Let’s talk about sex – Kamarátstvo s výhodami a jeho nástrahy!

-

Novinky

Kamarátstvo s výhodami

Každý z nás sa vo svojom živote už aspoň raz stretol s pojmom kamarátstvo s výhodami alebo anglickým ekvivalentom „friends with benefits„. Možno to definovať ako typ kamarátskeho vzťahu s určitými výhodami. Plus sa ani jedna strana nemusí cítiť byť zaviazaná tej druhej. No ťažko nájsť na tento pojem len jednu definíciu, pretože každý takýto vzťah je iný. Taktiež vo veľa prípadoch takéto kamarátstvo končí katastrofálne. Môže mať kamarátstvo s výhodami dlhšiu životnosť ako len pár mesiacov? Aj na toto som sa pýtala mojich respondentov.

Let´s talk about sex - Kamarátstvo s výhodami a jeho nástrahy
Zdroj: reeltimes.blogspot.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Pre pretekársky svet Cupra vytiahla zbrane, ktorými bude chcieť dosahovať prvenstvá

Respondentka č. 1

Čo si predstavíš pod slovným spojením kamarátstvo s výhodami?

Kamarátstvo s výhodami je podľa mňa, keď sú dvaja kamaráti, ktorých k sebe priťahuje niečo fyzické. Dohodnú sa na tom, že budú spolu spávať alebo robiť iné zábavné veci a nepôjdu spolu do vzťahu. Myslím si, že aj napriek intímnostiam, by nemali zabudnúť na to, že sú to v prvom rade kamaráti. A nie byť spolu len vtedy, keď budú chcieť sex.

Mala si už niekedy kamaráta/tku s výhodami?

Mala som niekoľko známostí, ktoré sa tvárili byť kamarátstva s výhodami, no naozajstné som mala len jedno. A tým naozajstné myslím to, že fakt sme netrávili čas spolu len keď sme chceli sex, ale normálne sme raz za čas išli na kávu alebo sa opiť. A ani jeden z nás neočakával oddanosť alebo vernosť voči tomu druhému.

Let´s talk about sex - Kamarátstvo s výhodami a jeho nástrahy
Zdroj: interez.sk

Ako to dopadlo?

Tak je všeobecne známe, že kamarátstva s výhodami vždy stroskotajú na tom, že jedna zo strán začne cítiť „niečo viac“ k tomu druhému. Každé s tých mojich kvázi kamarátstiev s výhodami stroskotalo práve na tomto. Ale nikdy to nebola náklonnosť z mojej strany. Jedno jediné kamarátstvo sme neukončili kvôli citom, no tam zase boli iné dôvody.

Myslíš si, že môže kamarátstvo s výhodami fungovať dlhodobo?

Nie. Vždy sa po určitom čase ukážu city. Samozrejme je to nefér, pretože keď máte niekoho s kým máte naozaj perfektný sex a potom vám ten niekto doslova „zadre“, že vás má rád viac ako len kamarátku a vy to necítite rovnako, stratíte aj dobrého kamaráta, aj dobrý sex. Tento druh vzťahu nevzťahu je vždy veľký risk, pretože v 99% prípadov sa to končí zle.

Chcela by si to ešte vyskúšať?

Určite áno. Myslím si, že si vždy na začiatku treba stanoviť jasné pravidlá, o čo nám v tom vzťahu vlastne ide.

Rules
Zdroj: thechristopherwilliams.com

Respondent č. 2

Čo si predstavíš pod slovným spojením kamarátstvo s výhodami?

Teda predstavujem si to, čo je aj v názve. Zavolať si, napísať si, dohodnúť si termín, zabaviť sa a odísť.

Mal si už niekedy kamaráta/tku s výhodami?

Áno mal. Dokonca môj nedávny 2-ročný vzťah sa začal ako kamarátstvo s výhodami. Až po čase sme obaja cítili, že môžeme fungovať ako pár, takže v tomto prípade sme obaja cítili niečo viac.

Ako to dopadlo?

Moje predchádzajúce kamarátstva skončili tak, že vždy jedna strana začala cítiť niečo viac. Niekedy na začiatku, niekedy až po nejakej dobe, ale vždy sa to zákonite stalo.

Myslíš si, že môže kamarátstvo s výhodami fungovať dlhodobo?

Z vlastnej skúsenosti viem že je to nereálne, praktizovať niečo takéto dlhšiu dobu. A každý kto hovorí opak, nevie o čom hovorí. Samozrejme už teda záleží na ľuďoch, ako budú ďalej pokračovať. Či to kamarátstvo úplne skončí, alebo sa z toho stane niečo hlbšie. Ale podľa mňa je to len taká predzvesť vzťahu.

Chcel by si to ešte vyskúšať?

Pravdepodobne.

A couple
Zdroj: clicklovegrow.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenzia: My Octopus Teacher stiera hranice medzi človekom a prírodou!

Respondentka č. 3

Čo si predstavíš pod slovným spojením kamarátstvo s výhodami?

Predstavím si ležérny priateľský „vzťah“ medzi dvoma vyspelými ľuďmi, ktorý stojí na dôvere, úprimnosti a najmä zábave.

Mala si už niekedy kamaráta/tku s výhodami?

Áno, pár takýchto kamarátstiev som už mala.

Ako to dopadlo?

Vo všetkých prípadoch to dopadlo negatívne, keďže jedna zo strán vždy začala mať city voči druhej. Do vzťahu to ale nikdy neprešlo a kamarátstva medzi sebou sme prerušili.

Myslíš si, že môže kamarátstvo s výhodami fungovať dlhodobo?

To že som ja mala takúto skúsenosť neznamená, že je to zásadou. Podľa môjho názoru môžu takéto vzťahy fungovať dlhodobo, ak sú obe strany voči sebe úprimné a vopred sa dohodnú, ako bude ich kamarátstvo s výhodami vlastne vyzerať. Na druhej strane si ale myslím, že na takýchto typoch vzťahov je určitá doba, počas ktorej je tento pomer na 100% zdravý a funkčný pre všetkých zúčastnených.

Chcela by si to ešte vyskúšať?

Som tomu nápadu otvorená, ale len s človekom, ktorému verím a dôverne ho poznám. Aby sme sa vyhli všetkým možným komplikáciám.

Risk nemusí byť vždy zisk

Tak to vidíte sami. Niektorí veria, že kamarátstvo s výhodami môže dlhodobo fungovať, niektorí plynule prešli z kamarátstva do vzťahu a niektorí sú toho názoru, že sa v takomto vzťahu vždy niečo pokazí. Ja si myslím, že je to veľký risk, pretože keď začnete so svojím najlepším kamarátom alebo kamarátkou žiť intímne, je tam veľká pravdepodobnosť, že to neskončí úplne podľa vašich predstáv. No pokým sa dá, každý by si mal užívať. Samozrejme s ochranou!

Let´s talk about sex - Kamarátstvo s výhodami a jeho nástrahy
Zdroj: stocksy.com

A čo vy? Mali ste už kamaráta/tku s výhodami? Ako to dopadlo?

Ďalšie zaujímavosti nájdete tu.

Zdroj: theodysseyonline.com
Zdroj titulného obrázku: refresher.sk

Ďalšie novinky

Populárne