pondelok, 27 júna, 2022

Záver druhej série Stargirl: Aké otázky so sebou priniesol?

-

-REKLAMA-

Záver druhej série Stargirl so sebou priniesol množstvo nezodpovedaných otázok!

Seriál podľa predlohy rovnomennej komiksovej postavy pred pár dňami vydal poslednú epizódu druhej série. Okrem prekvapivého návratu niektorých postáv na scénu, pripravil svojim fanúšikom aj zvraty, ktoré však budú vysvetlené až v ďalšej sérii. Tej sa diváci dočkajú v budúcom roku. Dovtedy sa môžeme pozrieť na otázky, ktoré záver druhej série Stargirl – Summer School (ako bola táto séria nazvaná) v divákoch vyvolal.

Upozornenie: Článok obsahuje spoiler!

záver druhej série Stargirl
Zdroj: newsinnings.com

Je Brainwave skutočne súčasťou Yolandinej mysle?

-REKLAMA-

Počas celej série sme svedkom neprestávajúcich migrén Wildcat, ktoré sa neskôr spájajú aj s vidinami. A hoci to zo začiatku vyzerá, že sú len výplodom Yolandinej mysle zachvátenej vinou, v závere Brainwave tvrdí opak. Vo vidine sa Brainwave zjavuje v kostole, kde Yolande prezradí, že po tom, čo ho zabila, ukryl svoju myseľ v tej jej a v momente ako ju dostatočne oslabí, prevezme nad ňou kontrolu.

Courtney a zvyšok JSA sú skeptickí, keďže sa spolu s Yolandinými bolesťami zjavuje aj Eclipso – zloduch, ktorí donúti ľudí vidieť a počuť to, čo sám chce. Jedným zo spôsobom ako sa dostať spod jeho moci je dotknúť sa vesmírnej tyče Stargirl. Rovnako ako Courtney pomohla Yolande v kostole, keď mala jednu z jej vidín. Migrény mladej Wildcat tu však boli oveľa skôr, než sa JSA prvýkrát stretla s Eclipsom, teda je možné, že Brainwave sa naozaj ukáže v ďalšej sérii.

záver druhej série Stargirl
Zdroj: otakukart.com

Dozvie sa Cameron konečne o svojom dedičstve?

Postava Camerona veľa priestoru v tejto série nedostala a po tom, čo sa o neho prestala zaujímať Shiv, prestali sme ho vídať takmer úplne. Jedno však nešlo prehliadnuť. Hovorím o scéne, kedy mu z rúk vypadne štetec a na zem dopadne kompletne zmrazený. Je teda očividné, že Cameron podedil schopnosti svojho otca (Icicle).

-REKLAMA-

Záverečná epizóda jasne naznačila, že starí rodičia Cameronovi konečne povedia pravda. Avšak tá zahŕňa aj fakt, že za smrť jeho otca je zodpovedný Mike – brat Courtney, do ktorej je Cameron zaľúbený. Je teda otázne či sa rozhodne Cameron svoje schopnosti využiť a či sa prikloní skôr k zloduchom alebo hrdinom.

záver druhej série Stargirl
Zdroj: ksitetv.com

Ako Starman prežil?

Asi najväčším zvratom, na ktorý nás upozornil už koniec prvej série je to, že Starman je stále nažive. Ako je to možné? To sme sa bohužiaľ nedozvedeli, keďže väčšinu série jeho postava absentovala, ale o to ikonickejší bol jeho návrat v závere.

Courtney však verí/cíti, že je to skutočný Starman a Cosmo (jej vesmírna tyč) tiež zdieľa tieto pocity. Otázkou teda ostáva ako Starman prežil, keď ho Stripsey videl umierať. Je možné, že nie je jediný, kto prežil? Predsa len aj Doctor Mid-Nite nezomrel, ako si to všetci mysleli.

Stargirl
Zdroj: cbr.com

Zvládne Rick opraviť hodiny?

Celú sériu sme sledovali ako sa JSA pomaly rozpadá. Yolanda kvôli vine nedokázala ďalej bojovať, Courtney bola bez jej tyče takmer bezmocná a Beth stále nedokázala úplne opraviť jej okuliare. Dokonca aj Pat prišiel o robota a musel ho od základov opraviť. Dalo sa teda čakať, že ďalším na rade bude Rick.

Ak sme sa však o Hourmanovi niečo dozvedeli, je to to, že sa nikdy nevzdáva. To sa nám potvrdilo v záverečnej scéne, kedy do boja vyrazil aj bez presýpacích hodín, ktoré mu dodávali superschopnosti.

