pondelok, 16 mája, 2022

Slovenské hudobné novinky: Dennyiah, Blue Zodiac, PRIE100R!

-

-REKLAMA-

Toto sú slovenské hudobné novinky na alternatívnej scéne za posledný mesiac!

V tomto článku vám predstavím slovenské hudobné novinky, ktoré ma v nedávnej dobe zaujali na pôde alternatívnej scény. Medzinárodná spolupráca dua Dennyiah, návykový song od Blue Zodiac, démonický audiovizuál od zoskupenia PRIE100R… to všetko nájdete už o pár riadkov nižšie!

slovenské hudobné novinky
Zdroj: hudba.zoznam.sk

Dennyiah: Sense of the Rain

Dennyiah je duo z východného Slovenska zložené zo speváčky Denisy Gajarskej a Ľuboša Šoltésa. Po debutovom albume Human Aspect a medzinárodnej spolupráci na skladbe Autumn 2015, prichádzajú s ďalšou absolútne pohlcujúcou novinkou. Tá má názov Sense of the Rain a spája africké rytmy, zvuky prírody, atmosferické vokály a Denisin charakteristický silný hlas. Zaujímavým je tiež videoklip, v ktorom ide o ďalšiu medzinárodnu spoluprácu dua – tancuje v ňom totiž masajský tanečník Fernando Anuang’a. Tanečné video v prírode spolu so skladbou vytvárajú dokonalé dušu-hladiace audiovizuálne dielo.

-REKLAMA-

Blue Zodiac: Návyková

Bratislavská kapela, ktorá so skladbou Návyková získala 3. miesto v súťaži Košický zlatý poklad 2021, vydáva túto skladbu ako live session 19.11. 2021. Ide o tretiu slovenskú skladbu tohto zoskupenia a musím povedať, že sa naozaj vydarila! Chytľavý refrén, trefný text a svetová produkcia skladby jednoducho zostane hrať v hlave ešte dlho po jej vypočutí. Posúďte sami!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Zaujímavé hudobné fakty, ktoré vás určite prekvapia!

PRIE100R: Vdýchneme čiernych motýľov

-REKLAMA-

Najviac alternatívnou z troch skladieb je určite Vdýchneme čiernych motýľov od kapely PRIE100R. Zatiaľ čo prvé dve sú viac prijateľné pre bežného poslucháča, táto skladba môže vyvolať protichodné pocity. Tomu nasvedčujú aj komentáre pod ňou. Niektorí ju považujú za príliš “démonickú”, zatiaľ čo iní temnú atmosféru skladby oceňujú. Ja tento hudobný počin PRIE100Ru chválim, keďže svojou zvláštnosťou a netypickosťou sa mi  rozhodne zapísal do pamäti. Taktiež opäť musím pochváliť vizuál, ktorý úplne presne vyjadruje atmosféru skladby!

Páči sa ti môj výber slovenských hudobných noviniek? Aké slovenské hudobné novinky sa zapísali do pamäti tebe? Daj nám vedieť v komentároch a pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: Youtube, Facebook
Zdroj titulného obrázka: pressparty.com; hudba.zoznam.sk; youtube.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img