utorok, 30 novembra, 2021

Recenzia: Hlas lásky – Film inšpirovaný životom Céline Dion!

-

-REKLAMA-

Recenzia na nový film v slovenských kinách – Hlas lásky

Hlas lásky (originálny názov “Aline”) v slovenských kinách odpremiéroval vo štvrtok, 18.11.2021. Ide o film inšpirovaný životom speváckej hviezdy Céline Dion, ktorý režírovala a taktiež v ňom hrala hlavnú úlohu francúzka Valérie Lemercier. Okrem nej vo filme hrajú vo vedľajších úlohách kanadskí herci Sylvain Marcel, Danielle Fichaud, Roc Lafortune či Pascale Desrochers. Fikcia inšpirovaná životom Céline Dion znie rozhodne zaujímavo. Oplatí sa však na tento film naozaj ísť? To Vám prezradí moja recenzia!

recenzia hlas lásky
Zdroj: imdb.com

Príbeh filmu Hlas lásky

Úvodné scény filmu nám ukazujú časy, kedy sa spoznali rodičia Aline. Napriek výroku jej otca: “Nechcem mať žiadne deti”, nakoniec vychovali 14 potomkov, z ktorých najmladšou je Aline. Tá má odmalička mimoriadny spevácky talent, ktorý sa jej rodina snaží rozvíjať. Po naspievaní a poslaní dema známemu producentovi Guy-Claudeovi sa pre Aline začína vzrušujúca cesta medzinárodnej popovej hviezdy.

-REKLAMA-

Táto cesta zahŕňa okrem zmeny imidžu, naučenia sa angličtiny a cestovania po svete aj jedinečnú lásku, ktorá vznikne medzi Aline a o viac ako 20-rokov starším Guy-Claudom. Kontroverzný vzťah sa aj skrz prvotné prekážky spojené najmä s neprijatím rodiny vyvinie v manželstvo a následne rodinu. Pracovná aj osobná spolupráca medzi Aline a Guy-Claudom tvorí hlavnú dejovú linku až do konca filmu.

recenzia hlas lásky
Zdroj: nytimes.com

Kladné stránky

Osobne sa mi veľmi páčila dynamika filmu. Film síce trval 2 hodiny, no ubehol mi, ako keby trval oveľa kratšie. Spôsobili to najmä rýchle prechody z jednej situácie do druhej, bez zbytočného, sileného naťahovania. Vysvetlenie rôznych situácií bolo sofistikované a veľakrát humorné, na mnohých dialógoch som sa naozaj úprimne zasmiala. Okrem humoru sa vo filme taktiež nachádzalo zopár smutných okamihov, ktoré dotvorili škálu emócií a dodali filmu realistickosť. Pomer humor:vážnosť bol teda tak akurát.

Taktiež musím film pochváliť za estetickú stránku – príbeh veľmi vkusne dotvárala príjemná, elegantná farebnosť a výborne zvolený soundtrack. Okrem skladieb Céline Dion sme vo filme počuli napríklad jazzovy štandard Nature Boy či skladbu od Rufusa Wainwrighta – Going to a Town, ktorá hneď po dopozeraní filmu skončila v mojom Spotify playliste.

recenzia hlas lásky
Zdroj: imdb.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenzia: Nabijak - Horúci príbeh plný zábavných aj erotických situácií!

Záporné stránky

-REKLAMA-

Ako hlavný zápor filmu vnímam fakt, že sa režisérka Lemercier rozhodla hrať Aline v každom veku. Vidieť 57-ročnú ženu hrať 12-ročné dievča bolo naozaj zvláštne a neprirodzené. Napriek tomu, že herečka a režisérka vystihla gestikuláciu, tanečné pohyby a mimiku svetoznámej hviezdy veľmi dobre, tak obrovský vekový rozdiel sa bohužiaľ zakryť nepodarilo. Myslím, že obsadenie mladšej herečky do asi prvej štvrtiny filmu by bolo určite vhodnejšie.

Ďalšia vec, ktorá mi vo filme trochu chýbala, je väčšia koncentrácia na prekážky spojené s kariérou Aline. Z filmu som mala pocit, že niekde od polovice sa zameriaval už len na vzťah Aline a Guy-Clauda, zatiaľ čo medzinárodná kariéra speváčky tvorila len vedľajšiu dejovú linku. Z pohľadu hudby-chtivého diváka by ma určite zaujímali väčšie detaily napríklad ohľadom jej hudobných vplyvov alebo pozadia situácie, keď si Aline poškodila hlasivky. Dynamiku a rýchlosť filmu som síce v predchádzajúcich odsekoch chválila, no niektoré témy vo filme by si predsalen zaslúžili väčší priestor.

aline
Zdroj: awanireview.com

Celkový dojem z filmu Hlas lásky

Celkovo mám z filmu veľmi dobrý dojem. Okrem nepodarenej snahy Valérie Lemercier zahrať tínedžerku ma film rozosmial, rozosmútil, aj pohladil dušu. Dve hodiny prešli rýchlejšie než som čakala a film by som si pokojne niekedy rada pozrela znovu. Ak teda máte možnosť, určite si nenechajte tento film ujsť!

Páčila sa vám naša recenzia na film Hlas lásky? Plánuješ ísť do kina na film Hlas lásky? Podeľ sa o to s nami v komentároch a pre viac filmových recenzií klikaj sem!

Zdroje: csfd.sk, festival-cannes.com
Zdroj titulného obrázka: nytimes.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img