piatok, 21 januára, 2022

TOP 10: Filmové pokračovania, ktoré už extrémne potrebujeme!

-

-REKLAMA-

TOP 10: Filmové pokračovania, ktoré už extrémne potrebujeme!

Niektoré filmy nás neskutočne dostali a ihneď po ich zhliadnutí sme dychtivo čakali na oznámenie o pokračovaní. To však občas nepríde z rôznych dôvodov. Filmy buď dostatočne nezarobia, alebo sa pohádajú producenti, alebo štúdio príde o práva na postavy, alebo jednoducho herci po čase zostarnú (poprípade sa z nich stanú príliš veľké hviezdy a nevedia si na filmový projekt nájsť čas). A preto vám dnes predstavujeme video TOP 10 filmové pokračovania, ktoré už extrémne potrebujeme! A najlepšie hneď…

Video TOP 10: Filmové pokračovania

1. World War Z – 2

Zombíci valiaci sa ako lavína nás príjemne zaskočili a dokonca film, v ktorom si zahral Brad Pitt (aj ho produkoval) zarobil poriadne peniaze. Avšak nakrúcanie bolo dosť nepríjemné a finále filmu sa celé nakrúcalo odznova. Áno, niekde je schovaný koniec, v ktorom sme dostali brutálne vojnový masaker v Rusku. Štúdio sa rozhodlo pre komornejší koniec a aj preto dúfame, že sa pokračovania dočkáme. K tomu film vznikol podľa knižky, z ktorej si zobral iba pár motívov a film by sa mohol vybrať nekonečným množstvom smerov a pokojne môžeme hovoriť o novej sérii. Už to vyzeralo dobre, keď sa Brad dohodol s režisérom Davidom Fincherom, ale z toho nakoniec padlo. A to zamrzí.
Šanca na pokračovanie: 98%
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol vstupuje do slovenských kín!

2. Avatar 2/3/4

Avatar bol sci-fi film od megalomanského režiséra Jamesa Camerona. Aj vďaka vtedajšiemu hitu 3D premietania sa na film chodilo znova a znova a aj vďaka tomu bol na dlhý čas film s modrými alienmi najziskovejší. Áno, film stráca v TV svoje čaro, ale pokiaľ máte poriadnu šupu telku aj s 3D, tak si viete predstaviť, aké to bolo v kine. Od jednotky ubehlo neskutočne veľa času a železný Jim nás nedávno informoval, že dvojka je nakrútená na 100% a dokonca trojka na nejakých 80%. Takže nás čakajú ešte dva roky trikovej postprodukcie a okolo Vianoce 2022 by sme mohli vidieť zase niečo technologicky prevratné. Dvojka by sa mala odohrávať hlavne pod vodou a Jim koketuje s 3D projekciou, ku ktorej nebudete potrebovať okuliare.
Šanca na pokračovanie: 1000%

3. Batman 3 – Od režiséra Tima Burtona

Temný Batman s Michaelom Keatonom, ktorý bol jeden z prvých komiksových blockbusterov, sa dočkal jedného pokračovania a koniec filmu naznačoval, že sa stretneme s týmto Batmanom znova. Avšak štúdio sa nedohodlo s režisérom Timom Burtonom, a tak sme dostali najhoršie dva filmy s Batmanom všetkých čias. Ale štúdio Warner Bros. chystá nakrúcanie filmu Flash: Flashpoint, v ktorom sa ocitnú spolu na jednom plátne viacerí Batmani z rôznych realít a jeden z nich je oficiálne aj ten s Keatonom. A ak by jeho Batman zažil poriadny úspech, dúfame, že by sa Tim Burton mohol vrátiť k tejto postave ešte aspoň jedenkrát.
Šanca na pokračovanie: 50%

4. Alita: Battle Angel 2

Málokto vie, že tento film chcel nakrútiť James Cameron už poriadne dávno, ale potreboval počkať na lepšie digitálne triky, a preto sa rozhodol najprv nakrútiť nejakého Avatara. Všetci vieme, ako to dopadlo, a tak sa James zakuklil na najbližších 20 rokov v tejto sérii. Ale na svoj milovaný projekt nezabudol a v roku 2019 sme v kinách videli film, ktorý síce nakrútil režisér Robert Rodriguez, ale doslova bolo cítiť v každom zábere Jamesa. Nielenže napísal scenár, ale ho aj celý rozkreslil, aby sme dostali presne to, čo chcel on. Film bol nielen podľa kritikov skvelý, avšak mal jeden problém. Zarobil iba niečo cez 400 miliónov, a tak bol tento film len tak tak v dobrých číslach. Ale štúdio Disney kúpilo štúdio Fox a s ním aj Alitu. Takže by sme mohli dostať pokračovanie aspoň vo forme seriálu na Disney Plus. Film má neskutočnú podporu aj od fanúšikov, ktorí vytvorili takzvanú Alitu Army a verím, že s ich snahou sa raz pokračovania dočkáme.
PS: Film vznikol podľa japonskej mangy a vo filme sme videli ledva 1% z tohto kybernetického sveta.
Šanca na pokračovanie: 70%

5. E.T. 2

No, dnes už klasika medzi filmami E.T., ktorého nakrútil Steven Spielberg čaká na svoje pokračovanie veľmi veľmi dlho. Všetky postavy nielenže vyrástli, ale už aj zostarli, takže sa asi vôbec nad pokračovaním nerozmýšľa. Ale keďže sme filmoví maniaci, všimli sme si E.T. ho v Star Wars prequeloch ako jednu z mimozemských rás. Takže možno tento alien nedostane samostatný film, ale mohli by sme ho vidieť v niečom inom. A viete čo? Vôbec by som sa nebránil, keby bolo pokračovanie čistokrvný horor, ktorý by všetkých divákov poriadne zaskočil. A možno nakrúti pokračovanie Disney Plus. Tí začínajú mať monopol na všetko.
Šanca na pokračovanie: 30%
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Filmové čierne kone 2021: Ktoré filmy môžu prekvapiť?

6. Wanted 2

Ultra drsný a krvavý komiksový film s ohýbajúcimi sa guľkami bol celosvetový hit a každý divák filmu veril, že do dvoch/troch rokov dostaneme pokračovanie. Avšak na príliš dlho nastalo ticho, a to sa čudujem, keďže film bol nakrútený podľa komiksu a verte mi, stále neukázal nič. A v dnešnej dobe, kedy je jeden z najúspešnejších seriálov práve drsná, krvavá, komiksovka The Boys, je ten správny čas na pokračovanie. Herci ako aj režisér majú určite čas, už iba či chcú, aby sa vrátila aj Angelina Jolie, ktorá vo filme… No nemôžeme spoilerovať.
Šanca na pokračovanie: 20%

7. District 9 – S názvom District 10? 🙂

Malý, veľký sci-fi film, ktorý preslávil režiséra Neill Blomkampa. A nielen toho. Herci ako aj režisér sa dostali do Hollywoodu, v ktorom pôsobia dodnes. Neill nakrútil zopár filmov a dokonca chystal pokračovanie Votrelcov, čo mu však prekazil Ridley Scott s jeho Prometheusom. A práve to môže byť dostatočný dôvod vrátiť sa na miesto činu so všetkými hercami a opäť nám dať poriadne drsných mimozemšťanov, originálne hi-tech zbrane ako aj mechanické obleky, na ktoré často myslím vo svojich snoch.

-REKLAMA-

Šanca na pokračovanie: 10%

8. Inception/Počiatok 2

Pre mňa jeden z najlepších filmov všetkých čias nám poskytol veľmi originálny príbeh, ktorý by som najradšej videl v kinách každé dva roky. Avšak jeho tvorca a režisér Christopher Nolan nakrúca ďalej svoje originálne filmy, a nie a nie sa k dvojke vrátiť. Verím, že aj samotný DiCaprio a spol. by si znova radi zahrali a spolu vylúpili nejednu myseľ. Popravde veril som, že Nolanov najnovší film Tenet bol tým pokračovaním, avšak to som sa jemne sekol. Nevadí, Počiatok bude navždy jeden z filmov, na ktorého pokračovanie budem čakať…
Šanca na pokračovanie: Režisér Nolan sa asi rozíde nadobro so štúdiom Warner Bros., a tým je šanca 0…

9. Terminátor 3 – Od režiséra Jima Camerona

Tretí film, v ktorom figuruje meno režiséra Jamesa Camerona. Áno, jeho prví dvaja Terminátori zmenili filmové dejiny ako aj spôsob nakrúcania či prijatie samotných digitálnych trikov. Po dvojke štúdio skrachovalo a práva na sériu Terminátor si neúspešne posúvalo jedno štúdio za druhým. A pred dvoma rokmi sa konečne práva dostali ku Jamesovi. Avšak ten sa zabarikádoval s pokračovaniami Avatara, a tak si najal režiséra prvého Deadpoola, aby nakrútil nového Terminátora. Ten si však postavil hlavu a nakrútil niečo, čo Camerona poriadne nasralo, keďže režiséra doslova prefackal a vyhodil zo strižne. Sám sa potom snažil zachrániť ako tak film, ale ten dopadol ako dopadol.
Šanca na pokračovanie: Pokiaľ ho nenakrúti sám Cameron, tak jednoznačne 0%

10. Hellboy 3 – Od režiséra Guillermo del Tora

Del Toro nakrútil dvoch rozprávkových Hellboyov, ktorých zbožňoval celý svet. Aby aj nie. Režisér doslova miluje viac svoje monštrá ako hercov. Aj vďaka tomu sa dopracoval až ku Oscarovi za film Podoba vody. Ale ako sa vyjadruje vo svojich rozhovoroch, určite by rád dokončil svoju trilógiu a herec, ktorý hral samotného Hellboya, s tým súhlasí tiež. Ale proti je štúdio, ktoré bez nich nakrútilo neúspešný prepadák. Síce nerozumiem prečo a ja som si nového Hellboya užil aj bez nich. Ale je pravda, že nikto nenakrúca ako Del Toro a keby ohlásia trojku, tak ju doslova vyčkávam pred kinom.
Šanca na pokračovanie: 10%
To je všetko pre dnešné video TOP 10 – Filmové pokračovania, ktoré už extrémne potrebujeme!
Určite je tých filmových pokračovaní, ktoré by sme chceli vidieť oveľa viac. Ale do TOP 10 asi neuveríte, sa zmestí iba 10 filmov. 😀 Pokiaľ by ste ale chceli vidieť pokračovanie tohto pokračovania, tak nám určite napíšte do komentárov. 
-REKLAMA-
Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img