Odpovede na otázky, ktoré ste si kládli po Venom: Carnage prichádza!

-

Novinky

Odpovede: Venom: Carnage prichádza

Minulý týždeň si v slovenských a českých kinách odbilo premiéru pokračovanie Venoma s podtitulom Carnage prichádza. Našu recenziu nájdete tu. Ohlasy divákov na tento film sú vcelku rozpačité. Jedni snímku kritizujú a hovoria o najhoršej komiksovke za poslednú dobu. Ďalší si naopak snímku pochvaľujú a tvrdia, že ide o super oddychovú a vtipnú jednohubku. Či už však patríte k jednej alebo druhej strane, určite ste si museli vo filme všimnúť pár chýbajúcich vysvetlení a detailov, ktoré boli pre dej podstatné. Za pomoci teórií, komiksov a dôvtipu prinášame odpovede na tie najhlavnejšie otázky, ktoré po premietaní filmu Venom: Carnage prichádza mal nejeden divák. Pozor článok obsahuje spoilery!

Vzťah Eddieho Brocka a Cletusa Kasadyho

Eddie Brock má na začiatku filmu spraviť rozhovor so sériovým vrahom vo väznici St. Quentin. Tým vrahom nie je nikto iný než Cletus Kasady, ktorý si ho sám vyžiadal na interview. K rozhovoru s vrahom Eddieho presviedča aj policajný detektív Mulligan, ktorý dúfa, že sa Cletus zdôverí kam zakopal telá svojich obetí. Tu sa nám naskytá otázka. Prečo si Cletus vybral pre interview práve Eddieho Brocka? Už v prvom filme sme mohli vidieť, že Eddie je celkom úspešným novinárom s vlastnou show. Bude nám musieť teda stačiť vysvetlenie, že si ho Cletus vybral cez jeho popularitu a dosah v mediálnom svete.

Venom 2
Zdroj: sonypictures.com

V snímke odznie aj veta, že pôjde o druhý pokus o rozhovor.  Zrejme ide o referenciu na potitulkovú scénu z prvého Venoma, kde sme mohli vidieť príchod Eddieho do väznice, kde sa stretol s Cletusom. Očividne sa prvý rozhovor nepodaril. Nevieme však, z akého dôvodu. Tu si nemôžeme ani nijak pomôcť komiksami, keďže na ich stránkach sa prvý stret medzi týmto dvoma postavami odohral trocha odlišne.

Zrod Carnagea

V snímke Cletus Kasady kusne Eddieho Brocka tak silno, až ochutná jeho krv. Tá sa zmieša s jeho DNA a vzniká Carnage. Ako presne funguje proces pri ktorom vznikol Carnage? Ako som spomínal vyššie, dvojica Eddie a Cletus sa v komiksoch stretla za iných okolností. Odohralo sa to síce taktiež vo väzení, ale Eddie bol Cletusov spoluväzeň. Ten bol k nemu zavretý po bitke so Spider-Manom, po ktorej sa od neho Venom odlúčil. Venom sa však dostal za Eddiem do väznice, opäť sa s ním prepojil a následne si spolu razili cestu von. Po väčšej bitke kus zo symbionta Venoma ostal v cele. Tento kúsok sa spojil s Cletusom a jeho krvou a vznikol Carnage. Áno komiksový zrod Carnagea je v určitých bodoch podobný.

Venom 2
Zdroj: sonypictures.com

Je naozaj stvorenie ďalšieho symbionta takéto jednoduché? V komiksoch sa spomína aj fakt, že časť, ktorá sa od Venoma odtrhla bola oplodnená. Nie, Venom nemal nijakú družku. Tieto tvory sa totiž môžu rozmnožovať samé od seba. Vo filme to naznačené nebolo, ale je možné sa domnievať, že rozmnožovací systém symbiontov funguje na podobnom princípe ako v komiksoch.

Carnage a jeho motív

Prečo sa Carnage tak moc snaží zabiť Venoma? Tu by som si opäť dovolil čerpať z komiksov. V nich je jasne naznačené, že nenávisť k vlastnému stvoriteľovi (rodič) je akousi kultúrou a vrodenou vlastnosťou každého novovzniknutého symbionta. Cieľom tohto počinu je ukázať dominanciu a fyzickú prevahu. Nenávisť majú tieto tvory v sebe. Predsa len aj Venom, keď došiel na Zem chcel neustále iba trhať ľuďom hlavy a robiť sa čo sa mu zachcelo. Spomínal tiež, že na svojej domovine je slabochom a neznáša to tam. Vzťah s Eddiem ho však zmenil.

U Carnagea k tomu nedošlo, keďže sa spojil s psychopatickým vrahom. To je čiastočne aj odpoveď na otázku: Prečo pôsobí Carnage vo filme silnejšie než Venom? Je to kvôli pevnejšiemu spojeniu s Cletusom Kasadym. Obaja sú chladnokrvné bytosti, ktorým nevadí zabíjať a páchať škodu. Naproti tomu Venom s Eddiem nie sú v dokonalej symbióze, čo sa zmení až na konci filmu.

Shriek

Odkiaľ má Frances Barrison alias Shriek svoje schopnosti? Komiksy to vysvetľujú veľmi prosto. Je totiž mutantkou. Inými slovami mutačný gén X zapríčinil, že má nadľudské schopnosti v podobe zvýšeného hlasu, ktorým môže vytvárať sonické vlny. K ďalším známym mutantom patria napr. Wolwerine, Magneto alebo Deadpool. Vo filme sme jednoznačnú odpoveď nedostali, ale jej láska ku Cletusovi a ťažké detstvo boli tiež prevzaté z komiksov a použité vo filme. Podľa toho súdime, že aj jej pôvod schopností ostáva rovnaký.

Venom 2
Zdroj: sonypictures.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Ako by vyzeral Superman s fúzmi? CGI chalani z YouTube to skúsili po svojom!

Potitulková scéna

Ako sa Venom dostal do vesmíru v ktorom je aj Spider-Man? Na túto otázku dostaneme definitívnu odpoveď až vo filme Spider-Man: No Way Home v decembri. V traileri na túto snímku sme však mohli vidieť, že toto premiestnenie Venoma, ako aj iné škody môže mať na svedomí pokazené kúzlo Doctora Strangea. Ten bude chcieť pomôcť Peterovi Parkerovi, aby celý svet zabudol, že to práve on je Spider-Man.

Ako sa vám páčil Venom: Carnage prichádza? Je niečo ďalšie, na čo ste vo filme nedostali odpoveď? Dajte vedieť v komentároch

Zdroj: marvel.fandom.commarvel.com
Zdroj ilustračného obrázka: thetimes-tribune.com

Ďalšie novinky

Populárne