piatok, 30 októbra, 2020

Ronaldo do PSG? Juventus podľa talianskeho zdroja chystá megaprestup!

-

Ronaldo do PSG?

Futbalový svet bude v najbližších mesiacoch možno sledovať najdrahší prestup v histórii. Talianske noviny Tuttosport prišli s informáciou, že Juventus sa zameriava na Kyliana Mbappého a rozmýšľa nad ponukou zaňho. Jej súčasťou má byť pritom okrem obrovskej finančnej čiastky aj samotný Cristiano Ronaldo, ktorý by druhým smerom do PSG smeroval ako výmena za francúzsky ofenzívny klenot.

Ronaldo do PSG
Zdroj: sport.aktuality.sk

Neuveriteľná suma

Čiastka, ktorú má Juventus chystať za Mbappého, je podľa Tuttosportu šialených 360 miliónov libier. Ak by sa takýto prestup uskutočnil, hravo by prekonal doteraz najdrahší transfer v histórii, keď do PSG z Barcelony prišiel Neymar „len“ za 200 miliónov libier.

-REKLAMA-

Podľa talianskych novín by Juventus najradšej v tíme mal aj Ronalda, no pri súčasných platových podmienkach 35-ročného Portugalčana (540 tisíc libier týždenne) sa táto možnosť zdá byť nereálna. Pre porovnanie, Mbappé v PSG týždenne zarobí 360 tisíc libier.

Jeho budúcnosť bola médiami v poslednej dobe spájaná hlavne s Realom Madrid. Je možné, že nebyť situácie s koronavírusom, Mbappé by už bol predaný. Momentálne mu beží kontrakt až do roku 2022.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  TOP 10: Najväčšie futbalové štadióny v Európe! Ktoré sú to?

Kontakt tam už bol

Podľa médií je každopádne nepravdepodobné, že by parížsky veľkoklub vymenil 21-ročného Mbappého za 35-ročného a ešte k tomu o dosť viac zarábajúceho Ronalda. Pravdou však je, že ten v lete zvažoval prestup práve do Paríža. Jeho agent Jorge Mendes sa po finále Ligy majstrov stretol so športovým riaditeľom PSG Leonardom, no prestup sa nakoniec neuskutočnil. Ronaldovi kontrakt končí tiež v roku 2022.

Ronaldo do PSG
Zdroj: givemesport.com

Zaujímavosťou je, že podľa slov ďalších talianskych novín Ronaldo Juventus opustí, len ak s ním vyhrá Ligu majstrov. Stará dáma, ako znie prezývka turínskeho klubu, 9-krát v rade vyhrala Seriu A, no na európskej scéne taká úspešná nebola. Do finále Ligy majstrov nakukla naposledy v roku 2017, keď prehrala s Realom Madrid, ktorého súčasťou bol aj Ronaldo. V roku 2015 bol Juventus vo finále porazený Messiho Barcelonou.

Myslíte si, že Ronaldo, respektíve Mbappé naozaj prestúpi? Nezabudnite si taktiež prečítať o nezdare slovenskej reprezentácie s Izraelom.

Zdroj: sportbible.com, bleacherreport.com

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Život a kariéra Brendana Frasera: Čím všetkým si musel prejsť?

Život a kariéra Brendana Frasera Život a kariéra Brendana Frasera bola plná vzostupov, ale aj pádov. Vysoký, atletický s  chlapčenským šarmom a bystrým komickým cítením...

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Aktuálne

The Haunting of Bly Manor: Povedla se Netflixu nová hororová minisérie?

Jaké je The Haunting of Bly Manor? V dnešních společných rychlo názorech jsem zaměřili na minisérii The Haunting of Bly Manor. Ta nabízí spoustu vedlejších...

Druhé hracie kolo Ligy majstrov: O osude Juventusu rozhodol VAR!

Druhé hracie kolo Ligy majstrov Pri hracích kolách Ligy majstrov sme boli zvyknutí na dvojtýždňové prestávky. Kvôli neskorému začiatku sa program najprestížnejšej európskej súťaže nahustil....
- Advertisement -