sobota, 10 apríla, 2021

Sandman: Seriál naberá obsadenie! Netflix obsadil ženu do úlohy Lucifera!

-

Sandman naberá zaujímavé obsadenie

Sandman je komiks, ktorý bol súčasťou takzvanej “britskej vlny/britskej invázie”, kedy v 80. rokoch minulého storočia autori z Británie začali tvoriť americké komiksy (väčšinou pre vydavateľstvo DC Comics a ich imprint Vertigo). Medzi nich patril aj Neil Gaiman, ktorý stvoril novú tvár Pána snov. Táto komiksová séria sa stala tak populárnou, že po roku predbehla v predajoch samotného Supermana. Svet Sandmana sa ale neustále rozrastá. Či už v komiksoch, alebo v iných médiách. Nedávno sme dostali dokonca audio-knihu, ktorá mala vďaka obsadeniu parametre hollywoodského filmu. A prichádza aj seriálová adaptácia. Ten má pod hlavičkou Netflix, ktorý práve teraz predstavil obsadenie svojho seriálu “The Sandman”.

Sandman
Zdroj: dccomics.com

-REKLAMA-

Na hranej adaptácii Sandmana si vylámalo zuby už niekoľko tvorcov. Naposledy sa pokúšal sfilmovať tento komiks Joseph Gordon-Levitt. Aktuálne sa hranej adaptácie chytil Netflix v spolupráci s Warner Bros., ktorý sa rozhodol túto komiksovú sériu pojať ako seriál. Podľa postáv, ktoré Netflix práve zverejnil, keď odhalil obsadenie, môžeme čakať, že sa bude adaptovať prvá kniha – Sandman: Prelúdia a nokturna. Seriál by mal mať 10 epizód a jeden špeciál. Scenáristicky sa má na ňom podieľať Neil Gaiman spolu s Davidom S. Goyerom.

Sandman - Dave McKean
Zdroj: dccomics.com

Časť obsadenia z Game of Thrones?

Netflix sa zrejme pri obsadzovaní pána pekiel inšpiroval filmom Constantine (2005), ktorý taktiež je z imprintu vydavateľstva DC ComicsVertiga a je so Sandmanom úzko prepojený. V Constantinovi si totiž zahrala archanjela Gabriela herečka Tilda Swinton. Bolo to pravdepodobne preto, že anjeli boli opísaní ako bezpohlavné bytosti. A padnutý anjel, ktorý nechcel nič viac než byť rovnoprávnosť s Bohom – Lucifer je na tom rovnako. Preto si ho zahrá hviezda seriálu HBO, Game of Thrones (2011) – Grendoline Christie. Tú môžete poznať ako veľkú Brienne z Tarthu.

-REKLAMA-

Gwendoline Christie is Lufifer Sandman
Zdroj: IGN.com

To nebude jediná hviezda seriálu Game of Thrones, ktorá sa ukáže v seriálovej adaptácii Sandmana. Charles Dance (Tywin Lannister) totiž stvárni Rodericka Burgessa. Koho? No predsa toho kúzelníka, ktorý v snahe stať sa nesmrteľným chce pomocou zaklínadla uväzniť samotnú Smrť. Ale to sa mu nepodarí a omylom uväzní jej brata – Sen. Sen – Pán snov, ktorý je nám známy ako Sandman strávi vo svojom väzení desaťročia a svojich väzniteľov rýchlo znenávidí. Myslím, že toto je pre predstaviteľa Tywina Lennistra dokonalá postava.

Charles Dance Roderick Burgess
Zdroj: IGN.com

Netflix predstaví Sandmana s neokukanou tvárou

Konečne sa dostávame k hlavnej postave. Sandmana si zahrá Tom Sturridge. Osobne som s týmto hercom videl iba skvelú retro-komédiu, film Piráti na vlnách (2009). Podľa ohlasov však skvelo zobrazil hlavnú úlohu v dvojdielnej adaptácii Shakespearovho Henricha IV.. Uvidíme, ako si tento 35-ročný herec poradí s tak komplexnou postavou.

Tom Sturridge is Dream Sandman Netflix Obsadenie
Zdroj: IGN.com

Ďalej sa nám v seriáli predstavia biblickí bratia Kain a Ábel, ktorí majú v komiksoch dôležitú úlohu vo Svete snov. Prvého hriešnika – Kaina si zahrá britský herec Sanjeev Bhaskar, ktorého sme mohli vidieť napríklad vo filme Yesterday (2019). A jeho koktavého brata Ábela si zahrá Asim Chaudhry.

Sanjeev Bhaskar Cain
Zdroj: IGN.com

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Sandman pán snov: Preludia a nokturna

Jedným zo záporákov seriálu bude aj “Korintský”. Ten je nočnou morou, ktorú stvoril sám Sandman. Zahrá si ho Boyd Holbrook, ktorého môžeme poznať zo seriálu Narcos (2015) alebo z filmu Logan (2017).

Boyd Holbrook The Corinthian Sandman Netflix Obsadenie
Zdroj: IGN.com

Poslednou z postáv, ktoré Netflix predstavil, keď zverejnil obsadenie seriálu Sandman, je Lucienne, ktorú stvárni Vivienne Acheampong. Tá je v komiksoch ten Lucien – správca knižnice/knihovník vo Svete snov. V tejto knižnici sa nachádzajú všetky knihy, o ktorých sa kedy niekomu prisnilo. Či už skutočne knihy existovali v našom hmotnom svete alebo nie.

Vivienne Achempong Lucienne
Zdroj: IGN.com

Tešíte sa na seriálovú adaptáciu komiksu Sandman od Neila Gaimana? Ako ste spokojní s obsadením?
Zdroje: Netflix, Variety
-REKLAMA-
Martin Sugar
Martin Sugarhttps://plotpoint.sk
Postoj pútnik a zvestuj Lakedaimoncom, že my tu mŕtvi ležíme, ako zákony kázali nám.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img