Recenzia: Hra Space Engineers! Ako sa nám páčil vesmírny titul?

-

Novinky

Hra Space Engineers

Vesmírne filmy a hry sú vždy veľmi príjemné na hranie. Toto posúdenie vyplýva z faktu, že väčšinou tieto hry spočívajú v prieskume oblastí a žiadnej ťažkej strieľačky, na aké sme zvyknutí. Medzi takéto hry patrí taktiež titul Space Engineers, ktorý sa dočkal svojho vydania už zopár rokov dozadu. Počas svojho vydania sa hra nedočkala silného marketingu takže nabúdať veľký počet hráčov začala až o pár mesiacov neskôr. Ako sa teda hra po rokoch drží a čo všetko je potrebné sa učiť? Ide o jeden z výborných titulov, ktoré vyjadrujú vesmírnu fyziku a inžinierstvo v hlbšom význame alebo ide len o jednoduchú sandboxovú hru? Poďme sa na to pozrieť!

Hra Space Engineers
Zdroj: steam.com

Treba sa veľa učiť

Ihneď ako vojdete do hry, tak vás UI privíta veľkým množstvom tutoriálov, ktoré vám vysvetľujú, aké sú možnosti hry a čo môžete všetko vybudovať. Taktiež vás tutoriály učia, ako sa dostávať k nerastným surovinám a ako opravovať určité komponenty. Z osobného hľadiska môžem povedať, že hra je veľmi obtiažna a bude trvať určitý čas kým pochopíte všetky jej prvky. Väčšinou to ale funguje spôsobom Trial & Error, pričom mne osobne sa napríklad nepodarilo opraviť prísun kyslíku, kedy následky boli fatálne. Vďaka tomuto som sa však všetko začal učiť a začal chápať hru. Neskôr, po odohratí určitého počtu hodín budete tak môcť spokojne povedať, že ste sa vďaka hre niečo naučili.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Hra Lego Star Wars: The Skywalker Saga dostala odklad! Prečo?

Dokážete postaviť vesmírnu loď?

Najťažším faktorom hry je stavba vesmírnej lode, pri ktorej váš mozog musí pracovať na plné obrátky. Musíte totižto rozmýšľať, ako bude vyzerať stavba lode, kde budú hlavné komponenty, ktoré budú udržiavať na lodi každého nažive a taktiež, akú silu budú mať motory, ktoré vás vo vákuu budú poháňať dopredu. Tento štýl výstavby lode je krásne sandboxový ale dodržiava fyzikálne zákony a podobá sa tým pádom hre Kernel Space Program, ktorá sústreďuje svoj gameplay čisto na fyzike a inžinierstve. Je tým pádom iba na vás, či vaša loď bude pomalšia, alebo bude obsahovať menšiu nádrž paliva.

Hra Space Engineers
Zdroj: eurogamer.com

Vlastné rovere?

Tým, že hra obsahuje veľký počet možností, ktoré môžete počas hrania vykonať, tak je možné budovať svoje vlastné budovy a taktiež vozidlá. Ak teda budete dostatočne kreatívni tak si môžete vybudovať fungujúci rover, ktorý je poháňaný solárnymi panelmi a podobne. Vďaka tejto možnosti som sa vrátil do detských čias, kedy som z lega mohol vybudovať všetko, čo mi napadlo. Ide o výbornú funkciu hry, ktorá využíva ľavú hemisféru nášho mozgu.

Verdikt: Hra Space Engineers ponúka neobmedzený počet zábavy pre každého, kto investuje čas do učenia sa všetkých mechaník a inžinierskych aspektov vozidiel, ktoré sú implementované v hre. Tento čas ale môže trvať hodiny, čo nie je pre hráča, ktorý chce zábavu bez rozmýšľania. Hra je však nadovšetko kvalitná, pričom sa v nej vyskytnú občasné bugy a iné mínusy, ako je slabý soundtrack a nepriehľadnosť inventára. Práve preto si hra zaslúži hodnotenie 7/10.

Hodnotenie: 7/10

Tak čo? Hrali ste hru Space Engineers? Páčila sa vám?

Zdroj: Autor článku
Zdroj titulného obrázku: wallpapercave.com

Ďalšie novinky

Populárne