TOP 5: Najlepšie nové filmy podľa skutočných udalostí! Ktoré to sú?

-

Novinky

Najlepšie nové filmy podľa skutočných udalostí

Bolo celkom náročné vybrať pre vás len 5 filmov so silným príbehom, ktoré sa dajú považovať za skutočné umelecké dielo. Verím, že každý filmový fanúšik si tu nájde aspoň jeden, ktorý ho zaujme. Toto sú tie najlepšie filmy podľa skutočných udalostí!

The boy who harnessed the wind

Dráma, Veľká Británie, 2019, 113 min

William Kamkuamb sa narodil v Afrike, presnejšie Malawi. Keď mal 14 rokov, jeho dedinu zasiahlo neuveriteľne sucho. Ľudia nemali čo jesť a piť. William bol excelentný študent, ktorý mal veľmi rád fyziku. Navzdory ťažkým podmienkam aj so svojím slabším vzdelaním dokázal prísť na spôsob, ako v Malawi zaistiť úrodu aj v období sucha. Vytvoril veterný mlyn, ktorý čerpal vodu a zavlažoval ornú pôdu. Snímok nám takisto zobrazuje i zložitú politickú a ekonomickú situáciu v Malawi.

Zaujímavosť: Chiwetel Ejiofor kúpil práva na príbeh po prečítaní knihy. Film zrežíroval, napísal scenár a takisto si v ňom aj zahral.

Hodnotenie ČSFD: 77%

the boy who harnessed the wind
Zdroj: screendaily.com

Beautiful boy

Dráma/Životopisný, USA, 2018, 120 min

Príbeh otca a syna, ktorý je závislý na tvrdých drogách. V hlavných úlohách si zahrali Steve Carell a Timothée Chalamet. 18-ročný Nic (Timothée Chalamet) je inteligentný, talentovaný a milovaný syn, ktorý prepadol drogám. Jeho otec David (Steve Carell) sa zo všetkých síl snaží pomôcť svojmu synovi, ktorý si prechádza ťažkým životným obdobím. Emotívny snímok o sile závislosti a ešte väčšej sile lásky bol natočený podľa skutočného príbehu Davida a Nica, ktorý napísali dvojicu kníh kde opísali svoje pocity a zážitky každý zo svojho uhlu. Samozrejme, silnou stránkou filmu sú herecké výkony, Timothée Chalamet bol ako vždy výborný. Ale najviac však prekvapil Steve Carell, na ktorého sme zvyknutí hlavne z komediálnych snímkov, no môžeme vidieť, že sa nestratí ani vo vážnejších témach.

„Beautiful Boy“ opisuje reálnu životnú skúsenosť, ktorou by si nechcel prejsť žiaden rodič. Jedná sa o veľmi silný snímok, ktorý len tak z hlavy nedostanete.

Hodnotenie ČSFD: 73%

beautifull boy
Zdroj: amazon.com

Richard Jewell

Životopisný/Krimi/Dráma/Historický, USA, 2019, 131 min

Kto iný ako Clint Eastwood by mal režírovať tento mrazivý príbeh podľa skutočných udalosti?

Richard Jewell bol americký bezpečnostný pracovník, predtým takisto policajt, ktorý bol považovaný za hrdinu, keď na letných olympijských hrách v roku 1996 na Centennial Olympick Park našiel tašku pod lavičkou, v ktorej bola bomba. Včas informoval políciu a pomohol evakuovať priestory predtým, než bomba vybuchla. Z prvotne oslavovaného hrdinu sa neskôr stáva hlavný podozrivý. Motívom malo byť získanie pozornosti a stať sa hrdinom Ameriky. Vďaka uniknutým informáciám od polície k médiám sa na Richarda spúšťa mediálna lavína, ktorá ho zavádzajúcimi informáciami očierňuje a mení z hrdinu na zloducha. Richardov pokojný život sa mení vďaka vyšetrovaniu FBI a médiám na peklo.

Kto nastražil bombu a bol Richard Jewell len poctivý bezpečnostný pracovník, ktorý si robil svoju prácu?

Hodnotenie ČSFD: 79%

richard jewell
Zdroj: saportareport.com

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Spiderhead - Definují člověka jeho chyby?

Escape from Pretoria

Thriller, Velká Británie/Austrálie, 2020, 106 min

Tim Jenkins (Daniel Radcliffe) a Stephen Lee (Daniel Webber) sa zapojili do zakázaného Afrického národného kongresu, ktorý bránil záujmy černošského obyvateľstva. Bojovali proti apartheidu za slobodu a rovnosť všetkých rás. Za to boli následne odsúdení a poslaní do väznice pre belochov v Pretórii. Podarí sa im vďaka svojej inteligencii a šikovnosti dostať na slobodu? Film je z veľkej časti inšpirovaný knihou, ktorú napísal sám Tim Jenkins.

Daniel Radcliffe pokračuje vo svojej kariére snažiac sa odpútať od svojej najslávnejšej filmovej postavy a musíme uznať, že sa mu to darí.

Zaujímavosť: Escape from Pretoria je jeho druhý film, ktorý bol natočený podľa skutočných udalostí, ten prvý je Jungle (Stratený v jungli).

Hodnotenie ČSFD: 70%

escape from pretoria
Zdroj: variety.com

Just Mercy

Drama, USA, 2019, 136 min

V roku 1989 mladý absolvent práva na Harvarde Bryan Stevenson(Michael B.Jordan) pricestoval do Alabamy v nádeji, že pomôže v boji za chudobných, ktorí si nemôžu dovoliť riadne právne zastúpenie. Spolu s Evou Ansley (Brye Larson) putoval do väznice, aby sa spoznal s väzňami odsúdenými na trest smrti. Spoznáva Waltera (Jamie Foxx), ktorý bol odsúdený za vraždu 18-ročnej ženy a hrozí mu smrť elektrickým kreslom. Stevenson si prezerá dôkazy prípadu a zistí, že svedectvo výmenou za ľahší trest odsúdeného zločinca Ralpha Myersa je veľmi protirečivé. Dôkazy sú nepriame a vyzerá to na rasistické odsúdenie. Mladý právnik Bryan to nenechá tak a urobí všetko preto, aby nastolil spravodlivosť.

Hodnotenie ČSFD: 74%

just mercy
https://www.smithsonianmag.com/smart-news/stream-just-mercy-free-june-180975044/

Máte radi skutočné príbehy? Dáte šancu niektorému z týchto filmov? Ak ste niektorý z týchto filmov videli, určite sa s nami podeľte o váš názor.

Zdroj: wikipedia, čsfd

Ďalšie novinky

Populárne