Rozhovor: Americký raper Joseph Calderon nám predstavil svoj rap!

-

Novinky

Rozhovor: Americký raper Joseph Calderon predstavuje svoj rap!

Ahojte všetci! Náš portál ma za sebou opäť ďalší zaujímavý rozhovor! Tentokrát sme mali možnosť „na diaľku“ vyspovedať veľmi nádejného rapera pôsobiaceho v Amerike. Kto je Joseph Calderon? Čomu sa venuje a ako vníma domáci hudobný priemysel? To sa presne dočítate v dnešnom článku a veríme, že sa vám tento písaný rozhovor bude páčiť! Ak by ste mali záujem o niečo podobné aj v budúcnosti, pokojne nám to dajte vedieť do komentára. Poďme teda spoločne na to a predstavme si rapera jednou z jeho najčerstvejších skladieb, ktorá nám pomôže urobiť si obraz.

Ahoj, Joseph! Mohol by si sa našim čitateľom predstaviť?

Ahojte! Moje meno je Joseph Calderon, taktiež známy ako najväčší rapper nažive! Lol! Mám 26 rokov a narodil som sa v Allentowne v Pensylvánii, no keď som mal 3 a pol, presťahovali sme sa do Orlanda na Floride. Keď som mal 7 rokov, tak sme sa sťahovali zasa a to do West Palm Beach na Floride a odvtedy som tam. Moja matka je Írka s koreňmi na Slovensku a Maďarsku, otec je Portoričan. Mojou prvou láskou bol basketbal. Chcel som sa stať basketbalovou hviezdou. K Hip-hopu som sa dostal, keď som mal asi 13 rokov a bolo to na strednej škole počas vrakových večierkov. Popri basketbale som teda robil Hip-hop a nahrával som hudbu, vďaka ktorej by som mohol spolupracovať s ostatnými rapermi na YouTube. Neskôr som však kvôli zraneniu s basketbalom skončil, čo presunulo moje zameranie predovšetkým na hudbu.

Počul si niekedy o Slovensku a nejakých slovenských raperoch?

Áno! Keď som dostal túto otázku, tak som si vašich domácich interpretov vyhľadal a nakoniec som našiel raperov ako Pil C, Kontrafakt, Gleb a Boy Wonder. Zatiaľ je môj najobľúbenejší Pil C. Tiež som narazil na festival Hip Hop Žije, ktorý u vás doma máte, a vyzeral veľmi dobre! Jedného dňa by som tam rád vystúpil!

Ako si sa dostal k Hip-hopu? Môžeš vymenovať niektorých zo svojich idolov?

Na strednej škole sa konali večierky na vrakoviskách a tam som sa prvýkrát s Hip-hopom zoznámil. Pre mňa to bol zlatý vek. Neskôr som v druhom ročníku na strednej škole jedného dňa bol na obede s nejakými ľuďmi a jeden z nich povedal, že rapujú. Ja som povedal, že rapujem tiež, ale klamal som. „I didn’t know shit about rapping“.

Jeden z chalanov mi na to povedal: „Okey, mám doma vlastné štúdio, tak poďme teda spraviť spoločný track,“ a ja že „Okey, poďme!“

Po príchode do jeho štúdia som bol však veľmi nervózny, pretože som mu po celý čas klamal. Bolo to trápne, pretože som nevedel písať texty a nikdy predtým som pred mikrofónom nestál. Doslova som klamal o tom, že som raper, ale chalan bol v pohode a pomáhal mi, lebo v tej chvíli o tom nevedel. Napísal mi zopár skladieb a ja som sa ich snažil zarapovať. Neskôr som sa mu priznal, no zobral to v pohode. Po tomto trapase som konečne napísal svoju prvú pieseň, ale už si nespomeniem na jej názov. Ale prvá pieseň, ktorú sme vtedy spoločne vytvorili, je na YouTube dodnes. Kedysi som vystupoval na internete pod menom Lil Saint.

Koho ceníš najviac? A do akej miery ťa podľa teba ovplyvnili tvoji obľúbení raperi?

Mám dvoch idolov. Jeden z nich je Drake a druhý určite Logic. Drake ma ovplyvnil jeho R&B štýlom hudby, Logic zase lyricizmom a battle technikami. Logic ma taktiež veľmi silný flow, čo zanechalo na mne určitý vplyv.

Ak by si mohol vymenovať jedného rapera, s ktorým by si mohol mať skladbu, kto by to bol?

„It would have to be Logic for sure!“

Poznámka: Rozhodne môžeme z Josephovej hudby cítiť a vidieť ten vplyv jeho idolov.

Ako funguje hudobný priemysel v USA? Môže sa z kohokoľvek stať hviezda?

V USA musíte veľa predstierať, aby ste zožali úspech. Väčšina umelcov má veľmi nevýhodné zmluvy s nahrávacími spoločnosťami, čo znamená, že každý sa môže stať hviezdou, ak sa zapredá. Nahrávacie spoločnosti z teba spravia hviezdu veľmi rýchlo, ale podľa môjho názoru je lepšie, ak je človek nezávislý umelec, ako som momentálne ja.

Aká je tvoja vízia do budúcnosti?

Mať vplyv na hudobný priemysel a na ľudí všeobecne. Naučiť ich platiť to dopredu. Jedného dňa by som chcel mať arénu plnú ľudí, ktorí budú spievať texty mojich piesní. Ale najdôležitejšie bude byť schopný poskytnúť svojej rodine zázemie z toho, čo milujem. Chcem si splniť svoje sny!

Koľko sily vydávaš, aby si si splnil svoj sen?

Pracujem 50 hodín týždenne ako kuriér a popri tom fotografujem a natáčam videoklipy, aby som podporil svoju hudobnú kariéru.

Plánuješ v najbližšej dobe vydávať nový album alebo song?

Plánujem do konca roka vydať ešte jeden song. Od roku 2021 mám v pláne vydávať song na týždennej báze, na čo sa teším!

Ako vznikol song GTA/MK? Aký je význam za topánkou vo videoklipe?

Prechádzal som si beaty a práve tento sa mi zapáčil najviac, keďže bol veľmi oldschool. Koncept songu vznikol po mojom prejavení dôvery inému človeku, na čo navazuje aj tzv. „Tretie oko“. Vo videoklipe som sa snažil využiť, čo najviac rekvizít. Práve preto tam je topánka, ktorá poukazuje na to, ako som v minulosti predával topánky, ale ku koncu songu bola referencia na hry, ako sú GTA a Mortal Kombat.

BoomBap alebo Trap?

Boombap, pretože ma viac ovplyvňuje a motivuje.

Uvažoval by si niekedy o tvorbe popových rapových skladieb?

Uvažoval by som o tom, pretože som rád všestranný.

Si momentálne pod Labelom alebo čisto nezávislý?

Nie som momentálne pod nikým. Vlastním svoju vlastnú nahrávaciu spoločnosť. KZ RECORDS LLC pomenovaná po mojich deťoch.

Má podľa vás raper Joseph Calderon šancu na úspech? Myslíte si, že o ňom budeme ešte počuť? Navštívili by ste aj takéto menej známe meno na koncerte u nás doma?

Dajte nám vedieť!

Zdroj: YouTube, Instagram

Ďalšie novinky

Populárne