Spisovateľ Lukáš Polák oznamuje vydanie knihy „Kriaky“! O čo ide?

-

Novinky

Kniha Kriaky?

Je málo ľudí, ktorí chcu zmeniť slovenskú literatúru. Vačšinou sa autori držia písaných pravidiel, ktoré im nedovolujú zájsť do sveta fantázie vlastnej mysle a musia tým pádom ostať zakliesnený. Práve toto by mohla zmeniť kniha od slovenského autora Lukáša Poláka, ktorý sa snaží zachádzať do týchto útrob a priniesť ich na svet. O čom teda bude knižka Kriaky? Dokáže vás zaujať? Kto je spisovateľ Lukáš Polák?

Lukáš Polák
Zdroj: Lukáš Polák

O čom knižka bude?

Kniha rozpráva príbeh o záhadnom jazere v dedine Kriaky, ktoré má nepriaznivý vplyv na jej obyvateľov a postupne ich mení na neľudské bytosti. Autor tu spája prvky typické pre dvoch hororových velikánov. Dedinka plná bizarných postáv, kriminálna zápletka a mysteriózna atmosféra ako od Stephena Kinga a príšery z temných svetov, aké nájdete len v dielach majstra H.P. Lovecrafta. Spojením týchto dvoch svetov vzniká jedinečný príbeh, ktorý nielen zaujme a vystraší, ale aj pobaví.  Príbeh otvorí bežný obyvateľ dediny Kriaky – Sedloš Gusto. Ten verí rôznym poverám spájajúcim sa s jazerom. Jedného dňa sa počas práce pri jazere namočí do jeho vôd a od toho okamihu sa mu začnú diať nevysvetliteľné veci.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Padlý Dedič: Recenzia - Royalovcom sa nevzoprie každý

Extravagantné postavy!

Druhým oknom do deja je mladá a vždy vysmiata Ester, ktorá rada maľuje obrazy detí. Na svoju minulosť v dedine Kriaky zabudla až do momentu, kedy namaľovala najčudnejší obraz svojho života. Treťou postavou, ktorá tvorí dej, je hulvátsky detektív Rúfus. Počas svojho pôsobenia v polícii sa nevedel ovládať a bol prepustený, no kariéru sa rozhodol obnoviť vo vlastnej detektívnej agentúre. Jedného dňa k nemu zavíta extravagantná dáma, ktorá mu ponúkne bohatý honorár za to, aby zašiel do jej rodnej dediny Kriaky a vypátral zmiznuté mŕtve telo jej dcéry.

Lukáš Polák
Zdroj: Lukáš Polák

Kto je Lukáš Polák?

Cesta Lukáša Poláka ako autora sa začala už v ranom veku. Prvý pokus o tvorbu prišiel keď bol ešte žiačik a napísal ilustrovaný príbeh o pirátoch a stratenom poklade. Tých malých komiksov bolo viacej a dokonca raz vytvoril desať stranovú verziu pokračovania Halloween, kde Micheal Myers dostane konečne Laurie. Nádejný autor hororu začal písať už pred ôsmimi rokmi, vtedy pre neznámy webzine –  In Vivo magazín, kde rozoberal vznik rockovej hudby.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Sandman 8: Konec světů - Dom príbehov na konci sfér!

Táto skúsenosť ho posunula do webzinu – metalexpress.sk, pre ktorý aktívne písal nasledujúce štyri roky. Popritom dostal ponuku písať pre najväčší česko-slovenský časopis o rockovej hudbe – Rock Hard, ktorú prijal a strávil v redakcii dva roky. Časom začínal mať pocit, že by to chcel skúsiť po svojom a tak v roku 2016 založil vlastný portál – Hlukoskop.sk, kde je už piaty rok šéfredaktorom. V redakcii sa zameriavajú výlučne na slovenskú rockovo-metalovú scénu a ich portfólio, popri videách zo skúšobní kapiel, tvoria rozhovory s kapelami, novinkové články, reportáže z koncertov alebo PR články ku koncertom alebo k novým albumom.

Recenzie

Pred troma rokmi, po dlhej dobe uvažovania, sa opäť v ňom prebudila túžba po písaní beletrie. Už od strednej školy prechováva lásku ku hororom, najmä ku tvorbe Stephena Kinga a H.P. Lovecrafta, tak sa rozhodol pokračovať v ich šľapajach a začal písať poviedky v tomto duchu. Pravidelne sú zverejňované na stránke scifi.sk. Na tomto portáli zameraného na fantastiku (sci-fi, fantasy a horor) je súčasťou redakcie a aktívne píše recenzie na hororové diela. Na jar minulého roka mal vďaka korona kríze dostatok času a tak sa rozhodol napísať dlhšie dielo KRIAKY, ktoré dnes môžeš podporiť a zároveň si ho predobjednať. Aktuálne pracuje na ďalšej knihe, ktorá bude dejovo nezávislá od diela KRIAKY, no bude tiež niesť prvky hororu a taktiež tvorí nové poviedky, ktoré sú pravidelne zverejňované na scifi.sk.

Knihu si môžete predobjednať práve tu!

Lukáš Polák
Zdroj: Lukáš Polák

Ďalšie novinky

Populárne