Ako vyzeral tohtoročný French Open? Kto prekvapil a kto sklamal?

-

Novinky

Tohtoročný French Open

Každý rok sa dočkávame najznámejšieho antukového turnaja, ktorý je taktiež grandslamom. Jedná sa o Rolland Garros. Oficiálne nazývaný turnaj French Open obľubuje skoro každý tenista kvôli hracej ploche, ktorá je viac upriamená na defenzívnych hráčov než agresívnych. Rokmi vyhrali titul výhercu viacero osôb, ale meno, ktoré sa zapojilo do absolútnych legiend tohto turnaja, je Rafael Nadal. Práve Rafael Nadal získal tento rok už svoj trinásty titul na French Open. Tým pádom tento španielsky tenista má už na svojom konte 20 grandslamových titulov a snaží sa poraziť trofeje Rogera Federera. Ale aké zaujímavosti priniesol tohtoročný French Open a kto z hráčov prekvapil?

Slováci na French Open
Zdroj: sport-aktuality.sk

Poľský zázrak

Tohtoročný turnaj French Open zažil mnoho noviniek a prekvapení. Za samotné prekvapenie by sa dalo hodnotiť usporiadanie turnaja, keďže zopár mesiacov dozadu sa rozprávalo o tom, že turnaj bude musieť byť prenesený. Ku koncu sme sa dočkali zápasov bez divákov v publiku kvôli možnej nákaze vírusom COVID-19. To znamenalo, že aj výkony hráčov kvôli veľmi trpkému športovému roku boli slabé. V meste, ktoré nikdy nespí, prekvapil Dominic Thiem výhrou US Open, pričom sa jedná primárne o antukového hráča. Mužská časť French Open skončila presne tak, ako sme si tým pádom mohli tipnúť. Trofej si zobral Rafael Nadal, ktorého hlavný povrch je taktiež antuka ako už u spomínaného Dominica Thiema.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Peter Sagan bojuje o zelený dres! Čo sa udialo počas prvého týždňa TDF?

Najväčšie prekvapenie nastalo v ženskej časti French Open. Svoj prvý grandslamový titul si zapísala polka Iga Świąteková, ktorá má len neuveriteľných 19 rokov. Svoj grandslamový titul si vybojovala vo finále proti Sofii Kenin. Rodáčka z Varšavy sa vďaka tejto výhre posunula vo WTA rebríčku už na 17. miesto. Ostatné výkony by sa nedali hodnotiť kladne, ale sú taktiež pochopiteľné. Mnoho hráčov sa rozhodlo vynechať tohtoročný French Open kvôli nariadeniam, ktorými by sa musel celý tím okolo jedného hráča riadiť. Kvôli tomuto faktu sa Rafael Nadal rozhodol zúčastniť French Open na úkor US Open.

Tohtoročný French Open
Zdroj: Essentiallysports.com

Sledovali ste spolu s nami French Open? Čo hovoríte na víťazov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Ďalšie novinky

Populárne