Súboj modelov Hyundai: Zvíťazí IONIQ 5 alebo i30 N Performance?

-

Novinky

IONIQ 5 alebo i30 N Performance?

Drag race dvoch ikon

Netradičné porovnanie zrýchlenia dvoch ikonických modelov zo svojho portfólia pripravil importér značky Hyundai na Slovensku. Na pretekársky okruh Slovakia Ring do ostrého šprintérskeho súboja, tzv. drag race, postavil elektrický IONIQ 5 a benzínový i30 N Performance. Za volant IONIQu sa posadil generálny riaditeľ Hyundai Slovensko Robert Baumgartner, i30 mal v rukách špičkový slovenský automobilový pretekár Maťo Homola. Upútavku na tento súboj nájdete vo videu.

IONIQ 5 i30 N Performance
Zdroj: Hyundai

Vyrovnané parametre

Atraktívny súboj dvoch výkonných modelov, ktoré disponujú úplne odlišnými typmi pohonu, vzišiel z „papierového“ porovnania kľúčových technických parametrov oboch vozidiel. Kým elektrické CUV IONIQ 5 boduje v ukazovateľoch ako sú vyšší výkon, vyšší maximálny krútiaci moment či pohon všetkých štyroch kolies, v prospech športového i30 N Performance zasa hovorí jeho nižšia hmotnosť, menšie rozmery, vyššia maximálna rýchlosť a skúsený vodič, ktorý dokáže z auta „vytlačiť“ maximum. Porovnanie zrýchlenia z 0 na 100 km/h je na papieri takmer rovnaké – 5,2 sekundy pre IONIQ  a 5,4 sekundy pre i30 .

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Obľúbený Hyundai i30 sa ukazuje vo svojom novom modernom vzhľade

Víťaza spoznáme čoskoro

Ako atraktívny súboj IONIQ vs i30 dopadol? To sa dozviete už čoskoro. Upútavku si však môžete pozrieť už teraz na Youtube kanáli spoločnosti Hyundai Slovensko.

Zdroj: Marek Kopča / Tlačová správa

Zdroj titulného obrázka: Hyundai

Ďalšie novinky

Populárne