sobota, 10 apríla, 2021

V čom nám pomáha TO DO LIST?

-

Určite ste sa už stretli s pojmom TO DO LIST. Je to zoznam, ktorý nám pomáha, aby sme nezabudli na určité veci, ktoré chceme za ten deň, týždeň alebo mesiac stihnúť. Avšak má viac pozitív ako si myslíme.

write
Zdroj: unsplash.com

  1. Organizácia

-REKLAMA-

Do TO DO LISTu si píšeme úlohy, ktoré chceme za ten daný deň alebo týždeň stihnúť. Tým si vieme zorganizovať čas tak, aby sme všetko stihli a na nič nezabudli – takzvaný time management.

to do list
Zdroj: unsplash.com

  1. Motivácia

Mnoho z nás má problém sa k určitým, pre nás nepríjemným veciam (cvičenie, upratovanie a pod.) “dokopať”. Ak si však tieto veci spíšeme na papier alebo do mobilu a počas dňa ich tam uvidíme, tak sa určitým spôsobom namotivujeme. Pretože neexistuje lepší pocit, ako keď si môžete ten krúžok alebo štvorček vyplniť a na konci dňa vidieť, čo všetko ste stihli.

  1. Produktivita

-REKLAMA-

Produktivita veľmi úzko súvisí s motiváciou. Lebo ak sa už raz namotivujete, tak budete určite produktívni. Tento pocit úspechu je veľmi dôležitý pre náš mozog. 

to do list
unsplash.com

Ale pozor na premotiváciu!!

Premotivácia nemusí vždy skončiť dobre. Pamätajte, že TO DO LIST nie je ako denník. Nepíšte tam bežné veci ako napr. umyť si zuby, nabiť si telefón či osprchovať sa. TO DO LIST slúži na extra povinnosti, ktoré sú dôležité, ťažko zvládnuteľne, nepríjemné, produktívne alebo vám dodávajú dobrý pocit.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Plotpoint spomína na pád dvojičiek - 11.9.2001

Môj pohľad

Ja osobne bez TO DO LISTu nezačínam ani jeden deň. Je to forma organizácie môjho času, ktorá mi pomáha byť produktívnou. Používam ho v pracovnej, ale aj v súkromnej sfére. V práci spočíva z povinností, ktoré sa často opakujú, ale aj z nových úloh, ktoré sú pre mňa dôležité a nemôžem na ne zabudnúť. V súkromí ho využívam hlavne na produktivitu. Píšem tam veci, po ktorých sa cítim spokojne a produktívne – tanec, posilňovanie, jóga, kreslenie, pečenie, korčuľovanie, čítanie knihy, písanie článkov a pod. Viem, že ak na konci dňa mám všetky políčka plné, tak môžem zaspávať s pocitom úspechu.

Na záver vám odporučím pár TO DO LISTov

Ja osobne na súkromné účely používam TO DO LISTy v tomto diári od dievčat z a cup of style. Na pracovné účely používam obyčajné poznámky v Iphone alebo Macbooku. Alebo celkom fajn je aj aplikácia – Do! – Simple To Do List.

 

to do list
Zdroj: autor článku

Dúfam, že som vám odovzdala nejaké nové informácie. Na záver mám pre vás pár otázok: Používate TO DO LIST? Aké výhody vám priniesol? 

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img