aktuálne

ANIME NOVINKY #20 – Kto je Wu Kong, čo je Promised Neverland a ďalšie!

Anime novinky #20 Ahojte, volám sa Jozef a som fest festický anime/manga maniak už skoro 25 rokov. Keďže som si stanovil za svoj životný cieľ...

Voda na Marse už miliardy rokov? Vzácny meteorit ponúka nový dôkaz!

Voda na Marse Už dlho je známe, že červená planéta zrejme vždy nebola taká ako teraz. Na základe doposiaľ nazbieraných poznatkov a taktiež dôkazov sa...
- Advertisement -