TIP na seriál: Looking for Alaska – Zaujímavá miniséria, ktorá prekvapí!

-

Novinky

TIP na seriál: Looking for Alaska

Seriál Looking for Alaska je adaptácia úspešneho románu od spisovateľa Johna Greena. Looking for Alaska sa točí okolo dospievajúceho chlapca Milesa Haltera (Charlie Plummer), ktorý sa v snahe dospieť k hlbšiemu pochopeniu života prihlási na internátnu školu. Tam sa zamiluje do Aliašky Young (Kristine Froseth) a nájde si partiou verných priateľov. Po nečakanej tragédii sa však Miles a jeho najbližší kamaráti snažia porozumieť tomu, čím si museli prejsť. (HBO Europe).

Zaujímavosť : Seriál bol voľne založený na osobných stredoškolských skúsenostiach Johna Greena. Charakter Aljašky (Kristine Froseth) bol vytvorený podľa dievčaťa, ktoré navštevovalo internátnu školu, kam chodil aj spisovateľ.

Počet častí: 8
Kde ho nájdeme: HBO GO
Hodnotenie ČSFD: 80%

Alaska Young
Zdroj: fordhamram.com

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nejočekávanější seriály roku 2022! Jaké pecky nás letos čekají?

O čom je seriál Looking for Alaska

Hlavným rozprávačom seriálu je Miles. Je super, že vidíme veci viac-menej z jeho uhla, no zároveň spoznávame aj ostatné postavy. Miles Halter je fascinovaný poslednými slovami slávnych a unavený z jeho nudného a bezpečného života doma. Rozhodne sa opustiť domov a nastúpiť na internátnu školu na Culver Creek, aby zistil čo umierajúci poet Francois Rabelais myslel tým „Úžasné možno“. Tam spozná dievča menom Alaska Young. Vtipná, zábavná a krásna, Alaska katapultuje Milesa do jej labyrintu a ukáže mu, čo znamená to „Úžasné možno“.

 TIP seriál Alaska
Zdroj: imdb.com

Recenzia

Looking for Alaska sa od prvej chvíle javí ako klasický seriál o zamilovaných pubertiakov, u ktorého každý tuší, ako skončí, no ale nakoniec to bude trošku inak. Seriál má výborné postavy, ktorým dokážete porozumieť, pochopiť ich problémy, názory.  Ich priateľstvá sú veľmi dobre stvárnené a budú prechádzať rôznymi skúškami. Divák celý čas vie, že sa niečo stane, ale do poslednej chvíle nevie čo.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Justice League Dark: Apokalips War - Zakončení obří ságy

Na tento seriál sa mi zo začiatku pozerať nechcelo. Prišlo mi to, že to je určené pre trošku inú vekovú kategóriu, no nakoniec to tak nebolo. Na Looking for Alaska sa veľmi dobre pozeralo, páčilo sa mi to filozofovanie nad zmyslom života, aj keď na druhej strane by ste to od teenagerov nečakali „how do we ever get out of this labyrinth of suffering“. Seriál mal veľmi dobrú atmosféru, začo vďačím hlavne hudbe a prostrediu, takisto nechýba zábava – „Why are you wearing your fox hat?“ „Because no one can catch the motherfucking fox“. Žiaden seriál nie je dokonalý takisto ani tento, keďže som sa úplne nestotožňoval so správaním hlavnej postavy v druhej polovici seriálu, no ale to už posúďte vy, každopádne seriál odporúčam pozrieť, ak máte radi tento typ teenage seriálov.

Zdroj: ČSFD

Ďalšie novinky

Populárne