utorok, 2 marca, 2021

Petra Vlhová rozšírila medailovú zbierku! V slalome získala striebro!

-

Petra Vlhová rozšírila medailovú zbierku

Pred dvoma rokmi v Are si Petra Vlhová z majstrovstiev sveta odniesla zlato, striebro aj bronz. Tento rok v talianskom lyžiarskom stredisku sa jej darilo o niečo menej a na zjazdových tratiach získala dve medaily. Po medailových úspechoch zabojuje Vlhová aj o Veľký krištáľový glóbus vo zvyšku vydarenej sezóny. Petra Vlhová rozšírila medailovú zbierku a z Talianska si odváža dva cenné kovy.

Výborná pozícia po prvom kole

Po prvom kole slalomu sa Vlhová prebojovala na druhé miesto s 30 stotinovou stratou na vedúcu Liensbergerovú, ktorá prekvapila všetky favoritky. Najväčšia súperka Vlhovej Američanka Shiffrinová spravila na trati niekoľko malých chybičiek obsadila štvrté miesto s viac ako sekundovou stratou na rakúsku pretekárku. Tretie miesto si po prvom kole vybojovala Wendy Holdenerová so stratou 1,24 sekundy na Liensbergerovú.

Dravá jazda v druhom kole na víťazstvo nestačilo

-REKLAMA-

V druhom kole štartovala Petra Vlhová ako predposledná. Výbornou rýchlou jazdou si udržala náskok jednej sekundy pred Shiffrinovou. Po prekonaní cieľovej čiary vedela, že horšie ako druhá neskončí. Liensbergerová však predviedla excelentnú bezchybnú jazdu a Vlhovej nadelila manko jednej sekundy. Zo zlata sa tak tešila rakúska pretekárka, striebro putuje na Slovensko a bronz zostal pre Shiffrinovú.

Petra Vlhová
Zdroj: spectator.sme.sk

Slalom bol posledným závodom majstrovstiev sveta v Cortine. Petra Vlhová celkovo získala dve strieborné medaily v alpskej kombinácii a slalome. Nevyrovnala výkon spred dvoch rokov zo Švédska, kedy vybojovala cenné kovy všetkých leskov. Výborne umiestnenie zaznamenal vo včerajšom obrovskom slalome aj Adam Žampa, ktorý sa umiestnil na ôsmom mieste. Jeho brat Andreas skončil na chvoste prvej 20-ky.

Adam Žampa
Zdroj: sport-aktuality.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Vianočná športová nádielka: Čo sledovať počas sviatkov?

Sezóna snov pokračuje v Taliansku

Petra Vlhová ma naďalej na dosah zisk Veľkého krištáľového glóbusu. Kolotoč svetového pohára sa po majstrovstvách sveta naplno rozbehne už budúci víkend v talianskom lyžiarskom stredisku Val di Fassa. Začiatkom marca si najlepšie lyžiarky sveta zmerajú sily na zjazdovkách v Jasnej a Petra Vlhová sa domáce prostredie pokúsi využiť na zisk potrebných bodov.

Pridá Petra Vlhová k medailám aj Veľký krištáľový glóbus? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť cestu Filipa Polášeka do finále Australian Open. 

Zdroj: fis-ski.com

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -