Speváčka Olivia Rodrigo: 17-ročná hviezda Disney na vrchole rebríčkov!

-

Novinky

Speváčka Olivia Rodrigo

Meno Olivia Rodrigo ste mohli počuť v spojitosti z kanálom Disney. Poznáte tú schému, že Disney zoberie dieťa, spraví z neho hviezdu a z tých hviezd sa stanú ešte väčšie hviezdy? Presne to sa deje. Slávne celebrity ako Selena Gomez, Milie Cyrus, Zendaya, Bella Thorne, Zack Efron, Demi Lovato alebo Jonas Brothers sa v oblasti showbiznisu pohybujú už dlhé roky aj vďaka účinkovaniu v rámci tohto kanálu. Na výslnie ich samozrejme dostalo úsilie a práca, no základnú popularitu nadobudli práve už v detstve. Možno sme tak svedkami zrodenia ďalšej úspešnej speváčky. Speváčka Olivia Rodrigo sa totižto so svojou prvou sólo skladbou dostala na samý vrchol hudobného rebríčku Billboard Hot 100.

Olivia Rodrigo Billboard Hot 100 január
Zdroj: billboard.com

17-ročná teenagerka hrá už tri roky hlavnú postavu v seriáli Bizzardvark a objavila sa aj v modernejšom prevedení známeho High School Musical. Práve vďaka účasti zo seriálu, ktorý sa odohráva v prostredí strednej školy, si odbila svoj spevácky debut už v roku 2020. Jej úplne prvá skladba niesla názov „All I Want“ a na YouTube má už vyše 40 miliónov vzhliadnutí. Tú údajne napísala úplne sama, dokonca sa spolupodieľala na skladbe jedného z jej kolegov. Po podpísaní nahrávacích zmlúv zo spoločnosťou Interscope Records tak prišlo na jej vlastnú skladbu, ktorá už medzi projekty Disney nepatrí.

Skladba „drivers license“ drží zaujímavý rekord!

Skladba vyšla 8.1.2021 a aktuálne okrem amerického rebríčeku Billboard Hot 100 vedie aj v rebríčku všetkých krajín (Global 200). Okrem tohto úspechu hneď zaznamenala obdivuhodný rekord. Ten sa týka skladieb, ktoré nie sú nejakým spôsobom sviatočné. Tejto novinke sa podarilo dosiahnuť až 15,7 miliónov celosvetových streamov za jeden deň! To prekonalo rekord, ktorý držala Ariana Grande za jej skladbu „7 Rings“ (14,9 mil). Údajne najväčšia fanúšička speváčky Taylor Swift tak odštartovala svoju spevácku kariéru veľkým úspechom a mnoho fanúšikov sa očividne bude zaujímať o jej prichádzajúce EP. Krátky album by mal prísť už v tomto roku.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Travis Scott prekonal vďaka skladbe "Franchise" nový rekord!

Rekord „most streams in a day for a non-holiday song“ funguje tak ako funguje presne preto, pretože na svete existujú nesmrteľné vianočné skladby ako napríklad „All I Want For Christmas Is You“. Práve táto skladba drží all-time rekord pre všetky skladby, kedy dosiahla až 17,2 milióna prehratí za jeden deň. Problémom však zostáva, že sa skladba v hitparádach objaví každú sezónu a tie nesviatočné nie.

Podarí sa mladej speváčke kariérne vystúpiť na vrchol tak, ako sa to podarilo jej kolegom z kanálu Disney Channel? Dajte nám vedieť!

Zdroje: YouTube, genius.com, billboard.com, Wiki, vulture.com

Ďalšie novinky

Populárne