THE BATMAN: Odkazy a zaujímavosti z nového traileru – SPOILERY!

-

Novinky

Zaujímavosti a odkazy z traileru na film The Batman!

V sobotu na online akcii DC Fandome vyšiel nový trailer na film The Batman od Matta Reevesa, ktorý príde do svetových kín v marci 2022. Režisér a scénarista Matt Reeves sa nebojí ukázať svoju lásku k seriálu Batman: The Animated Series (1992). A neskrýva ani inšpiráciu vo filme Davida FincheraSe7en (1995). Ale poďme sa pozrieť na odkazy a zaujímavosti z najnovšieho tarileru filmu The Batman! V článku sú potenciálne SPOILERI, takže pozor, ale nič nevieme s istotou.

Spoiler
Zdroj: awn.com

Riddler(s)?

Ako prvé v traileri vidíme policajnú jednotku, ktorá v kaviarni/bare zatkne vyčkávajúceho Riddlera. Ten sa (s kľudom Johna Doa zo Se7en) nechá zatknúť a na bare necháva šálku s kávou so svojim podpisom. Neskôr v traileri je vidieť, že Riddler svoje činy dokonca streamuje. Vizuálna podoba Riddlera je inšpirovaná skutočným sériovým vrahom Zodiacom. Ten rovnako ako Riddler bol veľmi rád z pozornosti médií a sám im posielal dopisy. Ale čo ak Riddler nie je len jeden?

Riddler šálka
Zdroj: vimeo.com

V úlohe Riddlera/Edwarda Nashtona by sme mali vidieť herca Paula Danoa. Ten by sa mal podľa leaknutých útržkov z deja mstiť za smrť svojej rodiny. Tú by mala zabiť mafia, po tom, ako Nashton odhalil stopy korupcie až k najvyšším hodnostárom v Gotham City.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  The Batman - Plán a motivácia Riddlera, Catwoman a Penguina? Spoilery!

1+1=?

Potom tu však máme herca Barryho Keoghana, ktorý by mal údajne hrať postavu Stanleyho Merkela. Batmanovským fanúšikom by toto meno mohlo byť povedomé. Merkel je postava vyskytujúca sa v komiksoch Batman: Year One (1987), alebo Batman: Long Halloween (1996). Z týchto komiksov určite čerpal aj Matt Reeves. Či už pri štylizácii, tak aj pri novom pojatí Batmana.

Paul Dano - The Riddler
Zdroj: warnerbros.com, amazon.com

Barry Keoghan je ale príliš známy na to, aby hral tak malú (ale ikonickú) úlohu. Podľa mňa môže ísť o „pravého“ Riddlera. Prečo by vlastne Riddlerov nemohlo byť viac? Podobne ako v prípade identity Red Hooda, ktorým bol napríklad aj Joker alebo druhý Robin – Jason Todd.

Riddler Arkham Zaujímavosti a odkazy The Batman
Zdroj: vimeo.com

Chaos aj po dopadnutí zloducha?

Bruce behom traileru prenesie vetu „Toto je sud s pušným prachom a Riddler je zápalka“. V traileri môžme vidieť, že po dopadnutí Riddlera sa za ním v Arkhame zastaví sám Batman (to vieme vďaka úboru, ktorý má Riddler na sebe). A pravdepodobne je to kvôli tomu, že incidenty páchané Riddlerom sa dejú aj po jeho dopadnutí (v kaviarni). To je ďalšie z vodítok, ktoré môžu za môj predpoklad, že Riddlerov je viac.

Batsimbol Zaujímavosti a odkazy The Batman
Zdroj: vimeo.com

Jedným z týchto incidentov bude pravdepodobne aj odpálenie vodnej priehrady, ktoré sme mohli v traileri vidieť tiež. Na to nadväžuje aj záber, kedy Batman s červenou svetlicou vedie skupinu ľudí brodiacich sa vodou. A ak si všimnete na obrázku vyššie, tak tiene ludí, ktorý idú za Batmanom vytvárajú dohromady tvar pripomínajúci Bat-symbol.

Samotné zničenie priehrady môže, ale nemusí odkazovať na záver komiksu Franka Millera Batman: Year One, ktorý končil monológom Jamesa Gordona. „Niekto sa vyhráža, že otrávi gothamskú vodnú nádrž. Hovorí si Joker“. Samozrejme v prípade filmu The Batman nepôjde o Jokera. Ale keďže sa film odohráva v druhom roku Batmanovej pôsobnosti v Gothame, tak odkaz na koniec komiksu Batman: Year One mi nepríde scestný.

