Porazili sme Francúzov! Kostrbatý výkon našich hokejistov v úvode MS!

-

Novinky

Porazili sme Francúzov!

Začali sa ďalšie hokejové majstrovstvá sveta. Po úspechu našej reprezentácie na zimnej olympiáde majú niektorí fanúšikovia od šampionátu vysoké očakávania. Porazili sme Francúzov, no nešlo to ako po masle. Prečítajte si ako prebiehal zápas.

Regendov gólový návrat

Začiatok prvej tretiny sa niesol v znamení „oťukávačky“ zo strany oboch tímov. Oba celky sa vyvarovali chýb a zvykali si na podmienky ľadovej plochy. Zmena nastala tesne po 10. minúte zápasu, keď sme sa pričinením Paľa Regendu dostali do vedenia. 22-ročný útočník sa zorientoval pred bránkoviskom a poslal puk za chrbát súperovho brankára.

Pavol Regenda oslavuje gól so striedačkou
Zdroj: iihf.com

Po 30 sekundách radosti z vedenia musela zbystriť pozornosť naša obrana. Tá po vylúčení Daniela Gachulinca za držanie, čelila prvému oslabeniu na turnaji. Patrik Rybár v našej svätyni, aj spoločne s obrannou légiou slovenských korčuliarov, túto výzvu zvládli a presilovke Francúzov odolali. Na konci tretiny sme si ešte po vzájomnom vylúčení skúsili hru 4 na 4, ale ani viac priestoru na ľade nepriniesol ďalší gól v zápase. Do kabín sa tak odchádzalo za stavu 1:0 v náš prospech.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nominácia Slovenska na MS v hokeji! Títo hráči pocestujú do Helsínk!

Tomáš Tuna Tatar a francúzska revolúcia

Hneď v úvode druhej tretiny sme dostali možnosť zahrať si presilovú hru. Po približne pól minúte v početnej prevahe sa puk odrazil k Tomášovi Tatarovi a ten zvýšil skóre strelou do odokrytej brány na 2:0. O približne 5 minút sa po prehranom buly v našom obrannom pásme podarilo Francúzom streliť kontaktný gól. Na 2:1 znížil Anthony Rech.

Tomáš Tatar
Zdroj: iihf.com

To ale nebol koniec francúzskej hernej revolúcie v druhej tretine. Hráči súpera začali diktovať tempo hry a dostávali sa do sľubných príležitostí. Tie sa pretavili až vo vyrovnávajúci gól na 2:2. O druhý presný zásah súpera sa postaral Jordann Perret. Pochváliť treba aj Patrika Rybára, ktorý napriek dvom inkasovaným gólom predviedol aj niekoľko dôležitých zákrokov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Týždeň do MS v hokeji 2022: Posila z NHL aj príchod miláčika fanúšikov!

Aj  to podmienilo, že sme to boli práve my, kto išiel v závere tretiny do vedenia. Hrdinom posledných minút druhej hracej časti sa stali Samuel Takáč, ktorý poslal našu reprezentáciu do vedenia na 3:2. Ku koncu druhej tretiny sme ešte dostali výhodu početnej prevahy. Tú sme už využiť nedokázali, ale niečo cez minútu sme si preniesli do poslednej tretiny.

Posledná tretina priniesla iba jeden gól

Vyššie spomínanú presilovku sme využiť nedokázali, no hra sa diametrálne obrátila na našu stranu. Dostávali sme sa do útočného pásma, vyvarovali sme sa chybám a celkovo sa tempo hry z našej strany oproti druhej tretine posunulo k lepšiemu.
Juraj Slafkovský
Zdroj: iihf.com
Nakoniec sme sa ubránili francúzskemu tlaku a druhý gól v zápase pridal Pavol Regenda. Ten už len skompletizoval skóre na 4:2 strelou do prázdnej bránky. Dnes to nebol rozhodne najistejší výkon našich borcov. Veríme, že sa poučia zo zbytočných chýb a pripravia čo najlepšie na najbližší zápas. Ten odohráme už zajtra o 19:20 a našim súperom bude Nemecko.
Zdroj titulného obrázka: iihf.com 

Ďalšie novinky

Populárne