Seriály z prostredia strednej školy: Tieto vám mohli uniknúť!

-

Novinky

Seriály z prostredia strednej školy

Máte radi seriály z prostredia strednej školy? Verím, že ak áno, tak seriály ako 13 Reasons why, Euphoria, Sex education, Teen wolf, Riverdale už poznáte. Práve preto do článku vyberám niečo menej známe a možno trošku menej populárne, ale stále vysoko kvalitné. Dúfam, že si tu nájdete to svoje.

Deadly Class

Akčný/Dráma/Thriller USA, 2018–2019

Seriál Deadly Class je pomerne neznáma komiksovka, ktorá nesklame. Poriadna dávka akcie, čierneho humoru a punku, ktorá sa odohráva v neskorších 80. rokoch.

Prostredie školy, šikana, filmové narážky, krásne ženy, humor, punk, drogy. To je seriál Deadly Class. Seriál sleduje mladíka Marcusa, ktorý prišiel o rodičov a ocitol sa v detskom domove, z ktorého utiekol. Ešte predtým tam však údajne vyvraždil všetky deti. Hladný, bez domova a hľadaný všetkými policajtmi v meste za tucet vrážd. Stretne Sayu, ázijskú krásku, ktorá ho privedie na strednú školu pre mladých vrahov.

Deadly Class recenzia
Zdroj: bellmedia.ca

Hodnotenie ČSFD: 75%

Looking For Alaska

Dráma/Romantický, USA, 2019

Miniséria Looking for Alaska je adaptácia úspešného románu od spisovateľa Johna Greena. Looking for Alaska sa točí okolo dospievajúceho chlapca Milesa Haltera (Charlie Plummer), ktorý sa v snahe dospieť k hlbšiemu pochopeniu života prihlási na internátnu školu. Tam sa zamiluje do Aliašky Young (Kristine Froseth) a nájde si partiou verných priateľov. Po nečakanej tragédii sa však Miles a jeho najbližší kamaráti snažia porozumieť tomu, čím si museli prejsť. (HBO Europe).

Zaujímavosť: Seriál bol voľne založený na osobných stredoškolských skúsenostiach Johna Greena. Charakter Aljašky (Kristine Froseth) bol vytvorený podľa dievčaťa, ktoré navštevovalo internátnu školu, kam chodil aj spisovateľ.

looking for alaska
https://www.bbc.co.uk

Hodnotenie ČSFD: 80%

Skins

Dráma/Komédia, Veľká Británie, 2007–2013

1. Generácia

Príbeh skupiny britských tínedžerov, ktorí chcú byť skôr priateľmi (a milencami) ako autoritami. Seriál je zábavný, emotívny, zvláštny a dešifruje život britských tínedžerských rokov fantasticky a tak, že je nemožné nemilovať niektorú z postáv. Odporúčam len prvú a druhú generáciu.

V prvej generácii hrali teraz už herecké hviezdy ako Nicolas Hoult (X-MEN), Hannah Murray (Game of Thrones), Joe Dempsie (Game of Thrones), Dev Patel (Slumdog Millionaire).

z prostredia strednej školy
https://weheartit.com

Hodnotenie ČSFD: 85%

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Filmové tržby #21: Tiché místo: Část II připomíná staré zlaté časy!

The Society

Dráma, USA, 2019

The Society sleduje príbeh skupiny tínedžerov, ktorí sa musia naučiť riadiť svoju vlastnú komunitu po zmiznutí zvyšku obyvateľov ich mesta (West Ham, Connecticut). Záhada začína, keď sa študenti miestnej strednej školy vrátia predčasne zo zrušenej exkurzie a zistia, že všetci ostatní sú preč. Okolo mesta sa objaví hustý les, vonkajší svet zjavne už neexistuje a nemožno ho kontaktovať telefonicky alebo internetom. Tínedžeri musia prísť s vlastnými pravidlami, aby prežili s obmedzenými zdrojmi.

z prostredia strednej školy
Zdroj: hit.com

Hodnotenie ČSFD: 72%

Atypical

Komédia/Dráma, USA, 2017–2019

Atypical je príbehom dospievania, ktorý sleduje 18-ročného Sama v autistickom spektre, keď hľadá lásku a nezávislosť. Zatiaľ čo je Sam na svojej zábavnej, ale emotívnej ceste za objavovaním seba samého, zvyšok jeho rodiny sa musí popasovať so zmenami vo svojich životoch, pretože všetci zápasia s ústrednou témou: čo to vlastne znamená byť normálny?

Zdroj: spoilertv.com

Hodnotenie ČSFD: 84% 

Máte radi tento typ seriálov? Určite dajte vedieť, ktorý sa vám páčil najviac.

Ďalšie novinky

Populárne