Ostáva už len veriť, že s jeho inteligenciou a denníkom jeho otca sa mu podarí hodiny opraviť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Očista navždy je dalším fajn hororovým výplachem!
záver druhej série Stargirl
Zdroj: ksitetv.com

Kto je Mister Bones a čo sa stalo Toddovi?

Asi najdôležitejšou otázkou série ostáva – KDE JE TODD RICE?

Todd Rice, syn bývalého Green Lanterna, je veľkou otázkou. Vieme, že schopnosti Green Lanterna zdedila Jennie, Toddove dvojča. Aké schopnosti má teda Todd?

Ak sme sa niečo dozvedeli, je to fakt, že niekto nechce, aby bol Todd nájdený. Či to chce on sám alebo je to súčasťou väčšieho plánu je zatiaľ otázne. Jedno je však isté. Má v tom prsty Mister Bones.

Komiksová postava Todda je synom hrdina Green Lanterna a záporáčky Thorn. Todd v komiksoch vystupuje pod aliasom Obsidian a má schopnosti podobné ako The Shade, ktorého sme spoznali v druhej sérii Stargirl. Či sa budú tvorcovia seriálu držať predlohy je však otázne, keďže aj pri Henrym (Brainwave Jr.) sa rozhodli nespraviť z neho superhrdinu, ale jeho osudom bola smrť.

Mister Bones je  komiksovým záporákom, ktorý bol neskôr napravený a pridal sa k dobru. Ako sme už zistili, Stargirl má zlozvyk v napravovaní zločincov, ktorí sa neskôr pridávajú k JSA. Uvidíme či sa jej to podarí aj v tomto prípade.

Stargirl
Zdroj: screenrant.com

Je rodina Crocksova oficiálne zbavená obvinení?

Rodina Croksova alias Sportsmaster, Tigress a Artemis (ktorej snáď v tretej sérii vymyslia poriadne superhrdinské meno).

Podvody pre túto rodinu nie sú novinkou a niečo tak malé ako zákony ich nemôže zastaviť. To sme zistili už pri ich úteku z väzenia, kedy naviedli políciu na falošnú stopu. Posledná epizóda končí ich návštevou nových susedov – rodiny Courtney. Podľa najnovších informácii boli postavy povýšené na hlavné, čiže môžeme predpokladať, že našli spôsob, ako svoju situáciu vyriešiť.

Stargirl
Zdroj: screenrant.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Marvel filmy v roce 2022 - Kterých 5 filmů nás čeká?

Zmizla bytosť v prsteni Jennie spolu s Eclipsom alebo ešte spôsobí problémy v tretej sérii?

Jennie predpovedala, že Eclipso posadne Courtney. Ako? Vďaka temnej bytosti, ktorá vstúpila do jej prstene. Táto bytosť/plazma ostala na mieste, kde Eclipso pohltil dušu Isaaca. V momente ako sa jej Jennie dotkla, pohltili ju zelené plamene, no namiesto toho, aby ju zničila, bytosť prešla do jej prsteňa.

Jennie je od tej chvíle nervózna a je vidieť, že sa s ňou niečo deje. Po tom, čo si ľahne a zaspí, prichádza k nej vidina, v ktorej Courtney posadne zlo. Vidíme, že prsteň jej pritom bliká. Nie je však jasné, čo sa s ňou stalo po porážke Eclipsa. Je jej prsteň poškodený? Zmizla bytosť z prsteňa spolu s Eclipsom? Dozvieme sa v tretej sérii.

Stargirl
Zdroj: stargirl.fandom.com

Podarí sa Rickovi oživiť Grundyho?

Vzťah Ricka a Solomona Grundyho je od prvého okamihu, kedy sa streli komplikovaný. Hoci Solomon spravil z Ricka sirotu, hrdina Hourman ho nedokázal zabiť, aby pomstil smrť rodičov. Nikto však nečakal, že z aktu milosti sa stane priateľstvo.

Rick sa o Grundyho stará, nosí mu jedlo a uisťuje sa, aby ho nikto v lese neobjavil. Niet teda divu, že mu v závere série Grundy prichádza na pomoc. Sám pri tom však prichádza o život. Avšak pravdepodobne nie navždy. The Shade prezrádza Rickovi, že ho potrebuje správne pochovať a Grundy sa vráti. Či je to pravda ukáže ďalšia séria, v ktorej sa snáď Grundy i The Shade stanú oficiálnymi členmi JSA.

Stargirl
Zdroj: stargirl.fandom.com

Premiéra tretej série Stargirl s názvom Frenemies je naplánovaná na 3. mája 2022. 

Zdroje: dc.fandom.com, stargirl.fandom.com
Zdroj titulného obrázka: betaseries.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img