Slovenskí hokejisti prehrali prvýkrát na MS! Inkasovali sme až 8 krát!

-

Slovenskí hokejisti prehrali prvýkrát na MS!

Slovenskí hokejisti prehrali prvýkrát na MS. Našim súperom bolo Švajčiarsko, ktoré v poslednom zápase podľahlo Švédsku vysoko 0:7. Už po necelých siedmich minútach hry sme čelili veľkej výzve. Kristián Pospíšil sa dopustil tvrdého faulu, ktorý rozhodcovia ohodnotili piatimi trestnými minútami. Pospíšil bol navyše v rámci trestu poslaný do šatne a zápas nedohral. Túto dlhú hru v oslabení sme začali veľmi dobre. Nie len, že sme držali Švajčiarov v dostatočnej vzdialenosti od nášho pásma, ale dokázali sme si vytvoriť aj gólovú príležitosť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Majstrovstvá sveta odštartovali naši hokejisti víťazstvom!

Tú bohužiaľ Matúš Sukeľ nedokázal premeniť, keď netrafil prázdnu bránu. Keď nedáš dostaneš. To je pravidlo, ktoré v našom prípade väčšinou platí dvojnásobne. Hneď vzapätí totiž otvoril skóre gólom do našej brány Raphael Diaz. Menej ako minútu do konca prvej tretiny bol za sekanie vylúčený Adrián Holešinský. Do šatne sme odchádzali za nepriaznivého stavu 0:1 a v druhej tretine sme nastúpili v početnej nevýhode.

Slovenskí hokejisti prehrali prvý zápas na MS
Zdroj: iihf.com

Druhá tretina ako z hororu

Druhá tretina pre nás nezačala vôbec dobre. Už po 25 sekundách Švajčiari dokázali využiť presilovku a po góle, ktorý strelil Sven Andrighetto sme prehrávali 0:2. Práve strelec gólu bol následne poslaný na trestnú lavicu za filmovanie. Zároveň bol s ním  na trestnú lavicu poslaný za nedovolené bránenie aj náš hráč Miloš Kelemen. A aj keď vám rozhodnutie poslať hráča jedného tímu na trestnú lavicu za filmovanie a toho druhého za nedovolené bránenie možno príde ako divné, tak sme to museli zobrať tak, ako o tom rozhodli arbitri a pokračovať v hre.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slovenskí hokejisti tesne zdolali Veľkú Britániu! Ako prebiehal zápas?

Aj keď táto kontroverzná hra štyroch proti štyrom gól nepriniesla, tak naši v 26. minúte zápasu inkasovali už tretíkrát. O gól sa postaral Romain Loeffel a naši hokejisti prehrávali už 0:3. Daniel Gachulinec bol o pár minút vylúčený za vysokú hokejku a museli sme sa opäť brániť presilovke. Tá trvala menej ako 10 sekúnd a prvýkrát v zápase boli vylúčení aj Švajčiari po faule Tima Meiera. Vďaka ďalšiemu nedovolenému zákroku na strane súpera, ktorého sa dopustil Ramon Untersander, sme si zahrali prvýkrát presilovú hru aj my. Gól sme nestrelili, práve naopak, pár minút pred koncom druhej tretiny sme opäť inkasovali. Tentokrát z hokejky Gregoryho Hofmanna.

Švajčiari sa tešia z gólu

Vysedená lavica hanby Slovákov

Do tretej tretiny sme nastúpili opäť v početnej nevýhode. Na trestnú lavicu si dve sekundy pred koncom druhej tretiny odišiel za podrazenie sadnúť Daniel Gachulinec. A opäť sme inkasovali za menej ako minútu. Na 0:5 zvyšoval Timo Maier. Švajčiarov sme ale v streľbe gólov zastaviť nedokázali. O pár minút neskôr bolo vďaka gólu Philippa Kurasheva skóre už 0:6. Po približne 40 sekundách kozmeticky upravil skóre Michal Krištof.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slováci predĺžili šnúru víťazstiev! V dramatickom súboji porazili Rusov!

Naši hokejisti čelili ďalšej presilovke, ktorá trvala 5 minút. Mislav Rosandič bol za nešportové správanie poslaný do šatne a bol už tak druhým hráčom Slovenska, ktorý zápas nedohral. Švajčiari neváhali a početnú výhodu využili. A to hneď dvakrát, keď sa presadili Hofmann a Loeffel. Zároveň to boli aj posledné góly tohto zápasu. Stretnutie skončilo výsledkom 1:8.

Slováci prehrali vysoko 1:8
Zdroj: iihf

Slovenskí hokejisti prehrali prvýkrát na MS 2021, ale štvrťfinále vôbec nie je stratené. Na tomto turnaji je možné všetko, o čom sme sa mohli presvedčiť v uplynulých dňoch. K dispozícií máme deň voľna,  a potom je pred nami veľmi náročný víkend. Vo večerných zápasoch sa v sobotu postavíme Dánom a v nedeľu vyzveme Švédov.

Zápas nám neprehrali rozhodcovia a nemôžeme sa na to vyhovárať. Aj tak ale arbitri odpískali pár zaujímavých rozhodnutí. Čo si myslíte o ich výkone?

Zdroj titulného obrázka: iihf.com