Oppenheimer ako psychologický prípad: Čo to všetko znamená?

-

Novinky

Oppenheimer

Julius Robert Oppenheimer bol americký teoretický fyzik, známy ako riaditeľ projektu Manhattan. V rámci neho viedol počas druhej svetovej vojny vývoj prvej jadrovej zbrane. Robil tak v tajnom laboratóriu v Los Alamos v Novom Mexiku.

Manhattan Engineering District (MED) bol krycí názov pre tajný vojenský vedecký projekt USA. Jeho cieľom bolo vytvorenie atómovej bomby. „Projekt Manhattan“ sa vzťahuje najmä na začiatok projektu, teda obdobie 1942 – 1946. Išlo o dovtedy najdrahší projekt v histórii. Celkové náklady dosiahli na tú dobu obrovskú sumu vyše 2 miliardy dolárov.

Jeho život a vedeckú činnosť môžeš vidieť spracovanú v najnovšom filme od Christophera Nolana s prostým názvom – Oppenheimer.

Psychologický prípad

Už sa vám stalo, že ste sa k smrti zhrozili nad tým, čo ste urobili? Od samého začiatku ste vedeli, že vaše kroky, všetko vaše jednanie vyústi do tohto bodu. A predsa. Nezastavili ste sa. Nezaváhali ste. Urobili ste to. A potom ste stály pred zhmotnenými dôsledkami svojich činov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Falcon & Winter Soldier: Ako redakcia hodnotí seriál ako celok?

To sa stalo Oppenheimerovi. Nebudeme tu hovoriť o fyzike atómovej bomby. Ani o morálnosti jej použitia. Pozrieme sa na Oppenheimera ako na psychologický prípad. Prípad, ktorý tak veľa hovorí o tých najtemnejších stránkach ľudskej duše.

Čo to všetko znamená?

Detailnejší rozbor všetkého spomenutého nájdeš v nasledujúcom videu. Preto sa pohodlne usaď a vychutnaj si ho.

Zaujala ťa psychologická analýza Roberta Oppenheimera? Ak sa chceš dozvedieť viac navštív kanál Čo to všetko znamená.

Poprípade si prečítaj článok o Kleopatre tmavej pleti.

Pre viac podobných zaujímavostí navštív môj Instagram.

Zdroj titulného obrázka: Universal Pictures

Ďalšie novinky

Populárne