nedeľa, 7 marca, 2021

BATMAN: Ako animovaný Batman zmenil komiksy #1 – Mr. Freeze

-

Animovaný Batman zmenil komiksy

Batman: The Animated Series z roku 1992 je legendou medzi animovanými seriálmi. Bruce Timm a Paul Dini vytvorili úplne nový výtvarný štýl, ktorý získal neskôr názov “Dark Deco“. Seriál taktiež vytvoril množstvo nových príbehov postáv, ktoré vo veľkej miere ovplyvnili aj zdrojový materiál – komiksy. Spolu s ikonickou hudbou sa postarali o niekoľko generácií malých fanúšikov Batmana. Ja sám som bol jedným z tých detí, ktoré vstávali skoro ráno a pozerali tieto ranné seriály pre deti v televízii, ktoré ma neskôr doviedli ku komiksom. Ako teda tento animovaný Batman zmenil komiksy? To vám ukážem v sérii týchto článkov.

Srdce z ľadu

-REKLAMA-

Jedna z najikonickejších častí tohto seriálu. Vedeli ste, že práve táto časť redefinovala postavu Mr.Freeza? Mr.Freeze bol dovtedy treťoradý Batmanov záporák zo Striebornej éry komiksov vystupujúci pod menom Mr. Zero. Bruce Timm a Paul Dini mu dali nový príbeh, ktorý na dlhú dobu charakterizoval tip “Tragického záporáka”. To znamená záporáka, ktorý nie je zlý, pretože je zlý a kvôli tomu chce zničiť/ovládnuť svet.

Animovaný Batman Mr Freeze
Zdroj: cbr.com

Toto je typický charakter postihnutý tragédiou, ktorá ho doviedla až k zločinu. V prípade Mr. Freeza – vtedy Doktora Victora Friesa, je to vážna choroba, ktorá postihla jeho milovanú manželku Noru. Špecializáciou Doktora Friesa je však kryogentika. Takže skôr, než o Noru prišiel, zmrazil ju do ľadovej podoby, kým nenájde liek na jej chorobu. Vďaka poľudšteniu táto postava dostala nevídanú popularitu, ktorá prepísala komiksový charakter a s väčšími či menšími zmenami ju nájdeme v komiksoch aj dnes. Ako napríklad v komikse Batman: White Knight, kde Sean Gordon Murphy čerpá z “Batman: TAS” a ešte dotvára túto postavu vlastne dotvorenou minulosťou jeho rodiny.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  BATMAN: BÍLÝ RYTÍŘ Seana Murphyho - Joker robí z Batmana záporáka!

Batman White Knight Mr Freeze 03
Zdroj: Nakladatelství CREW – Batman: Bílý rytíř od Seana Murphyho

A aby toho nebolo málo. Nový dizajn tejto postavy nevytvoril Bruce Timm len tak. Pôvodný návrh, podľa ktorého vznikol “Ten” Mr. Freeze, ktorého dnes všetci poznáme (s typickou sklenenou helmou), vytvoril duševný otec HellboyaMike Mignola! Popularita postavy Mr. Freeza dokonca zapríčinila vznik druhého “celovečeráku” zo sveta Batman: Animated Series. Batman & Mr. Freeze: SubZero (1998), ak ste ho nevideli, tak to rozhodne napravte!

Mr Freeze Mike Mignola
Zdroj: twitter.com

Dúfam, že ste sa dozvedeli niečo nové o tom, ako animovaný Batman zmenil komiksy. Páči sa vám tento nový formát? Chcete vedieť viac?

Zdroj: DC Comics

-REKLAMA-
Avatar
Martin Sugarhttp://plotpoint.sk
Postoj pútnik a zvestuj Lakedaimoncom, že my tu mŕtvi ležíme, ako zákony kázali nám.
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -