Toto sú body, vďaka ktorým dosiahnete ženské uspokojenie!

A nie je ich vôbec málo!

-

Novinky

Ženské uspokojenie a jeho body

Bod A, bod G, bod K, bod U. Niektoré z nich sú ešte stále málo známe a to napriek ich obrovskému potenciálu. Megwyn White je riaditeľka pre vzdelávanie v Satisfyer a klinická sexuologička. Podáva nám informácie ku každému z týchto erotogénnych bodov a tiež k tomu, ako ich vhodne stimulovať.

Ženské telo je rozmanitý a úžasný obraz mnohostranného vzrušenia. Rovnako ako krajina, je usporiadané vo vrstvách, ktoré sú vzájomne prepojené. S vedomím nízkeho povedomia o erotogénnych bodoch chce Satisfyer, vedúca značka na poli sexuálneho wellness, ponúknuť cestu, na ktorej nebude žiadny z nich zabudnutý a my pripravení o neskutočné okamihy.

Woman on bed
Zdroj: pexels.com

Mapovanie dráh pôžitku v našich telách chce čas a trpezlivosť. Tieto dráhy sa totiž môžu zo dňa na deň meniť. Celý proces je podobný vytváraniu a posilňovaniu prepojenia v našom mozgu. Čím viac praktizujete, tým viac spojení vytvoríte a o to intenzívnejšie a rozdielne budú vaše orgazmy. Je teda dobré spoznávať rôzne erotogénne zóny a učiť sa ich správne stimulovať. Určite nie je lepší čas na rozšírenie si obzorov ohľadom bodu A ako práve teraz.

Megwyn White, riaditeľka pre vzdelávanie v Satisfyer a klinická sexuologička načrtáva hlavné body, ktoré je potrebné zvážiť než sa vydáme na cestu objavovania novej sexuality.

Bod A

Bod A je anatomický výraz pre predný ohyb pošvovej klenby. Ide o hlboko uloženú erotogénnu zónu, ktorá sa nachádza na hornej strane vaginálnej dutiny, pri štrbine kde končí krčok maternice a vytvára klenutý priestor medzi krčkom maternice a močovým mechúrom. Vrchol tejto zóny sa tiež nazýva klitorálny komplex, pretože je nervovo nepriamo prepojený s klitorisom.

Ide o mocnú erotogénnu oblasť, pretože prepája veľké množstvo vnemových nervov a vďaka tomu sa jedná o zónu, ktorá má veľký potenciál pri objavovaní nových možností zážitku. Pre mnoho žien môže byť toto miesto veľmi citlivé a jeho stimulácia u nich môže viesť k veľmi silnému a hlboko prežitému orgazmu. Hľadanie tohto bodu niekedy zaberie veľa času a trpezlivosti, no stojí to za to.

Orgazmus
Zdroj: gqindia.com

„Vyvolať orgazmus dráždením bodu A môže byť veľmi ťažké, nie však nemožné”, hovorí Megwyn White. „Ak chcete nájsť bod A, musíte sa dostať na hrot krčka maternice, a to buď pomocou prstov alebo s použitím erotickej pomôcky. Na konci vagíny a nachádza mäkký a cibuľkovitý krčok maternice. Skoro ako špička nosa. Hľadané miesto je presne tá malá štrbina, kde sa krčok maternice stretáva s horným okrajom vagíny.”

Možnosťou, ako stimulovať bod A je niektorá z erotických pomôcok, ako napríklad Satisfyer Mister Rabbit, Satisfyer Endless Fun alebo tá, ktorá bola špeciálne navrhnutá s týmto účelom Satisfyer A-Mazing.

ženské uspokojenie body
Zdroj: satisfyer.com

Bod G

Bod G, nazývaný aj Gräfenbergov bod po nemeckom gynekológovi, ktorý ho objavil, je ďalšia veľmi vzrušujúca oblasť. Nachádza sa približne 1 až 2 centimetre vo vnútri na hornej strane vagíny. Táto oblasť sa zhoduje s tou, kde sa vnútorné nervové zakončenia klitorisu stretávajú s veľmi citlivým tkanivom močovej sústavy. Tá je obklopená s toporivým tkanivom, žliazkami a kanálikmi, ktoré sa pri vzrušení naplnia tekutinou.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  V čom nám pomáha TO DO LIST?

