utorok, 30 novembra, 2021

Polo G a Rapstar: Ako dlho sa 22-ročný rapper dokáže udržať na vrchole?

-

-REKLAMA-

Polo G a Rapstar: Nová hviezda scény?

Hudobný priemysel bol svedkom mnohých vzostupov a pádov, nástupov na scénu a následných rýchlych koncov. Budú Polo G a Rapstar výnimkou? O čom hovorí jeho najnovší song a prečo je momentálne jedným z najhranejších songov?

Zdroj: nme.com

Začiatky mladého rappera a vznik pseudonymu

Vlastným menom Taurus Tremani Bartlett sa narodil v roku 1999 v Illinois, v štáte Chicago. Songy ako O.D.A a Gang With Me patria medzi jeho prvé, začínal dokonca ešte na SoundCloude. Už jeho prvé nahrávky si na číslach počúvanosti našli šesť cifier, čo predznamenalo začiatok niečoho veľkého. Finálny zlom prišiel songom Pop Out, na ktorom je na feate Lil Tjay a spolu získali cez 250 miliónov vzhliadnutí na sieti YouTube.

-REKLAMA-

Vďaka tomuto songu si získal pozornosť Columbie Records, s ktorou následne podpísal zmluvu. Ďalšou udalosťou roku 2019 bolo aj vydanie debutového albumu Die A Legend, ktorý sa umiestnil na šiestom mieste rebríčka Billboard 200. Vznik pseudonymu nie je celkovo známy. Vieme len, že písmeno G si tam dal na počesť priateľa Gucciho, ktorý bol zastrelený v šestnástom roku života.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  "Po stopách...": Fakty o vašich obľúbených domácich raperoch!

Polo G a rok 2020

Rok 2020 predstavoval spolupráce s NLE Choppom, Juice Wrldom či Lil Babym. Medzi posledné sa radí featuring na skladbe Patience od britského rapera KSI-a. Umelec sa zo začiatku prezentoval najmä štýlom drill, teda temným trapom, ale postupne prešiel na melodický rap. Jeho texty často obsahujú diskutabilné témy, napríklad rasizmus či mentálne stavy. Jeho idolmi sú Tupac a Lil Wayne a vyrastal na Gucci Mane-ovi a Chief Keef-ovi.

-REKLAMA-

Polo G a Rapstar – Čo o songu vieme?

Song začína dvomi živými nástrojmi v podobe ukulele a klavíra. Za ukulele stojí muzikant Einer Bankz, ktorý s ním už v minulosti spolupracoval. Štýl tejto nahrávky sa dá nazvať aj ako ukulele-trap, keďže celý song sa v pozadí prakticky nič nemení. Polo G hovorí o vzťahoch, citoch a sláve, ktorými je momentálne obklopený. Hovorí aj o prirovnaniu k zosnulému raperovi Tupacovi a dotýka sa aj jeho obľúbeného auta. Prvá veta refrénu totiž znie “Uh, copped a BMW” a raper potvrdil, že toto auto nespomenul náhodou. Riadi sa totiž definíciou jeho známych, ktorí mu povedali, že BMW znamená Black Man Winning. Preto aj v úvode videoklipu k tejto úspešnej skladbe vidíme rapera, ako daruje zopár áut tejto značky svojim priateľom.

Podobne ako väčšina dnešných raperov spomína aj depresiu, ktorá je súčasťou jeho života. Song je teda súhrnom všetkého, čo sa deje v živote Pola G. Môžeme ho zaradiť k nie príliš komplikovaným, ale ľahko počúvateľným skladbám. Raperovi štýl rozprávania alebo tzv. storytellingu celkom sedí, a preto sa dá očakávať podobná tvorba aj v budúcnosti.

Polo G v spoločnosti mladých hviezd

Je prekvapujúce, aké mladé sú dnes hudobné hviezdy. Nie je tomu tak dávno, čo bola na vrchole 18-ročná Billie Eilish, ktorá už stihla medzičasom oznámiť príchod svojho druhého štúdiového albumu. Donedávna triumfovala Olivia Rodrigo a dnes je na prvých priečkach počúvanosti 22-ročný Polo G a Rapstar. Mladí hudobníci sa postupne vynárajú čoraz viac a nám to dáva príležitosť nazrieť do ich sveta a súkromia. Osobne som veľmi zvedavý na to, čo prinesie Polo G do hudobného sveta. Možno príde zmena žánru, vytvorenie niečoho nového. Vychutnávajme si novú tvorbu vychádzajúcich hviezd a nechajme sa prekvapiť.

Čo hovoríš na Pola G a jeho novinku Rapstar? Je podľa teba zaslúžene na predných miestach počúvanosti? Aký máš názor na storytelling rap? Poznal si Pola G ešte pred týmto songom? Podeľ sa s nami o tvoj názor dolu v komentároch!

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Genius, Billboard
Zdroj titulného obrázka: Bet

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img