nedeľa, 31 mája, 2020

Teen-Fiction poviedky, ktoré nájdeme na Wattpade!

-

Teen-Fiction poviedky

V predchádzajúcom článku sme sa venovali fanfiction poviedkam, ktoré môžeme nájsť na internetovej a mobilnej aplikácii wattpad. Dnes by sme sa zamerali skôr na teen-fiction poviedky. Poznáme to isto všetci. Príbeh z prostredia strednej školy, dvaja rozdielni ľudia, ktorí sa do seba zamilujú a pri konci príde nečakaný zvrat. Ale dnes sa pozrieme na tie, ktoré sú vcelku originálne a pokiaľ radi čítate, určite by ste sa na ne mali pozrieť.

teen-fiction poviedky
zdroj: www.wattpad.com

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Papierová Princezná: Recenzia - Royalovci vás dostanú!

1) Zlý a ešte horšia

Počet prečítaní: 338 000
Autorka: HellYeah-Monster

Anotácia: Mať bohatých rodičov je jedna vec, ale mať starostlivých rodičov, to je trochu o niečom inom.
Lýdia chodí do internátnej školy v Liverpoole a jej život je zdanlivo dokonalý. Jedna vec ju však trápi a to sú jej rodičia… Snaží sa robiť všetko preto, aby ich zaujala a získala si ich pozornosť, popritom sa však nevyhne všelijakým problémom.
Jedným z týchto problémov je aj Jeremy, chlapec, ktorý sa presťahoval z Ameriky a teraz má byť v jej ročníku. Použiť slová – nesadli si – na vyjadrenie ich vzťahu je trochu prislabé. Navzájom sa znemožňujú, urážajú a v niektorých momentoch až tyranizujú…

Názor: Neskutočne dobrá poviedka na odreagovanie. Lýdiine a Jeremyho doťahovanie nepoznalo hraníc a presne tam dokážeme obdivovať autorkinu predstavivosť. Kapitoly sa čítali veľmi jednoducho a užívala som si slovo za slovom. Samozrejme, ak nebudete spokojní s koncom, je vydané aj pokračovanie s názvom Handsome and Pretty. A novinkou aj pre mňa je tretie pokračovanie, ktoré sa pripravuje!

zlý a ešte horšiav
Zdroj: wattpad.com

2) Every reason to stay (SK)

Počet prečítaní: 257 000
Autorka: PauLassy

Anotácia: Celý život vám môže zmeniť jedna sekunda a bolesť po nej mení ľudí. Bolesť urobí zo silných a šťastných bytostí umierajúce trosky. Keď sa o tomto presvedčí aj Emma Fosterová, rozhodne sa ukončiť svoj život. Osud jej však do cesty pripletie niekoho, kto jej ho obráti o 180 stupňov. Spolu hľadajú všetky dôvody, pre ktoré sa oplatí žiť. Dá sa však ujsť pred minulosťou, najmä keď je príliš zraňujúca? 

Warning: Ak sa do toho napriek varovaniu naozaj pustíte, zrejme budete veľa plakať.

Názor: Pokiaľ ste videli warning, mali ste mu venovať väčšiu pozornosť ako ja predtým, ako som túto teen-fiction poviedku začala čítať. Totižto toto varovanie je až bolestivo pravdivé. Autorka nás dokázala namotať na postavy spôsobom ako skutočný profesionál. Dodala nám inú stranu života a lásky ako býva v iných knihách. Pokiaľ hľadáte niečo na spôsob Predtým, ako som ťa spoznala, môžete si byť istí, že aj teen-fiction poviedky na wattpade vám to môžu ponúknuť.

every reason to stay
Zdroj: wattpad.com

3) Side Effect [His Bad Boy Ways #3]

Počet prečítaní: 134 000
Autorka: LisSandre

Anotácia: Toto nie je love story, akú poznáte.

Jade Liethová nikdy nebola typ dievčaťa, čo by túžil po vzťahu a láske. Po rozvode rodičov, keď mala len desať rokov, sa z milého dievčatka zmenila na cynickú a nespútanú ženu, ktorá si mužskou spoločnosťou vynahrádzala fakt, že sa jej otec už desať rokov neozval.

Lucas Anselin nikdy nemal čas na niečo také zbytočné ako vzťah. Odkedy sa jeho strýko bez slova vyparil a všetky účty a dlhy nechal na jeho rodičov, pomáhal im najlepšie, ako vedel. Popri strednej si zarábal ako pouličný zápasník a po jej konci sa zriekol svojho sna študovať za zdravotníka, aby mohol odísť do New Yorku a nájsť si prácu.

Na prvý pohľad to vyzerá, že týchto dvoch ľudí nič nespája. No pravda je iná. Spoločná minulosť ich stále mätie a napriek svojmu úprimnému priateľstvu nedokážu poprieť príťažlivosť, ktorú voči sebe cítia. Rozhodnú sa preto uzavrieť dohodu, ktorá im stanoví hranice ich vzťahu. Ale keď Jade dostane nečakanú pozvánku k otcovi do Talianska na prázdniny a Lucas sa rozhodne ísť s ňou, ich dohoda môže priniesť vedľajšie účinky, ktoré im pekne zamotajú život.

Názor: Úprimne sa priznám, pôvodne som nešla písať o treťom pokračovaní tejto knihy. Prvá časť je pre mňa na prvom mieste, čo sa týka celého Wattpadu. Keď niekto povie teen-fiction poviedky z wattpadu, napadne mi toto. Predstavte si moje prekvapenie, keď som sa k nej išla vrátiť a bola zmazaná. Autorke sa ju totižto podarilo dostať do vydavateľstva! Preto tu máme až tretie pokračovanie, ktoré sa prvých dvoch takmer netýka.

Autorka má nepopierateľný talent, takže jednoznačne sa pustite aj do tejto poviedky. Podala nám znovu typický príbeh najviac originálne, ako bolo v jej silách. Pokiaľ sa do Lucasa nezamilujete pre jeho francúzske vsuvky – ktorým, samozrejme, vôbec nerozumiem, ale robí ho to ešte viac sexy ako ho autorka stvorila – tak už pre nič. Dej ide plynulo a rozumne. Neviem, či sa vôbec niečo dá vytknúť.

his bad boy side effect
Zdroj: wattpad.com

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Obsidián a Ónyx - Recenzia knižnej série Lux

Zdroj: Wattpad

Zelený kocúr banner
zelenykocur.sk – zľava 5% s kódom: PLOTPOINT

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Může být Hollywoodský remake lepší než originál? – Část 1.

Téma: Hollywoodský remake lepší než originál - Část 1. Hollywoodský remake se nikdy netajil tím, že vykrádá ostatní nebo sám sebe. Pojďme se podívat na...

ROZHOVOR: Už ste počuli Angličana z Banskej Bystrice?

Gary and the homegrown nie je žiadna prvoplánová frajerina  Gary Halmkan, pesničkár s profesionálnym hudobným prejavom. To, že sa nejedná o prvoplánovú muzikantskú frajerinu pochopíte,...

Aktuálne

Bolesť a Blahobyt: Výstup na výslnie organizovaného zločinu

Všetky postavy v tejto publikácii sú čisto fiktívne a možná zhoda je náhodná. ,,Tony, toto bude veľké! Celý tento obchod zmení perspektívu New Yorku a...

Pokračování filmu Ježek Sonic dostalo zelenou od studia!

Kdy uvidíme pokračování filmu Ježek Sonic? A vrátí se Jim Carrey jako Doktor Robotnik? První dobrodružství superrychlého ježoura zaútočilo na kina letos v únoru. Dosud...
- Advertisement -