Let´s talk about sex – Erotické fotky a „nudesky“ ako predohra?

-

Novinky

Upútavka na sex

„Pošli nudesku!“ Myslím si, že táto veta je instantná antikoncepcia. No aj napriek tomu si robíme erotické fotky či už pre naše oči, alebo oči našich partnerov/partneriek. Ženy aj muži sú veľmi zvedavé stvorenia a keď je medzi nimi určité napätie, fotky fungujú ako najlepší spôsob dráždenia. Je to skoro ako keď si pred filmom pozriete naňho upútavku. V čase korony, kedy sme sa nemohli plne socializovať, fungovalo randenie tak povediac cez net. V dnešnej dobe si s človekom môžeš písať už na akejkoľvek platforme no na randenie slúžia napríklad stránky ako Badoo alebo Tinder. Netýkalo sa to však iba nezadaných ľudí, ale aj tých zadaných. Nemohli byť osobne spolu, a chceli sa aj napriek tomu vidieť. Čo robili? Posielali si fotky. Samozrejme nie len také obyčajné ale práve také, pri ktorých si povieš: „to máš na to, aby si mal/a na čo myslieť keď budeš zaspávať“.

Ochrana súkromia a prevencia

Hlavnou otázkou v tejto problematike nie je však, či sa tomu dotyčnému budem páčiť, ale či mu/jej môžem veriť. Stalo sa nespočetne veľakrát že fotka, ktorá bola poslaná niekomu iba pre jeho alebo jej oči, v konečnom dôsledku videlo o mnoho viac očí. Chlap sa pochváli s akou ženou spal a tá fotka sa dostane ku všetkým jeho kamarátom a známym. Naopak mužské fotky sú väčšinou predmetom posmechu, ak sa teda takéto fotky dostanú na svetlo sveta. Preto si treba pečlivo vyberať, komu takú fotku pošlete a urobiť to zo svojej vlastnej vôle a nie preto, že vás niekto donúti. Samozrejme pýtať si potom aj niečo na oplátku. V najlepšom prípade dať tomu druhému podmienku, že mu pošlete fotku až keď on/ona pošle jednu vám. Takým spôsobom ste poistení obaja.

Let´s talk about sex - Erotické fotky a "nudesky" ako predohra?
Zdroj: esquire.com

Respondentka č. 1

Posielala si už niekedy niekomu nudesky (nahé fotky) alebo erotické fotky cez internet?

Nudesky úplne nie, vždy bolo niečo zakryté aby zostal priestor pre fantáziu. Fotky som posielala aj milencovi a aj frajerovi keď som ho mala.

Posielal tebe už niekedy niekto podobné fotky?

Pár som ich dostala aj ja, no niektoré z nich boli nevyžiadané od „týpkov“ v správach.

Rajcujú ťa takéto fotky?

Rajcuje ma aj keď ich dostanem, ale aj keď sa tak sama fotím. Ale sú zároveň aj takým mučením, keďže fotky si posielaš na diaľku a nemôžeš sa na toho dotyčného hneď potom vrhnúť a vyblázniť sa.

Bála si sa niekedy, že tvoju fotku niekto zneužije?

Samozrejme že áno a myslím si, že každý by sa mal toho aspoň trochu báť alebo mať minimálne rešpekt a dbať na to, komu a aké fotky posiela. Aj preto neposielam úplne nahé fotky. To si radšej nechám ako live show.

Let´s talk about sex - Erotické fotky a "nudesky" ako predohra?
Zdroj: dailystar.co.uk

Respondent č. 2

Posielal si už niekedy niekomu nudesky (nahé fotky) alebo erotické fotky cez internet?

Mám skúsenosti s posielaním erotických fotiek. Väčšinou to bola priateľka, hlavne keď sme sa dlhšie nevideli. No párkrát som poslal erotické fotky aj babám, s ktorými som sa chcel len vyspať. Rád by som podotkol, že som ich takýmito fotkami nepresviedčal, aby sa so mnou vyspali. Bolo to po určitej dobe, kedy som medzi nami cítil to napätie.

Posielajú ženy tebe niekedy také fotky?

Posielanie takýchto fotiek beriem pri babe, ktorá nie je mojou priateľkou ako obchod. Ako sa vraví: „ani kura zadarmo nehrabe“. Takže áno, dostal som niekoľko takýchto fotiek, či už som o ne stál, alebo nie.

Keď takú fotku dostaneš, myslíš len na to že sa uspokojíš alebo si predstavuješ, čo všetko by si s danou osobou robil?

Skôr ide o to, kto je iniciátorom posielania takejto fotky. Ak mi pristane v správach takáto fotka, väčšinou si predstavím, čo by som s tou babou mohol robiť. V prípade, že som nadržaný a krv mi prúdi len do jednej časti tela, využijem túto fotku na sebauspokojenie.

Man taking pictures of a woman
Zdroj: pexels.com

Bál si sa niekedy, že tvoju fotku niekto zneužije?