Výbuch priehrady Zaujímavosti a odkazy The Batman
Zdroj: vimeo.com

Penguine Colin Farrell

Presuňme sa k ďalšiemu zo záporákov. Penguin v podaní perfektne zamaskovaného Colina Farrella je správne slizkou mafiánskou figúrkou v tejto šachovej partii. Penguin v Gothame Matta Reevesa bude iba menšou rybou v mafiánskom syndikáte rodín Falconeovcov a Maroniovcov.

Batman si príde k nemu do klubu po zajatú Catwoman (viac o tom nižšie), lenže aby sa k nemu dostal musí sa prebojovať nemalou presilou. Táto scéna môže odkazovať aj na Temného rytiera (2008), kedy si podobne príde Batman do klubu pre Salvatora Maroniho.

Penguin The Batman
Zdroj: vimeo.com

Už takmer ikonická automobilová naháňačka medzi Batmanom a Penguinom je finálom toho traileru. Ale tá nebude zakončením dejovej linky s Oswaldom Cobblepotom (Penguinom).

To bude podla mňa záber, kedy sa Penguin pozerá na východ slnka nad Gothamom. Pravdepodobne na svoje nové impérium. Pretože po Riddlerových vraždách a útokoch nie je nikto, okrem Penguina, kto by vládol gothamskému podsvetiu.

Catwoman

Catwoman Zaujímavosti a odkazy The Batman
Zdroj: vimeo.com

Selina Kyle dostala v novom traileri veľa priestoru. Catwoman s tvárou Zoë Kravitz tu bude podobne ako v Batman: Year One a Batman: Long Halloween skôr antihrdinkou, než záporákom v klasickom slova zmysle. Podľa záberov, na ktorých má fialovú parochňu je v Penguinovom klube.

Tam pravdepodobne pôjde buď po nejaké dôkazy alebo sa v súkromí dostať k Penguinovi. Táto akcia sa asi zvrtne a ako som napísal vyššie, vyslobodiť/zachrániť ju príde Batman. Na túto záchrannú akciu nadväzuje rozhovor medzi Bruceom a Selinou, kedy Selina hovorí „Viem sa o seba postarať aj sama“.

Penguin The Batman 01
Zdroj: vimeo.com

Rodinné putá

Catwoman je previazaná aj s rodinou Falconeovcov. Je totiž nemanželskou dcérou samotnej hlavy gothamskej mafie – Carmina Falcone. Z fotiek z natáčania ich dokonca vidíme ako ruku v ruke idú z pohrebu pravdepodobne okresného prokurátora, ktorého zabil Riddler.

A Batman?

Toľko dejových liniek a ešte sme sa nedostali ani k ochrancovi Gothamu, po ktorom sa film volá. Mňa osobne Pattinson presvedčil ešte pred tým, než bol obsadený do úlohy Brucea Wayna, takže túto pasáž môžeme preskočiť.

The Batman Zaujímavosti fakty
Zdroj: vimeo.com

Bruce podľa fungujúceho Bat-signálu spolupracuje s políciou už nejakú dobu. Ale to čo ma teší, ale zároveň mätie je to, prečo po ňom idú policajti. Prečo musí vyšplhať na vrchol policajnej stanice a odplachtiť? Prečo po ňom policajti strieľajú? A ako sa tam vlastne dostal? Na tieto otázky ešte nepoznám odpoveď a som rád, že ma film má stále čím prekvapiť.

Kde je hranica medzi hrdinom a zloduchom?

Ale Bruceova psychika je v tejto inkarnácii veľmi krehká. Prakticky celým trailerom sa Batman iba prebíja. A niekoľko kladných postáv ako James Gordon alebo Selina Kyle na neho iba s hrôzou pozerajú, kam je až ochotný zájsť. Tu je očividná inšpirácia komiksom Batman: Ego (2000), ktorú spomínal samotný Matt Reeves.

Páčil sa vám trailer? Našli ste nejaké odkazy a zaujímavosti v traileri na film The Batman, ktoré ste tu nenašli? Dajte vedieť v komentároch.

Ďalšie novinky

Populárne