Stimulácia tohto bodu pomocou priameho a konzistentného tlaku môže navodiť intenzívny pocit vzrušenia a v niektorých prípadoch môže dokonca viesť k javu, ktorý sa niekedy nazýva squirting alebo aj ženská ejakulácia.

Jednou z možností je začať nepriamou stimuláciou klitorisu prstami alebo pomocou sexuálnej pomôcky. Toto môžete vykonávať jemným tlakom na klitoris, ktorý následne doplníte o ďalšie spôsoby stimulácie – poklepávanie alebo hladenie. Tiež môžete skúsiť stimuláciu na spôsob bankovania pomocou erotickej hračky Air Pulse, čím silne podporíte krvný prietok a zvýšite tak vzrušenie”, komentuje Megwyn White.

Najlepšia erotická poloha pre stimuláciu bodu G je misionárska a poloha na štyroch, ale na sebapreskúmavanie sa hodí erotická pomôcka Satisfyer Sunray a Venušine guličky, ako Satisfyer Power Balls alebo Satisfyer V Balls, ktoré sú výborné ako spoločník na cesty.

ženské uspokojenie body
Zdroj: satisfyer.com

Bod K

Tento bod sa volá Kundalini. V hinduizme je Kundalini formou božskej energie, ktorá sa ukrýva na dolnom konci chrbtice. Bod K je oblasť v zadnej časti panvy, kde sa nachádza aj sakrálny plexus. Ten obsahuje množstvo nervových zakončení, ktoré zasahujú aj do genitálií. To znamená, že dotýkanie sa a hladenie v tejto oblasti môže zasiahnuť mnoho erotogénnych zón.

Na jeho nájdenie sa odporúča použiť jemnejšie pomôcky, ktoré pomôžu zapáliť nervové zakončenia. Napríklad suchú kefu alebo horúci kameň, alebo využiť jednoduchú meditáciu a dýchať do tejto oblasti. Preskúmanie s partnerom jednoznačne podporí horúci olej alebo lubrikant a dôkladná masáž. Prechádzanie penisom v tejto oblasti a ďalej medzi hyžde môže predstavovať dokonalú predohru.

„Jednou z pomôcok, ktorú môžete využiť pri preskúmavaní uvedenej oblasti je Satisfyer Teaser. Alebo môžete použiť náš Satisfyer Wand-er Woman, ktorý je vhodným riešením pre tých, ktorí vyžadujú silnejšie vibrácie. Väčšie hlavice vám umožnia stimulovať celú oblasť priamo aj nepriamo a tiež vám umožní dosiahnuť na zadok, bedrá, vnútornú stranu stehien a aj samotné sacrum,” odporúča sexuologička.

ženské uspokojenie body
Zdroj: satisfyer.com

Bod U

Bod U je pomenovaný po močovej trubici (urethra) a zodpovedá časti močovej trubice medzi klitorisom a vaginálnym vchodom. Táto oblasť môže byť u ženy nesmierne citlivá. Prepája nervové zakončenia v močovej oblasti, rovnako tak klitoris a bod G. Napriek tomu, že sa jedná o veľmi citlivú oblasť, jej dráždenie nemusí byť zas až také príjemné ako v prípade bodu G alebo bodu A. Je to oblasť, ktorú nikto nemusí prehliadať. Obzvlášť nie pri predohre

Najlepším spôsobom, ako stimulovať bod U priamo, sú mierne vibrácie. Napríklad prstom, jazykom alebo hračkou ako je Elastic Game alebo Purple Pleasure.

ženské uspokojenie body
Zdroj: nytimes.com

Všeobecne platí, že bradavky, prsia, krk, vnútorná strana stehien a zadok sú najznámejšie erotogénne zóny. Všetky z nich môžu zlepšiť prepojenie svalov panvového dna a tak napokon nepriamo podporiť orgastické kontrakcie. Ide o silnú a vzrušujúcu cestu preskúmavania vlastného tela.

Poznáte body, s ktorými je spojené ženské uspokojenie? 

Ďalšie zaujímavé tematické články nájdete tu.

Zdroj: TS Satisfyer
Zdroj titulného obrázka: pexels.com

Ďalšie novinky

Populárne