Takéto fotky posielam len dievčaťu, ktorému dôverujem, takže nie nebál. Hanbiť sa za čo nemám, takže som sa nebál toho, že by sa mi niekto kvôli tej fotke smial.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenzia: Logic - No Pressure! Dokázal raper majestátne ukončiť kariéru?

Respondentka č. 3

Posielala si už niekedy niekomu nudesky (nahé fotky) alebo erotické fotky cez internet?

Áno posielala. Prvýkrát som bola dosť mladá a nebolo to vôbec rozumné, keďže nešlo o človeka, ktorý by bol môj partner. Bol to chalan, ktorý sa mi páčil a presvedčil ma, že to je v poriadku. Samozrejme som mu naivne verila. Tvrdil, že si fotky nechá len pre seba, no či tak urobil alebo sa pochválil kamošom, to už neviem. Každopádne nešlo o extrémne odvážne fotky, takže to bolo v rámci možností v pohode. Ale druhýkrát by som to už nespravila.

Posielal tebe už niekedy niekto podobné fotky?

Áno a išlo o toho istého chalana, ktorého som spomenula vyššie. Preto mi prišlo v poriadku mu moju fotku poslať tiež.

Rajcujú ťa takéto fotky?

Neviem či ma tak úplne rajcujú ale vždy sa rada pozriem na pekné telo.

Bála si sa niekedy, že tvoju fotku niekto zneužije?

Rozmýšľala som nad tým ale keďže to je niečo, čo neviem už zmeniť, zbytočne budem plakať nad rozliatym mliekom.

Let´s talk about sex - Erotické fotky a "nudesky" ako predohra?
Zdroj: medium.com

Respondent č. 4

Posielal si už niekedy niekomu nudesky (nahé fotky) alebo erotické fotky cez internet?

Áno, nudesky som posielal veľakrát. Som toho názoru, že pokiaľ si s niekým rozumiem, flirtujeme, spávam s niekým alebo som vo vzťahu, je to určitá forma predohry, udržiavania túžby a všetkých podobných vecí. Na druhú stranu, nikdy som neposlal fotky random ženám/mužom ako niektorí známi, ktorých poznám.

Posielajú ženy tebe niekedy také fotky?

Áno. Nikdy to nebolo iba z jednej strany. Nie žeby som s tým mal vyslovene problém ale keďže tento druh komunikácie mám len s určitým typom ľudí, buď ich dostanem prvý, alebo mi príde podobná odpoveď.

Keď takú fotku dostaneš, myslíš len na to že sa uspokojíš alebo si predstavuješ, čo všetko by si s danou osobou robil?

Určite tam funguje predstavivosť. Keďže ide o priamy vizuálny stimul, tak sa stáva, že moja fantázia funguje naplno. Samozrejme neplatí to vždy. Občas je fotka proste fotka. To ale neznamená, že žena/muž na druhej strane nie je „hot af“.

Bál si sa niekedy, že tvoju fotku niekto zneužije?

Nemám veľmi strach, že by to proti mne niekto zneužil, pretože si fotky vymieňam len s ľuďmi, pri ktorých mám aspoň ako taký pocit istoty. Na druhú stranu som zmierený so svojím telom. Som názoru, že pokiaľ toto funguje medzi dvoma rovnocennými ľuďmi, aj keby niektoré fotky vyšli na povrch, nemá nikto právo to riešiť. Ľudia, ktorí sa vzrušujú nad nahými fotkami iných ľudí sú úbohí a ich názor ma úprimne nezaujíma. Musia si uvedomiť, že nahota a sexuálne rozvíjanie je úplne prirodzená vec. Ak niekomu táto fotka unikne, prestaňte komunikovať s osobou, ktorá vás zradila ale nerobte z toho koniec sveta. Užívajme si svoje telo, kým ste mladí a páčte sa sebe a ostatným.

Let´s talk about sex - Erotické fotky a "nudesky" ako predohra?
Zdroj: womenshealthmag.com

Fantázia pracuje na plné obrátky

Fotky samé o sebe sú veľmi silným spúšťačom emócií. Erotické fotky fungujú najlepšie práve vtedy, keď sa s tým dotyčným nemôžete stretnúť, no chcete sa navzájom potešiť. Taktiež úžasne fungujú ako predohra. Napríklad, žena pošle mužovi erotickú fotku v priebehu dňa aby vedel, čo ho čaká, keď budú večer spolu. Samozrejme podľa môjho skromného názoru, na týchto fotkách by nemali byť úplne nahí ľudia, pretože to kazí to prekvapenie a napätie. Mali by ste to držať na takej zdravej hladine, kedy tomu prijímateľovi stále zostáva priestor pre fantáziu. Takáto forma dráždenia určite rozpúta vášeň a nespadnete s partnerom do stereotypu. Všetko samozrejme s ochranou!

Woman taking selfie in bed
Zdroj: gqindia.com

Fotíte aj vy erotické fotky?

Ďalšie články z rubriky Let´s talk about sex nájdete tu.

Zdroj: Satisfyer.com

Ďalšie novinky

Populárne