pondelok, 16 mája, 2022

Tieto známe osobnosti sa narodili na Štedrý deň!

-

-REKLAMA-

Osobnosti, ktoré oslavujú narodeniny na Štedrý deň

Oslavovať narodeniny či meniny spolu s iným sviatkom môže byť niekedy o nervy. Tieto osobnosti to vedia najlepšie, oslavujú totiž na Štedrý deň.

Louis Tomlinsom

Bývalý spevák One Direction sa narodil v meste Doncaster v roku 1991. Slávy sa dočkal v roku 2010, kedy sa prihlásil do britskej speváckej súťaže The X Factor. Na konkurze uspel s piesňou Hey There Delilah. Neskôr sa zo sólového speváka stal člen skupiny a spolu s ostatnými členmi One Direction získal v súťaži 3. miesto.

-REKLAMA-

Po rozpade skupiny v roku 2015, začal Louis tvoriť vlastnú hudbu. Jeho debutovou skladbou je pieseň Just Hold On, na ktorej sa podieľal aj DJ Steve Aoki. Jeho ďalším hitom je pieseň Back To You, ktorú má so speváčkou Bebe Rexha.

osobnosti Štedrý deň
Zdroj: tonyaguilar.es

Ryan Seacrest

Ryan Seacrest je známe meno amerického mediálneho priestoru. Tento producent a moderátor sa narodil v roku 1974 a svoju kariéru začal v roku 1993. V roli moderátora sa Ryan objavil aj v seriáli Beverly Hills, 90210.

V roku 2002 sa Seacrest stal moderátor speváckej súťaže American Idol. S úspechom šou stúpla aj sláva moderátora a v roku 2009 sa stal v tom čase najlepšie plateným moderátorom.

-REKLAMA-

Medzi jeho producentské hity patrí napríklad reality šou Keeping Up with the Kardashians, spolu so všetkými jej spin-offmi.

osobnosti Štedrý deň
Zdroj: deadline.com

Ricky Martin

Speváka Rickyho Martina snáď netreba ani predstavovať. Portorický spevák, vlastným menom Enrique Martín Morales, sa narodil v roku 1971 a ako sólový umelec pôsobí od roku 1991.

V roku 1999 spevák vystúpil na 41. ročníku Grammy s piesňou The Cup of Life. Tá sa okamžite stala hitom a uviedla žáner latinského popu do popredia americkej hudobnej scény. Za pieseň, ktorá zabezpečila Martinovi celosvetový úspech sa považuje skladba Livin ‘La Vida Loca.

V roku 2010 sa otvorene prihlásil k homosexualite.

osobnosti Štedrý deň
Zdroj: hola.com

Ava Gardner

Herečka Ava Lavinia Gardner sa narodila v roku 1922 a tento svet opustila v roku 1990. S herectvom začala ako 19-ročná a do roku 1946 získavala len menšie roly. O sedem rokov neskôr bola nominovaná na cenu Academy Award pre najlepšiu herečku.

Medzi známe filmy, kde herečka vystupovala patria napríklad The Life and Times of Judge Roy Bean, Pandora and the Flying Dutchman, Show Boat či The Cassandra Crossing.

osobnosti Štedrý deň
Zdroj: distribution.arte.tv
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  ADVENT #18: Rusínske sviatky a ich história! Čím sa líšia od typických Vianoc?

Stephenie Meyer

Známejšie ako meno Stephenie Meyer sú len názvy jej kníh. Spisovateľku svet pozná ako autorku románov Twilight ságy. Tá sa bola preložená až do 38 jazykov a predaných bolo viac ako 100 miliónov výtlačkov. Meyerová sa tak stala najviac predávanou autorkou hneď dva roky po sebe – v rokoch 2008 a 2009.

Inšpiráciu spisovateľka čerpá pri veľkých menách ako Jane Austen či William Shakespeare. Okrem kníh pre mládež sa autorka venuje aj novelám pre dospelých. Medzi ne patria napríklad The Host a The Chemist.

V jej knihách sa nikdy nezobrazuje fajčenie či pitie, keďže ona sama nič z toho nerobí. Zároveň nepije ani kávu a nedíva sa na filmy vyhodnotené ako R.

osobnosti Štedrý deň
Zdroj: cheatsheet.com

Lee Daniels

Rovno na Štedrý deň narodeniny oslavuje aj režisér Lee Daniels. Tento americký režisér, producent a scenárista sa narodil v roku 1959 a jeho prvým producentským počinom je film Monster’s Ball (Ples príšer) z roku 2001. Tento film zabezpečil Oscara herečke Halle Berry, ktorá sa tak stala prvou Afroameričankou, ktorá toto ocenenie vyhrala.

Daniels režíroval film Precious z roku 2009, ktorý bol nominovaný na 6 Academy Awards.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Toto boli osobnosti narodené na Štedrý deň. Poznali ste všetky, alebo vás nejaká prekvapila? 

Zdroj: wonderwall.com, wikipedia.org
Zdroj titulného obrázka: twitter.com, lthqofficial.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img