Recenzia: Amazing Spider-Man: Návrat ku koreňom – Príjemný reštart!

-

Novinky

Amazing Spider-Man: Návrat ku koreňom

Po sérii Peter Parker Spectacular Spider-Man začalo Nakladatelství CREW vydávať znovu zreštartovanú sériu Amazing Spider-Man od autorského dua Nicka Spencera (Tajné impérium) a Ryana Ottleyho (Invincible). Táto séria by sa označiť ako soft reboot, čiže všetko čo sa stalo v predchádzajúcich príbehoch a sériach platí, ale Peter Parker sa vracia ako už je z názvu jasné – ku koreňom. Zábavný a svieži štart tejto série si užijete v jej prvom zväzku – Amazing Spider-Man: Návrat ku koreňom.

Spider-Man Návrat ku koreňom
Zdroj: Nakladatelství CREW

Život Petra Parkera je vzhůru nohama! Jedno malé odhalení z minulosti a v ohrožení je nejen jeho práce, ale i vztahy a vůbec celý život. A jako by to nestačilo, musí si Spidey poradit i s mimozemskou invazí (s mysteriózním zvratem), novým spolubydlícím (kterým je padouch Boomerang), novými šrámy na milostném životě… a nebezpečným novým protivníkem! Jo, to všechno je hrozný, ale co teprve souboj… Petr Parker vs. Spider-Man? Zdá se, že se někdo rozhodl Petra napodobovat… ale proč?

– Oficiálny obsah Nakladatelství CREW

Scenár a kresba

Nick Spencer obratne využíva Spideyho históriu a nám známe postavy. S odľahčeným prístupom (ktorý je pre Spider-Mana tipický) predvádza príjemnú atmosféru, vďaka ktorej je Petert opäť na mizine, zháňa spolubývajúcich a tak ďalej. Do toho pridá romantickú linku, ktorá poteší nejedného fanúšika a do toho nového záhadného záporáka, ktorý zatiaľ iba ťahá za nitky a jeho samotnú interakciu s Peterom Parkerom si užijeme až v ďalších knihách.

Spider-Man Ottley
Zdroj: Nakladatelství CREW

K tomu všetkému pridajte detailnú a živelnú akčnú vizuálnu stránku od skvelého Ryana Ottleyho. Zmysel pre detail aj pre zachovanie typicky prestrelených dizajnov postáv záporákov krásne a zároveň vtipne fúzuje s realistickým podaním New Yorku. K tomu pripočítajte osviežujúci atmosférický coloring, ktorý nápadne pripomína filmy so Spider-Manom Sama Raimiho a máte prvotriedny mainstreamový vizuál!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Komiksový výběr Spider-Man #6: Návrat domů, Smrt v rodině a Všechno nejlepší!

Osobne sa teším na prídavok v ďalšej knihe, pretože ak si chcete odpočinúť od ťažkotonážnych ale civilných psychologických drám (ako napríklad excelentný Vision) a chcete sa zasmiať a prežiť nenáročný príbeh s dobrou akciou a štipkou romantiky, tak ste natrafili na ten správny komiks.

Hodnotenie: 7/10

Nakladatelství CREW - RECENZÁK

Chcete si prečítať vtipnú a uvedomenlú oddychovku? Amazing Spider-Man: Návrat ku koreňom je presne pre vás!

Zdroj: Nakladatelství CREW

Zdroj titulného obrázku: Nakladatelství CREW

Ďalšie novinky

Populárne