Spotify wrapped 2021: Kto je najviac streamovaným umelcom?

-

Novinky

Spotify wrapped 2021: Koho sme celosvetovo počúvali najviac?

Streamovacia služba Spotify už tradične prináša funkciu Spotify wrapped 2021, v ktorej nám sumarizuje, akú hudbu sme najviac počúvali za posledný rok. Okrem každoročných klasík ako TOP 5 obľúbených interpretov či skladieb tiež prichádza so zaujímavými novinkami ako audio aura alebo hádanka s dvomi pravdami a jedným klamstvom. V celosvetovom merítku nás však zaujímajú práve tie klasiky. Kto je najviac streamovaným umelcom a aká skladba vládla svetu v roku 2021?

spotify wrapped 2021
Zdroj: studentedge.org

TOP 5 najviac streamovaných umelcov

 1. Bad Bunny
 2. Taylor Swift
 3. BTS
 4. Drake
 5. Justin Bieber

Bad Bunny je portorikánsky latino-trapový a reggaetonový spevák. Popularitu získal na Soundcloude, kde si ho všimol Dj Luian, s ktorým začal spolupracovať. Jeho prelomovou skladbou bol singel Soy Peor.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Hudobné trendy na YouTube: Vyberáme najlepšie videá spomedzi nich!

TOP 5 najviac streamovaných albumov

 1. Olivia Rodrigo: SOUR
 2. Dua Lipa: Future Nostalgia
 3. Justin Bieber: Justice
 4. Ed Sheeran: =
 5. Doja Cat: Planet Her

Olivia Rodrigo je 18-ročná americká speváčka a herečka. Album SOUR je jej debutovým albumom, ktorý vydala 21.5.2021. S albumom vyhrala cenu Album of the Year na Apple Music Awards 2021 a momentálne čaká na to, ako dopadnú nominácie Album of the Year a Best Pop Vocal Album na Grammy Awards 2022.

TOP 5 najviac streamovaných skladieb

 1. Olivia Rodrigo: drivers license
 2. Lil Nas X: MONTERO (Call Me By Your Name)
 3. The Kid LAROI: STAY (with Justin Bieber)
 4. Olivia Rodrigo: good 4 u
 5. Dua Lipa: Levitating (feat. DaBaby)

Rodrigo sa nachádza aj na ďalšej prvej priečke s megahitom drivers license. S debutovým singlom sa dostala na 1.miesta v hudobných rebríčkoch v mnohých krajinách a skladba je taktiež, ako aj album, niekoľkokrát nominovaná na Grammy Awards 2022: Record of the Year, Song of the Year, Best Pop Solo Performance. Zdá sa, že sa nám tu rodí nová veľká popová hviezda.

TOP 5 najviac streamovaných podcastov

 1. The Joe Rogan Experience
 2. Call Her Daddy
 3. Crime Junkie
 4. TED Talks Daily
 5. The Daily

The Joe Rogan Experience je podcast komika Joe Rogana, ktorý si pozýva rôznych zaujímavých hostí. Na Spotify je od roku 2020 (predtým však fungoval na iných platformách už od roku 2003) a dosahuje úspech s každou epizódou.

Ako sa ti pozdáva zoznam najviac streamovanej hudby a podcastov na Spotify za rok 2021? Si spokojný/á s celosvetovým hudobným vkusom alebo ťa niekto prekvapil? Daj nám vedieť v komentároch a pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: spotify.com, newsroom.spotify.com
Zdroj titulného obrázka: appsprobox.com

Ďalšie novinky

Populárne