utorok, 17 mája, 2022

Veľkokluby plánujú vytvoriť Superligu! Klinec do rakvy európskeho futbalu?

-

-REKLAMA-

Veľkokluby plánujú vytvoriť Superligu

O vytvorení Superligy sa šepká už dlhšiu dobu. Najväčšie futbalové veľkokluby v Európe sa dohodli protestovať proti novému systému Ligy majstrov. Nápadom novej ligy reštaurujú celý koncept európskeho futbalu. Hlavnú rolu, samozrejme, zohrávajú peniaze, a len za vstup do novej Superligy inkasujú zúčastnené tímy štvornásobok peňažnej odmeny v porovnaní s víťazstvom v Lige majstrov. Veľkokluby plánujú vytvoriť Superligu, ako náhradu za Ligu majstrov. UEFA však kontruje sankciami a vylúčením z hlavných súťaží.

created by the poor stolen by the rich
Zdroj: twitter.com

Finančná pokuta a zákaz európskych súťaží

Pôvodný plán projektu Superligy sa zameriaval na týždňové zápasy. Počas víkendu by kluby odohrali ligu a počas týždňa by si zmerali sily medzi sebou. UEFA sa však ohradila proti tomuto nápadu a v prípade účasti v Superlige nebudú kluby môcť hrať v domácej súťaži, európskych pohároch a dokonca hráči nebudú môcť reprezentovať vlastnú krajinu na vrcholných šampionátoch.

Zdroj: ronaldo.com
-REKLAMA-

Momentálne padla dohoda medzi 12 európskymi klubmi. Z Anglicka sa do projektu zapojila “veľká šestka” – Manchester City, Manchester United, Chelsea, Arsenal, Liverpool a posledný klub z Londýna Tottenham. Taliansko zastupuje milánske AC, Inter Miláno a Juventus. Posledné tri kluby sú zo Španielska, konkrétne Real Madrid, Atlético Madrid a Barcelona. Celkovo by sa novej ligy malo zúčastniť 20 mužstiev, ktoré by hrali v dvoch skupinách.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Najpamätnejšie góly futbalovej histórie: Božia ruka ohromila svet!

Nespokojnosť fanúšikov aj ostatných klubov

Po ohlásení dohody veľkoklubov sa na sociálnych sieťach strhla vlna nevôle a protestov zo strany futbalových fanúšikov. Niektorí nazývajú revolučnú zmenu smrťou pre európsky futbal, iní naopak prestávajú podporovať ich obľúbený klub. Do Superligy boli pozvané aj kluby z francúzskej a nemeckej najvyššej súťaže. Ponuku však a odmietli a vytvorenie nového konceptu nazvali “hanbou futbalu”.

Bayern - pSG
Zdroj: bavarianfootballworks.com

Okrem fanúšikov sa vyjadrili aj bývalé futbalové hviezdy a vyzývajú ostatné kluby, aby bojovali proti vzniku Superligy. V kluboch začali padať už aj prvé hlavy. Portugalský tréner Jose Mourinho dlhodobo so vznikom Superligy nesúhlasil a po nevýrazných výkonoch bol vyhodený z lavičky Tottenhamu. Oficiálne zdroje uvádzajú najmä dôvod slabej formy “Kohútov”, naopak niektoré zahraničné portály uvádzajú ako koniec portugalského lodivoda, odmietnutie nastúpiť spolu s hráčmi na tréning.

-REKLAMA-

Aký máte názor na vznik Superligy? Je to koniec európskeho futbalu tak, ako ho poznáme? 

Zdroj: uefa.com bbc.com 
Zdroj titulného obrázka: asumtech.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img