piatok, 30 októbra, 2020

The Boys – Naplnila druhá řada nekompromisního seriálu svá očekávání?

-

Kluci jsou zpět – Druhá řada!

Před pár dny skončila druhá řada oceňovaného a velmi chváleného seriálu podle komiksové předlohy – The Boys. My v redakci jsme tuto seriálovou pecku bedlivě sledovali a rozhodli jsme se s vámi podělit o naše dojmy v této recenzi. A jak už jsem před pár týdny psal, s tímto seriálem se nevidíme naposledy a po konci druhé řady jsou mé očekávání veliké, tak snad čekání na další řadu nebude dlouhé. Ale dost slov k úvodu a jdeme na samotné naše dojmy a k nejpalčivější otázce. Tohle je druhá řada The Boys.

Recenze: The Boys S02
Zdroj: wallpapersden.com

Pavel Hrubeš

Nebude přehnané tvrzení, když budu říkat, že druhá řada seriálu The Boys patřila a stále patří k nejočekávanějším seriálům roku. A zcela právem. Nejdůležitější otázkou tedy zní, jestli se druhé řadě povedlo naplnit očekávání ze strany diváku i kritiků? Z mého pohledu skoro ano. Největšími problémy druhé série jsou, že chybí moment překvapení a ve výsledku se moc věcí nestane nebo nezmění. A přitom to bylo rozjeté velmi zajímavě. Jsem rád, že se tvůrci nedrží zkrátka a přichází se stále silnějšími a přepálenějšími momenty. Tvůrci svým postavám rozumí a taky vědí, co si diváci zamilovali na první řadě.

-REKLAMA-

Rozhodně je vidět, že to není žádná rychlokvaška, která by byla dělá jen pro peníze. Je tam vidět posun, práce s charaktery a nějaká gradace. Bohužel je to zde na úkor „pomalejšího děje“ a více dialogových scén. Neříkám, že je to špatně, ale už jsem četl názory, že to některé diváky nudilo. Očekávání prostě bylo veliké a Amazon s tvůrci se nezavděčili všem. Já osobně jsem dost spokojený a užil jsem celou řadu. Bavili mě dialogy, brutalita, staré postavy a i nové postavy. Velmi osvěžující pro mě byla postava Stormfront (Aya Cash), která si krade každý moment pro sebe a jejich společné scény s Homelanderem patří k vrcholům seriálu. Já jsem spokojený a už teď se těším na třetí řadu, jelikož to bude velmi zajímavá jízda po tom všem, co se na konci druhé řady stalo.

8/10

Recenze: The Boys S02
Zdroj: empireonline.com

Martin „Šugy“ Sugar

Prvá séria The BOYS/Bandy bola zjavením pre mnohých divákov a fanúšikov superhrdinského žánru. Odlišný a možno realistickejší pohľad na svet, v ktorom žijú bytosti obdarené superschopnosťami ďaleko prevyšujúce schopnosti bežného človeka. Mediálne hrátky a odmeranie od ľudskosti a zodpovednosti boli silné a zároveň hlavné témy prvej série. Ale druhá séria má jasné problémy. Jedným z nich je určite rozťahanosť. Dej druhej série by sa v poriadku zmestil do dvoch-troch častí a nikomu by nič nechýbalo.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Aj Disney Herkules príde v hranej podobe! Čo bude mať spoločné s Avengers?

Amazon Prime určite zaregistroval ohromne kladné ohlasy na prvú sezónu, a tak pravdepodobne rozriedil dej, ktorý mali show-runneri naplánovaný v pomere 1:3. Dynamika je preč a rozriedenosť deja je strašne vidieť pri tom, keď sa pre postavy odhalí dejový zvrat, ktorý teraz už divák pozná a pre druhú skupinu postáv sa odhalí až o niekoľko epizód neskôr, a tak pre nás ako divákov to absolútne nefunguje. To isté finálne tri epizódy, ktoré všetci ospevujú. Tam je deja regulárne tak na jednu epizódu a zbytok je kompletne vata. Je mi to ľúto, pretože som sa na druhú sériu pomerne tešil, ale nie až tak, aby mi očakávanie skazilo výsledok. Druhá séria nie je nejako rapídne kvalitatívne horšia než tá prvá. Ale je to aj tak citeľné.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Old Guard: Nesmrtelní - Nová akční pecka s Charlize Theron od Netflixu?

7/10

Filip Scherhaufer

Prvá séria The Boys bola pre mňa sviežim vetrom v televíznej tvorbe. Seriál, ktorý si išiel svojou vlastnou cestou a kašlal na nejakú formu alebo cenzúru. Vzniklo úžasné a relevantné dielko, na ktorého pokračovanie som sa dosť tešil. Prvé epizódy sa mi ihneď zapáčili a mal som pocit, akoby ani žiaden čas medzi ukončením prvej série a začiatkom druhej neprešiel. Kvalita, na ktorú som bol zvyknutý, sa teda vrátila a ja nemôžem na druhú sériu povedať nič iné, ako len vyjadriť moju obrovskú spokojnosť.

Všetko, čo som si zamiloval na štýle a formáte tohto bláznovstva, bolo späť. Príbeh bol stále zaujímavý, nové postavy dokázali skvelo osviežiť starú gardu a navrátilci pokračovali v tom, čo im išlo. Kto si jednoducho zamiloval prvú sériu, myslím, že pri druhej nebude sklamaný. Jediné negatívum odo mňa dostáva finále, ktoré podľa mňa mohlo byť viac vyšperkované. Prišlo mi veľmi lacné, takže dúfam, že Amazon pri ďalšej sérii nebude toľko šetriť. Každopádne, už teraz sa teším na pokračovanie a veľmi dúfam, že si vďaka tejto sérii mnohí producenti všimnú herca Antonyho Starra (Homelander), ktorého výkon hodnotím asi ako jeden z najlepších v televíznej brandži za posledné roky.

Videli ste už druhú sériu seriálu The Boys? A oplatí sa vlastne pozrieť na pokračovanie mega-populárnej prvej série?

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Život a kariéra Brendana Frasera: Čím všetkým si musel prejsť?

Život a kariéra Brendana Frasera Život a kariéra Brendana Frasera bola plná vzostupov, ale aj pádov. Vysoký, atletický s  chlapčenským šarmom a bystrým komickým cítením...

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Aktuálne

The Haunting of Bly Manor: Povedla se Netflixu nová hororová minisérie?

Jaké je The Haunting of Bly Manor? V dnešních společných rychlo názorech jsem zaměřili na minisérii The Haunting of Bly Manor. Ta nabízí spoustu vedlejších...

Druhé hracie kolo Ligy majstrov: O osude Juventusu rozhodol VAR!

Druhé hracie kolo Ligy majstrov Pri hracích kolách Ligy majstrov sme boli zvyknutí na dvojtýždňové prestávky. Kvôli neskorému začiatku sa program najprestížnejšej európskej súťaže nahustil....
- Advertisement -