Prehrali sme so Švédmi po veľmi vyrovnanom zápase! Ako prebiehal?

-

Novinky

Prehrali sme so Švédmi! Postup je stále v našich rukách.

Prehrali sme so Švédmi. V dnešnom zápase nám stačil jeden jediný bod, aby sme si zabezpečili postup do štvrťfinále. Prvýkrát na turnaji sa do našej brány postavil Adam Húska. Do zostavy sa po jednozápasovom treste vrátili Pospíšil a Rosandič. Po faule na Lántošiho sme si po piatich minútach hry zahrali prvú presilovú hru. Tú sme nevyužili a gól v nej nepadol.

Prvý gól sme strelili my!
Zdroj: iihf.com

Ten sme videli až v poslednej minúte prvej tretiny. Do vedenia nás poslal Peter Cehlárik a naši hokejisti vyhrávali 1:0. Švédom sme v prvej hracej časti naznačili, že im nič nedarujeme zadarmo. Aj keď Tri korunky vstupovali do zápasu ako favorit, tak v prvej tretine boli naši hokejisti lepším tímom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Porazili sme Dánov! Štvrťfinále je zase o niečo bližšie

Tri korunky dokázali vyrovnať

V úvode druhej tretiny sme dostali možnosť druhej presilovej hry v zápase. Tú sme opäť nevyužili, no aj tak sme stále hrali veľmi aktívne. Na bránu súpera sme vyslali viacero streleckých pokusov a vytvárali sme si viac sľubných príležitostí. Približne v polovici riadneho hracieho času prišla prvá skúška pre našu obranu. Peter Cehlárik si odišiel sadnúť na trestnú lavicu za držanie hokejky.

Prehrali sme proti Švédom!

V nej sme gól neinkasovali, ale vzápätí sme dostali smolný gól, ktorý po prekontrolovaní situácie video-rozhodcom platil a stav bol 1:1. Po vyrovnaní skóre sme museli znova čeliť švédskej početnej prevahe. Miloš Roman si išiel odsedieť dve minúty za držanie. Nie len že sme oslabenie zvládli, ale po faule na Adama Lišku sme si sami zahrali presilovú hru. Tá nám nevyšla ani trošku a na bránu sme nevystrelili ani jedenkrát. Náš tlak v závere druhej tretiny sme nedokázali pretaviť v gól a stav bol zatiaľ nerozhodný.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slovenskí hokejisti prehrali prvýkrát na MS! Inkasovali sme až 8 krát!

Od štvrťfinále nás delilo 20 minút

Švédi vstupovali do poslednej tretiny s vedomím, že im ide naozaj o všetko. Očakávať sme teda mohli veľmi tvrdý a agresívny hokej. Sledovali sme veľmi dynamickú hru zo strany na stranu. Góly nepadali, čo nám až tak nevadilo nakoľko nám na konci zápasu stačila remíza. Skórovať muselo práve Švédsko a robili pre to všetko. Svojím faulom im napomohol Adam Jánošík, ktorý bol za nedovolené bránenie poslaný na trestnú lavicu.

Stále to máme vo vlastných rukách!

Švédi túto príležitosť využili na sto percent a po góle Victora Olofssona sme prehrávali 1:2. Naši hokejisti sa však nevzdávali a 4 minúty do konca zápasu sme si svojou aktivitou vybojovali presilovú hru. Aj keď sa nám ju nepodarilo zúžitkovať, tak nám v závere dali druhú príležitosť po faule na Lántošiho. Záverečný babang skončil gólom v našej prázdnej bráne. Prehrali sme so Švédmi a o štvrťfinále budeme musieť pravdepodobne bojovať aj v poslednom zápase proti Česku. Ten odohráme v utorok o 15:15.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Ôsmy deň MS v hokeji 2021: Favoriti boli stopercentní!

Sledovali ste zápas? Ako hodnotíte výkon našich hokejistov? Dokážeme sa po ôsmich rokoch dostať do štvrťfinále?

Zdroj titulného obrázka: iihf.com